Reklama

Apple HomePod mini je naživo ešte zaujímavejší

Richard Pliešovský

Ani sa nechce veriť, že túto horúcu novinku predstavil Apple ešte v októbri 2020! Dodnes je veľký problém kúpiť toto miniatúrneho fešáka, konkrétne ja som čakal od 2. decembra kým ku mne dorazil. Zmeškal Mikuláša, Vianoce aj moje narodeniny. Napokon som sa dočkal, mám ho v rukách, nech sa páči, toto sú moje prvé dojmy.

HomePod mini je zariadenie, ktorého účel málokto na prvý pohľad rozpozná. Ak sa vás spýta Čo to je? zrejme sa pred odpoveďou zamyslíte. Je to reproduktor? Iste, ale… Je to hlasový asistent? Určite, ale… Pravdou je, že toto malé zariadenie v sebe ukrýva množstvo užitočných funkcií.

Keď som preberal HomePod mini, okamžite ma prekvapili malé rozmery krabičky. Pravdaže, čítal som, že je to krpec a on krpec naozaj aj je. Po vybalení z peknej krabičky sa mi síce v dlaní nestratil…

…ale pokojne by mohol poslúžiť ako väčšia tenisová loptička.

Poznáte ako sa o niekom hovorí, že je širší, ako vyšší? Tak taký presne Apple HomePod mini je! Na šírku má 9,8 centimetra, vysoký je pritom len 8,3 cm. Neviem aké BMI by sa mu pri hmotnosti 308 gramov vypočítalo, pravdou ale ostáva, že ide o mimoriadne sympatické zariadenie.

Ako vidíte na obrázkoch, vybral som si bielu variantu. Jednak preto, aby som ju zladil s našou domácnosťou a z praktického dôvodu – na svetlom povrchu vidieť menej prach. To môže byť po čase na tmavej látke problém. Pri výbere bielej farby som sa obával, že displej bude čierny a bude teda kričať, tak ako to vidieť na bielych, či strieborných iPhonoch. Našťastie, moje obavy sa nenaplnili. Displej je biely.

HomePod mini nezaberá veľa miesta ani v kuchyni…

…zmestí sa vedľa iMacu…

…a svojou veľkosťou nenaruší čaro ani v obývacej izbe.

HomePod mini nemá žiadne porty. Komunikuje bezdrôtovo cez Wi-Fi a Bluetooth, napája sa cez USB-C kábel, ktorý sa nedá odpájať. Kto sa obával, že bude podobnej kvality, ako bývajú pribalené káble k iPhonom a iPadom, môže byť spokojný. Je hrubší, pevnejší a očividne vydrží viac.

HomePod mini stretol rovnaký osud, ako jeho väčšieho súrodenca, HomePod. Pre slovenského používateľa nie je dostupný u oficiálnych resellerov, vraj kvôli tomu, že Siri nevie po Slovensky. Nuž, akoby to vedela v iných Apple zariadeniach!

Ak si teda zariadenie zadovážite z iných kanálov, rátajte s tým, že 20 W USB-C nabíjačka nebude sedieť do našich zásuviek.

Vyriešiť to môžete novou nabíjačkou, alebo adaptérom. Druhá možnosť nie je taká elegantná, ale je o niečo lacnejšia.

Ak otočíte reproduktor hore nohami, uvidíte logo Apple.

V ďalšom čláku sa pozrieme na to, ako môžete tú skvelú, hoc bacuľatú mašinku využívať naplno.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.