Reklama

ROG Flow Z13 - najvýkonnejší herný tablet, aj s podporou externej grafiky

Zdroj | ASUS
Stanislav Vinc
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Spomínate si ešte na minuloročný Ultrabook s výkonom herného PC? ROG Flow X13 dostáva nástupcu, tentokrát v tele tabletu. Nový ROG Flow Z13 na prvý pohľad pripomína klasický pracovný tablet, v ktorom sa však ukrýva herný hardvér s možnosťou rozšírenia o externú grafickú kartu.

Herné notebooky už nie sú tak ťažké, hrubé a nemotorné, ako pred niekoľkými rokmi a tak s nimi už nie je ani taký problém cestovať naľahko a užívať si takmer desktopový výkon prakticky kdekoľvek. Pokiaľ však na prácu či štúdium využívate aj tablet, doteraz ste mali pri spojení týchto zariadení smolu.

ASUS to so štartom výstavy CES 2022 mení a po Ultrabooku už s hernou sférou spája aj tablety. ROG Flow Z13 však nie je Android tablet, ale v podstate plnohodnotný notebook s operačným systémom Windows a oddeliteľnou klávesnicou. Podpora dotykového pera je taktiež samozrejmosťou.

V samotnom tablete pod displejom je v tomto prípade umiestnená 12. generácia procesorov Intel Core, v najvyššej verzii konkrétne 14-jadrový model Intel Core i9-12900H, ktorému taktiež v najvyššej konfigurácii sekunduje dedikovaná grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti.

Už v tomto bode máte k dispozícii hardvér, na ktorom si bez problémov zahráte množstvo hier, aj tých graficky náročnejších. ROG Flow Z13 pritom váži iba 1,1 kilogramu a na hrúbku má len 12 milimetrov. S klávesnicou váži 1,45 kilogramu.

Zdroj | ASUS

Ak ale ide „do tuhého“, k tabletu môžete pripojiť externú grafickú kartu zaobalenú do elegantnej kovovej skrinky ROG XG Mobile, v ktorej sa v najvyššej konfigurácii nachádza notebooková verzia grafickej karty NVIDIA GeForce RTX 3080. Rovnakú grafiku využíval aj vyššie spomínaný ROG Flow X13.

 

Celý tablet je vyrobený z jednoliateho kovu, ktorý už samotný napomáha dobrému odvodu tepla. Primárne je hardvér vo vnútri chladený pomocou odparovacej komory, ktorá pokrýva 44 % základnej dosky a tekutého kovu, ktorý údajne dokáže znížiť teplotu hardvéru až o 10°C. Pokiaľ toto pasívne chladenie nestíha, do hry nastupujú 84-lopatkové ventilátory Arc Flow Fans.

Tablet má na zadnej strane vlastný stojan, ktorý zároveň slúži aj na zlepšenie prietoku vzduchu. Aj pri najvyššej záťaži tak má ROG Flow Z13 dosahovať hlučnosť maximálne 32 dBa. Ak by ste ho aj počuli, prehlušiť ho môžete pomocou reproduktorov s podporou priestorového ozvučenia Dolby Atmos.

Tomuto zvukovému štandardu tu bude robiť spoločnosť aj HDR štandard Dolby Vision, ktorým disponuje 13,4“ IPS displej dostupný v dvoch verziách.

Pozrite si

HP prinieslo na CES 2022 nové 45L, 25L a 15L herné desktopy OMEN a Victus

Vybrať si môžete medzi Quad HD rozlíšením spárovaným so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, 100 % pokrytím farebného spektra sRGB a jasom 500 nitov, alebo 4K UHD rozlíšením, 60 Hz frekvenciou, 85 % pokrytím DCI-P3 a jasom 450 nitov. Obe displeje disponujú aj certifikáciou Pantone validated, adaptívnou synchronizáciou snímkovania a ochranným sklom Gorilla Glass.

Keďže ide o herný tablet, jeho voliteľnej klávesnici nesmie chýbať RGB podsvietenie. Samotné klávesy ponúknu 1,7-milimetrový zdvih, čo by malo väčšine hráčom bez problémov postačovať. V opačnom prípade možno k tabletu bez problémov pripojiť klávesnicu alebo herný ovládač.

Zdroj | ASUS

Na samotnom tablete sa po stranách nachádza Thunderbolt 4 s podporou DisplayPort 1.4 a Power Delivery, USB-C port s rovnakými funkciami, USB-A vo verzii 2.0, čítačka microSD kariet, HDMI 2.0, kombinovaný Audio jack a proprietárny port pre externú grafiku spojený s ďalším USB-C portom.

Ak by vám ponuka portov na tablete nestačila, na externej grafike XG Mobile nájdete ešte jeden HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4 s podporou G-SYNC, RJ-45 LAN port, USB-A vo verzii 3.2 Gen 1 a čítačku SD kariet. Po stránke konektivity tablet poteší aj podporou najnovšieho štandardu Wi-Fi 6E.

Batéria vo vnútri tabletu ponúka kapacitu 56 Wh a nechýba jej ani podpora rýchleho nabíjania prostredníctvom USB-C. Čerešničkou na torte výbavy tohto tabletu je zadný fotoaparát schopný nahrávať video v 4K UHD rozlíšení.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.