Reklama

Apple opäť vstupuje do tej istej mláky, predstavil „úplne nový" HomePod

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple v utorok predstavil nové procesory, MacBooky Pro a mini, včera priniesol ďalšiu (ne)prekvapivú novinku. Druhú generáciu inteligentného reproduktoru HomePod.

Prvá generácia priniesla nadštandardnú kvalitu zvuku, vysokú cenovku a veľkú uzavretosť v ekosystéme Apple. Tomu napovedali aj slabé predajné výsledky. Čo prináša HomePod 2? Prelomí kliatbu a bude napríklad podporovať takú samozrejmosť, ako je pripojenie cez Bluetooth?

https://youtu.be/oMf_i1YBuMk
Obsah pokračuje pod reklamou

Prvá generácia bola predstavená pred piatimi rokmi, v roku 2017. Jej nasledovník prichádza prakticky v totožnom dizajne. Zmenou je, že dotykový horný ovládací panel je prevzatý z HomePod mini. Apple zachoval aj dva farebné odtiene – biely a čierny, aj keď čierny teraz nazýva Midnight a nie Space Gray.

O výkon sa stará čip S7, ten poháňa tiež Apple Watch a vďaka nemu budú odozvy Siri rýchle. HomePod podporuje bezdrôtový protokol Thread a štandard Matter umožňujúci ovládať kompatibilné príslušenstvo v smart domácnosti. HomePod má 2,3 kg, na výšku 168 mm a na šírku 142 mm.

Zvuk má na starosti 4″ basový reproduktor a päť výškových meničov. Dodávam, že v pôvodnom HomePode ich bolo až sedem. Nechýba integrovaných päť mikrofónov, opäť pokles zo siedmych oproti prvej generácii HomePodu. Rovnako ako prvý HomePod, aj druhá generácia umožňuje spárovať dva reproduktory do sterea, či použiť ich ako reproduktory pre Apple TV 4K.

Zdroj | Apple

Nechýba podpora priestorového zvuku s Dolby Atmos. Dostupná je funkcia pre odovzdávanie hudby Handoff, akú už poznáme z HomePod Mini pomocou technológie UWB. Siri dokáže rozpoznať až šesť rôznych hlasov a poskytnúť im personalizované odpovede. Samozrejme, so slovenčinou nepochodíte.

Pozrite si

Apple končí s HomePodom, prečo?

Novinkou sú alarmy dymu a oxidu uhoľnatého, ale i vstavané snímače teploty a vlhkosti. Tie sa dajú použiť ako spúšťače pre inteligentnú domácu automatizáciu. Snímanie teploty a vlhkosti je optimalizované pre interiéry s teplotou medzi 15 ºC a 30 ºC a vlhkosťou okolo 30 až 70 %. Apple včera oznámil, že túto funkciu uvoľní na budúci týždeň aj pre súčasné modely HomePod mini v nových aktualizáciách OS.

Zdroj | Apple

Čo sa nezmenilo je, že sa k HomePodu pripojíte len cez AirPlay. HomePod je kompatibilný s iPhone SE 2. a novším, alebo iPhone 8 a novším od iOS 16.3; iPad Pro, iPad (5. generácia) a novší, iPad Air (3. generácia) a novší alebo iPad mini (5. generácia) a novší so systémom iPadOS 16.3. Ďalšia z vecí, čo nepoteší, je chýbajúca podpora prvej generácie HomePodu. Ak máte jeden takýto reproduktor a plánujete si kúpiť druhý, neočakávajte, že si ich spárujete.

Rozmýšľate, že by ste si rozšírili svoje audio, alebo zbierku Apple zariadení? Musím vaše nadšenie schladiť. U nás si HomePod nekúpite, vo vyspelejších krajinách za jeden kus zaplatíte 299 dolárov. Predaj HomePod 2 sa spustí 3. februára.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.