Reklama

Najpokročilejšia smart váha na svete je od Withings

Zdroj | Withings
Richard Pliešovský
Zdroj | Withings
Zdroj | Withings

Francúzsky Withings na CES 2022 predstavil svoju doteraz najpokročilejšiu smart váhu. Body Scan ponúka množstvo funkcií, vysokú presnosť meraní a možnosť konzultácie s odborníkmi. Samozrejmosťou bude integrácia so smarthodinkami Withings.

Zdroj | Withings

Váha Body Scan prišla päť rokov po uvedení Body Cardio. Oproti poslednému modelu je vybavená rukoväťami so štyrmi elektródami z nehrdzavejúcej ocele a dokáže odmerať EKG, segmentované zloženie tela (tuk/voda v rukách, nohách a trupe), ale aj nervovú aktivitu.

Zdroj | Withings

Body Scan má konštrukciu z tvrdeného skla s vysokou pevnosťou. Má množstvo senzorov, ktoré zistia o vašom tele prekvapujúce množstvo údajov. Nachádzajú sa tam 4 snímače hmotnosti (presnosť 50 gramov), 14 elektród ITO (oxid indium cínu) a 4 elektródy na rukoväti. Namerané údaje zobrazuje 3,2-palcový farebný LCD displej, výrobca sľubuje výdrž batérie jeden rok.

Zdroj | Withings

Vstavaný algoritmus rozozná srdcové vzory spojené s fibriláciou predsiení. Výsledky zobrazí na displeji alebo v aplikácii Withings‘ Health Mate. Môžete si ich uložiť na neskoršie zobrazenie trendov, ale i zdieľať s odborníkmi v oblasti medicíny z aplikácie.

Zdroj | Withings

Bežné smart váhy fungujú tak, že cez telo vysielajú elektrický jemný prúd. Telesný tuk, voda a svalová hmota majú rôzne úrovne odporu, takže v závislosti od rýchlosti, ktorou prúd prechádza, váha odhadne zloženie tela. Väčšina váh má však iba dva styčné body, chodidlá. To znamená, že v skutočnosti získate výsledok len pre spodnú časť tela. Body Scan bude používať multifrekvenčný snímač bioelektrickej impedancie (BIA), pretože rukoväť ponúka dva ďalšie body kontaktu. Takéto riešenie prinesie segmentované merania zloženia tela.

Zdroj | Withings

Bežné smart váhy tiež nerozlišujú medzi podkožným a viscerálnym tukom. Zatiaľ čo podkožný tuk je (relatívne) neškodný, neviditeľný viscerálny tuk je v skutočnosti najnebezpečnejší pre vaše zdravie. Body Scan rozpíše namerané údaje na percentá tuku a vody v celom tele, viscerálny tuk, svalovú a kostnú hmotu a extracelulárnu a intracelulárnu vodu. Má tak byť oveľa presnejšia.

Pozrite si

Špičková váha Tanita vás nasmeruje k správnemu chudnutiu

Spoločnosť sa pochválila, že je najväčším výrobcom smart váh v USA. Body Scan je odpoveďou na dopyt používateľov po lekárskych a zdravotných údajoch. Novinka sa začne predávať v polovici tohto roku za 279 dolárov. Na výber bude v bielom a čiernom prevedení.

Zdroj | Withings

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.