watchOS 4 nebude len o nových ciferníkoch

ZDROJ | Apple

Apple pred chvíľou počas svojej tlačovej konferencie WWDC 2017 uviedol, aké novinky bude obsahovať ďalšia verzia operačného systému pre watchOS s číselným označením watchOS 4.

ZDROJ | Apple

Samozrejme ponúkne štvrtá verzia niekoľko viditeľných zmien medzi ciferníkmi. Tým najzaujímavejším asi bude nový ciferník postavený na Siri, ktorý bude zobrazovať informácie automaticky podľa toho, čo práve robíte.

Pozrite siApple iOS 11 je systém, ktorý budete určite chcieť!

Siri ako proaktívny asistent ponúkne informácie na základe času, polohy a vašich zvykov v tom najlepšom čase.  Ráno napríklad uvidíte okrem počasia vašu agendu pre tento deň a podobne.

Druhým novým ciferníkom bude Kaleidoskop, ktorý bude zobrazovať animáciu, ktorú asi všetci veľmi dobre poznáme. Okrem toho pribudnú aj nové postavičky z ToyStory, ktoré doplnia známeho Mickeya Mouseho.

ZDROJ | Apple

Zmien sa v novom watchOS 4 dočká aj obľúbená aplikácia Activity. Tá v novej verzii ponúkne personalizované notifikácie, ktoré budú rozličné pre jednotlivých používateľov.

Pribudnú aj mesačné výzvy, ktoré môžete splniť. Večer vám napríklad hodinky pripomenú, že ešte máte absolvovať niekoľko krokov, aby ste naplnili svoje kruhy. Takto vás budú jednoducho motivovať k tomu, aby ste sa viac hýbali.

Novinkou v aplikácii pre cvičenie sú automatické plavecké tréningy, ako aj tréning pre HIIT, takže budete môcť v jednej sekcii používať niekoľko samostatných cvičení.

Pozrite siNové Apple iPady Pro ponúknu 120 Hz displej s podporou HDR a 512 GB pamäťou

Apple Watch bude možné dokonca pripojiť k jednotlivým zariadeniam v posilňovni, pričom si budú vedieť navzájom zdieľať údaje. Z trenažéra schodov napríklad získate výšku, ktorú ste absolvovali a podobne.

ZDROJ | Apple

Nová verzia operačného systému pre hodinky Apple Watch ponúkne aj prepracovanú aplikáciu Hudba, ktorá bude automaticky ponúkať playlisty na základe činnosti, ktoré práve robíte. V kombinácii so slúchadlami Apple AirPods sa tak z hodiniek stane vynikajúci partner na šport.

Samozrejme watchOS 4 prinesie aj niekoľko vylepšení na pozadí. Tešiť sa tak môžeme napríklad na aplikácie, ktoré vedia bežať na pozadí, alebo na celom displeji. Využiť tak budete môcť napríklad nahrávanie zvuku na pozadí ostatných činností.

ZDROJ | Apple

Apple watchOS 4 bude pre vývojárov dostupný od dnes, pričom pre verejnosť bude uvoľnený v priebehu tohto roku.

ZdrojApple

Komentáre k článku