Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple HomePod - domáci smart reproduktor so Siri

Apple HomePod - domáci smart reproduktor so Siri
Zdroj | Apple
Števo Porubský
Apple HomePod - domáci smart reproduktor so Siri
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple včera večer predstavil kvantum noviniek. Dočkali sme sa nových operačných systémom wachOS 4, macOS High Sierra, iOS 11, ale aj vynovených MacBookov, iMacov či nového iMacu Pro, ale aj nových iPadov Pro. Čerešničkou, alebo ak chcete „One more thing“ sa stal smart reproduktor s divným názvom HomePod.

https://www.youtube.com/watch?v=1hw9skL-IXc

Apple HomePod je neveľký, ale zato vraj výkonný smart reproduktor valcovitého tvaru s viacerými šikovnými funkciami. Kým konkurenčné Google Home alebo Amazon Echo majú technickejší dizajn, HomePod stavil na jemné tvary a látkový poťah.

Zdroj | Apple

Navyše by mal byť podstatne výkonnejší čo sa týka hudobného prejavu. Vo vnútri je totiž osadených 7 výškových a jeden masívny stredo-basový reproduktor. Hudobný výkon si výrobca necháva pre seba, zjavne HomePod ešte stále nie je úplne dokončený.

Zdroj | Apple

Ani by nemusí, Apple prekvapivo počas WWDC 2017 predstavil dva produkty, ktoré budú dostupné až pred Vianocami! Ide o iMac Pro a práve HomePod. Prečo máme na niečo od Apple čakať tak dlho je otázne.

Novinka má už ale stanovenú cenu – 349 dolárov. Voči konkurenčným smart reproduktorom od Amazonu a Google je to veľa, no ak HomePod ponúkne kvalitný audio zážitok konkurujúci bezdrôtovým reproduktorom renomovaných značiek, cena až taká vysoká nie je.

Zdroj | Apple

Okrem iného je v tele 6 citlivých mikrofónov po celom obvode, ktoré slúžia nielen na zachytávanie hlasových povelov pre hlasovú asistentku Siri. Tú poháňa procesor Apple A8, ktorý podporuje aj funkciu Audio Beam-forming. Ide o technológiu, pomocou ktorej si HomePod nastaví akustiku jednotlivých meničov podľa umiestnenia.

Zdroj | Apple

Rozmery novinky sú 172 x 142 mm, hmotnosť dosahuje 2,5 kg. Na pripojenie slúži výhradne Wi-Fi modul 802.11 ac. Bluetooth Apple jednoducho neverí. Spárovať je možné aj viacero reproduktorov v domácnosti cez AriPlay 2. Zatiaľ je otázne, či Apple obmedzí využívanie HomePodu len pre službu Apple Music. Celá prezentácia HomePodu bola ale len v tomto duchu.

Cez HomePod bude samozrejme možné ovládať aj smart zariadenia v domácnosti cez Apple HomeKit.

Zdroj | Apple

Zdroj