Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS opäť víri vody v segmente herných smartfónov. ROG Phone 6 je skutočný kráľ

ASUS opäť víri vody v segmente herných smartfónov. ROG Phone 6 je skutočný kráľ
Zdroj | ASUS
Michal Sobek
ASUS opäť víri vody v segmente herných smartfónov. ROG Phone 6 je skutočný kráľ
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

ASUS opäť dáva o sebe vedieť, teda aspoň čo sa týka svojej hernej značky ROG. Opäť útočí v segmente herných smartfónov, kde predstavilo rovno dvojicu špičkových smartfónov.

Pozrite si

ASUS rastie a má čím zaujať! Pozrite si TOP novinky pre rok 2022

Aj keď ide v dva modely, ROG Phone 6 Pro a ROG Phone 6, tak sa v hlavných parametroch od seba až tak nelíšia. Obe sú už na prvý pohľad ľahko rozpoznateľné herné smartfóny, keďže ASUS je verný svojmu agresívnejšiemu dizajnu, ale nejde o žiadne kompaktné smartfóny, ktoré majú navyše hmotnosť 239 gramov. ASUS pridal aj základnú odolnosť proti ošplechnutiu vodou IPX4.

Obidva kúsky majú zhodný 6,78-palcový AMOLED displej s rozlíšením 2 248 x 1 080 pixelov a až 165-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Tých, čo chcú trochu ušetriť na výdrži poteší, že displej sa dá nastaviť aj na 60, 90, 120 a 144 Hz. Maximálny jas je tiež na vysokej úrovni až 1 200 nitov. ASUS však nie je priaznivcom výrezov ani priestrelov, a tak hore aj dole sa nachádzajú úzke rámčeky.

Pozrite si

Xiaomi Smart Band 7 – najlepší dostupný smart náramok na trhu, ale čo tá výdrž?

Spoločnosť ASUS nemohla nasadiť žiaden iný procesor ako ten aktuálne najvýkonnejší, ktorým je Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, ale prvenstvo použitia tohto procesora mu vyfúkla spoločnosť Xiaomi so svojou sériou Xiaomi 12S. Rozdiel je v tom, že základný model spolupracuje so 16 GB RAM a Pro model s až 18 GB RAM.

Zdroj | ASUS

Úložisko je na úrovni 256 alebo 512 GB, ale treba myslieť na to, že si ho nerozšírite pomocou pamäťových kariet a špičkové 3D herné tituly môžu zaberať aj desiatky gigabajtov. ASUS sa pýši aj svojim chladiacim systémom, vďaka ktorému vie znížiť teplotu procesora až o 10 °C.

Čo sa týka fotovýbavy, tak aj tu si môžu novinky podať ruky. Hlavným snímačom je tu 50-megapixelový senzor Sony IMX766, ktorému sekunduje 13-megapixelový ultraširokouhlý snímač a do tretice tu nájdeme aj 5-megapixelové makro. Herné smartfóny však nikdy nepatrili ku špičkovým fotomobilom.

Zdroj | ASUS

Prekvapí aj kapacita batérie. Tá má rovných 6 000 mAh, ale ASUS ju rozdelil na dva rovnaké články a tým pádom sa nabije rýchlejšie výkonom 65 W. Na tele sa, mimochodom, nachádzajú dva USB-C konektory – jeden na spodnej strane a jeden na boku. Na palube nechýba samozrejme najnovší Android 12 s nadstavbou ROG UI.

Ešte je tu jeden rozdiel medzi tými to dvoma zariadeniami. Model ROG Phone 6 Pro má na zadnej strane sekundárny displej. Ten je programovateľný, ale pomerne malý. Uvidíme, aké bude mať reálne využitie.

Zdroj | ASUS

Nebol by to správny herný smartfón, keby nemal poriadne RGB podsvietenie. Tam to ale nekončí a spoločnosť pridáva aj programovateľné ultrazvukové tlačidlá AirTrigger, ktoré sa nachádzajú na pravom boku smartfónov. Tie hráči pri podporovaných hrách určite radi využijú. Nájdeme tu dokonca aj audio konektor, dva predne stereo reproduktory a tri mikrofóny.

Pozrite si

Nech vás sila sprevádza alebo ako si pozrieť Hviezdne vojny chronologicky?

Okrem toho bolo predstavené aj ďalšie príslušenstvo, medzi ktoré patrí aktívny ventilátor, ovládač, ale aj herné bezdrôtové slúchadlá.

A teraz k cenám. Základný model ROG Phone 6 sa bude v Európe predávať v najvyššej konfigurácii za 999 eur a vybavenejší súrodenec Pro za 1 299 eur.