Reklama

ASUS ukazuje budúcnosť, predstavil 17" skladací OLED tablet

Zdroj | ASUS
Richard Pliešovský
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

ASUS Zenbook 17 Fold OLED je presne také zariadenie, ktoré by sme mohli vidieť v mnohých sci-fi filmoch, keby ich tvorcovia mali fantáziu. Bez akéhokoľvek preháňania môžeme povedať, že ide o zariadenie, ktoré predbehlo budúcnosť. Po skvelom hernom tablete ROG Flow Z13 tak ide o ďalšie zaujímavé zariadenie z dielne ASUS-u.

Stručne povedané, Zenbook 17 Fold OLED je skladací tablet, z ktorého môžete mať po pripojení klávesnice plnohodnotný notebook. Plnohodnotný preto, lebo nebeží na iPadOS, ktorý sa len tvári ako náhrada desktopového systému, a už vôbec nie na Androide. Poháňa ho Windows 11 Pro a vďaka čomu na ňom urobíte čokoľvek.

Zdroj | ASUS

V rozloženom stave získate 17,3-palcový dotykový 2,5K OLED displej (2 560 x 1 920 px) s pomerom strán 4:3. Pomer obrazovky k telu je 87 %, farebný gamut DCI-P3 dosiahol plných 100 %. Kontrastný pomer je 1 000 000:1, čas odozvy 0,2 ms, obnovovacia frekvencia 90 Hz. Nechýba certifikát VESA DisplayHDR 500 True Black. Skladanie zabezpečuje špeciálny flexibilný pánt, po sklopení obrazovky získate prenosné 12,5-palcové zariadenie.

Pozrite si

Čo ponúka ASUS Zenbook s OLED displejom za 770 eur?

V hornej časti obrazovky sú umiestnené tri snímače – color sensor, 5 Mpx webkamera a infra kamera. Tá sa postará o jednoduché odomykanie zariadenia. Displej bol testovaný na 30 000 zložení.

Zdroj | ASUS

ASUS Zenbook 17 Fold poháňajú najnovšie procesory Intel (Core i7) s Intel grafikou (do Iric Xe). Operačná pamäť môže byť maximálne do 16 GB LPDDR5. Vnútorné úložisko si viete zvoliť do kapacity 1TB (PCIe 4.0×4 NVMe M.2 SSD).

Zariadenie je vybavené ASUS WiFi Master Premium, technológia má okrem vstavanej dvojpásmovej bezdrôtovej siete WiFi 6E  aj exkluzívnu funkciu ASUS WiFi SmartConnect a stabilizátor, ktorý poskytuje väčšiu vzdialenosť, stabilitu a bezproblémovú bezdrôtovú sieť.

Zdroj | ASUS

Zenbook 17 Fold OLED má pribalenú Bluetooth klávesnicu ErgoSense. Má 1,4 mm zdvih kláves, 19,05 mm rozstup a 0,15 mm tanierovité zahĺbenie. Budete mať teda k dispozícii naozaj pohodlnú a presnú klávesnicu, zrejme kvalitnejšiu, akú používate dnes.

Pozrite si

ROG Flow Z13 – najvýkonnejší herný tablet, aj s podporou externej grafiky

Hmotnosť zariadenia je 1,6 až 1,7 kg, s klávesnicou je to zhruba 1,99 kg. Ak si uvedomíme, že ide vlastne o 17,3-palcový notebook, je to veľmi dobré číslo. V rozloženom stave má Zenbook 17 Fold OLED 378,5 x 287,6 x 8,7 mm a hrúbku 11,7 mm. Po zložení dostanete 287,6 x 189,3 x 17,4 mm s hrúbkou 31,9 mm. Na bokoch nájdete po jednom Thunderbol 4 porte, nechýba audio jack. Batéria má kapacitu 75 Wh.

Zdroj | ASUS

ASUS vo vnútri osadil audio systém so štyrmi reproduktormi. Zvuk vyladili odborníci z Harman Kardon, podporuje aj Dolby Atmos. Smart zosilňovač sa postará o neskreslené audio aj pri vysokej hlasitosti. Výkonný DSP čip dokáže napájať dva reproduktory na maximálne možnú hlasitosť a zároveň zabraňuje dlhodobému poškodeniu cievok i membrán reproduktorov.

Zdroj | ASUS

Zenbook 17 Fold OLED môžete teda používať ako veľký tablet na výšku, či na šírku, v sklopenom stave využívať časť displeja ako virtuálnu klávesnicu. Po pripojení klávesnice získate notebook s veľkou uhlopriečkou, na ktorom bude radosť pracovať.

Pozrite si

ASUS na CES 2022 ukázal nové ZenBooky. Prišli o tradičný dizajn aj logo!

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.