Reklama

ASUS na CES 2022 ukázal nové ZenBooky. Prišli o tradičný dizajn aj logo!

Zdroj | ASUS
Michal Sobek
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Výstava CES 2022 v americkom Las Vegas je plná skvelých noviniek. Na podujatie zavítala aj spoločnosť ASUS, ktorá ukázala novú generáciu ZenBookov. Rozdielov v dizajne je viac, ako je na prvý pohľad jasné.

Pozrite si

Čo ponúka ASUS Zenbook s OLED displejom za 770 eur?

Označenie ZenBook poznáme už od roku 2011, kedy si v ASUSe povedali, že vytvoria konkurenta pre obľúbený MacBook Air. Vtedy sa utvorila nová kategória Ultrabookov. Mali okolo 13 palcov, ponúkali dostatočný výkon na kancelársku prácu, boli tenké a ľahké s dobrou výdržou na jedno nabitie.

V roku 2019 sme sa dočkali ZenBooku Pro Duo, ktorý bol jedinečný práve v tom, že obsahoval dva displeje a pre grafikov to bol splnený sen.

Pozrite si

Dva displeje bez kompromisov, to je Asus ZenBook Pro Duo

V tomto roku sa dizajn ZenBookov mení. Na veku displeja už nenájdeme pravidelné kruhy, ktoré boli typické práve pre ZenBooky. ASUS tento dizajn zmenil a nájdeme tu len jednoduchý dizajn s linkami.

Zaujímavosťou je, že ASUS z tohto dizajnu veka odstránil aj vlastné logo. Vsádza na to, že ZenBook nespoznáte podľa loga, ale podľa dizajnu. Týmto razí podobnú stratégiu ako Apple.

ASUS ZenBook 14 OLED

Tento štýlový hliníkový ZenBook s hmotnosťou len 1,39-kilogramu a s novým dizajnom ponúka 14-palcový dotykový OLED displej s rozlíšením 2,8K (2 880 x 1 800 pixelov), kontrastom 1 000 000:1, 90-hertzovou obnovovacou frekvenciou a maximálnym jasom 500 nitov.

Má certifikovanú technológiu DisplayHDR 500. Pomer strán je 16:10 a samotný displej zaberá až 90 % prednej plochy, takže rámčeky sú tu extrémne úzke. Do horného rámčeka sa teda zmestila aj webová kamera, ktorá má už v základe rôzne efekty.

 

Zdroj | ASUS

Vo vnútri nájdeme poslednú generáciu procesorov od Intelu a AMD. Obe verzie podporujú technológiu ASUS Intelligent Performance Technology (AIPT) a až 16 GB RAM. Tieto verzie ľahko rozpoznáte. Modrá a zelená farba bude patriť Intelu a AMD verzia bude mať čiernu farbu. Vychytávka zobrazenia numerického bloku na touchpade ostáva aj v novej generácii.

Zdroj | ASUS

V prípade konektorov tu nájdeme dvojicu Thunderbolt USB-C portov, HDMI 2.0, USB-A, čítačku microSD kariet a audio konektor. Nechýba Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, čítačka odtlačkov prstov, podsvietená klávesnica a zvuk od Harman Kardon.

Zdroj | ASUS

ASUS ZenBook 14X OLED Space Edition

Tento ZenBook je špeciálny hneď niekoľkými vecami. Má trochu odlišný dizajn ako základný model, pričom na veku sú teraz kruhové prvky. Na ňom sa tentokrát nachádza 3,5-palcový sekundárny displej, ktorý dokáže zobrazovať vlastný text, identifikačný tag, čas a percentá batérie alebo Space mode.

Zdroj | ASUS

Notebook má dokonca certifikáciu US Space Systems Command Standart, čo znamená, že vydrží teploty -24 až +61 stupňov Celzia a odolá aj vibráciám do 2 000 Hz. To sa pri notebookoch len tak často nevidí. Vo vnútri nájdeme 12. generáciu Core i9, 32 GB RAM, SSD disk s kapacitou 1 TB a integrovanú grafickú kartu Intel Iris Xe.

Zdroj | ASUS

Čo sa týka displeja, konektorovej výbavy aj technológií, tak je úplne totožný s modelom ZenBook 14 OLED. Teda 14-palcový dotykový OLED displej s rozlíšením 2,8K (2 880 x 1 800 pixelov), kontrastom 1 000 000:1, 90-hertzovou obnovovacou frekvenciou a maximálnym jasom 500 nitov. Kapacita batérie je trošku nižšia ako v prípade modelu 14 OLED. Konkrétne 63 Whr oproti 75 Whr. Ceny noviniek ani dostupnosť zatiaľ nepoznáme.

Pozrite si

Najpokročilejšia smart váha na svete je od Withings

Obe novinky vyzerajú skutočne dobre a teší nás, že po rokoch sa spoločnosť ASUS rozhodla pre zmenu dizajnu. Určite to môžeme pokladať za odvážny krok, ktorý sa spoločnosti, veríme, vyplatí.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.