Reklama

Apple končí s HomePodom, prečo?

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple sa rozhodol ukončiť výrobu pôvodného inteligentného reproduktoru HomePod. Pod jeho chabé predaje sa podpísalo niekoľko faktorov, paradoxne aj to, že ponúkal veľmi kvalitný zvuk.

Za kvalitu sa totiž platí a cena HomePodu bola nastavená v porovnaní s konkurenciou veľmi vysoko, na 349 dolárov. Pokiaľ ste si chceli vychutnať skutočné stereo, museli ste kúpiť dva takéto zariadenia. A to je už naozaj dosť, pretože za 700 dolárov nemusíte siahať po riešeniach typu „mačkopes“, ale zadovážiť si naozajstné audio. To znamená Hi-Fi zosilňovač s reproduktormi, domáce kino, alebo soundbar. Zároveň si k nim pripojíte čokoľvek, nielen niečo s logom odhryznutého jablka.

Zdroj | Apple

Apple predstavil HomePod na konferencii WWDC v roku 2017, predávať sa začal o rok neskôr. Okamžite zaujal svojim zvukom, ktorý nemal v danej triede konkurenciu, každý recenzent však zdôraznil jeho privysokú cenu. V predajoch mu nepomohlo ani zníženie ceny o 50 dolárov na 299.

Ďalším faktorom, prečo sa predaj nerozbehol bola skutočnosť, že Apple nepochopiteľne predával HomePod len na trhoch s podporou hlasového asistenta Siri. Nepochopiteľne preto, lebo Siri je prakticky vo všetkom od Apple (iPohne, iPad, MacBook, Apple Watch, Apple TV) a tie sa veselo predávajú na celom svete.

Pozrite si

Apple HomePod mini je naživo ešte zaujímavejší

Posledným klincom do truhly HomePodu však bol príchod HomePodu mini. Ten bol od spustenia predaja obrovským hitom a nedostatkovým tovarom až do februára. Tiež si ho oficiálne nekúpite v krajinách, v ktorých Siri nerozpára ich rečou. Stojí len 99 dolárov. Mini má len jeden reproduktor, ale stále ponúka veľmi dobrú kvalitu zvuku. Jeden mám aj ja a veľmi sa mi pozdáva.

Ak ste uvažovali nad kúpou tohto reproduktora, je najvyšší čas. V skladoch už nenájdete farbený odtieň Space Gray. Majitelia HomePodov budú dostávať aktualizácie aj po skončení výroby, podľa Apple až dovtedy, kým to bude hardvérovo zvládať.

Portál TechCrunch dostal od Apple vyhlásenie: „HomePod mini je hitom od svojho debutu na jeseň minulého roku a zákazníkom ponúka úžasný zvuk, inteligentného asistenta a inteligentné ovládanie domácnosti len za 99 dolárov. Naše úsilie zameriavame na HomePod mini. Ukončujeme pôvodný HomePod, ktorý bude naďalej k dispozícii do vypredania zásob prostredníctvom online obchodu Apple, maloobchodných predajní Apple a autorizovaných predajcov Apple.“

Zomrel HomePod, nech žije HomePod mini!

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.