Reklama
  • #iOS
  • 7 min.
  • 5.6.2017

Apple iOS 11 je systém, ktorý budete určite chcieť!

Zdroj | Apple
Marek Šimunek
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple len pred niekoľkými minútami ukázal detaily o tom, ako bude vyzerať najnovšia verzia operačného systému pre iPhone. Verzia s číselným označením „jedenásť“ prinesie niekoľko noviniek, ktoré majú pomôcť v jednoduchom ovládaní tohto veľmi obľúbeného smartfónu.

Zdroj | Apple

iOS 11 prinesie niekoľko vylepšení, pričom jednou z noviniek je prepracovaná aplikácia Správy. Tá ponúkne nový výber nálepiek, ktoré je možné v správach iMessage používať. To však nie je jediná novinka. Nová aplikácia Správy bude ponúkať synchronizáciu naprieč vašimi zariadeniami.

Ak si kúpite nový iPad, alebo iPhone, postačí sa prihlásiť pomocou svojho Apple ID a okamžite budete mať k dispozícii celú históriu správ, ktoré ste si s priateľmi napísali. Samozrejme vďaka synchronizácii, ak vymažete správu v jednom zariadení, automaticky sa vám vymaže aj v iných zariadeniach.

Pozrite si

Apple iMac Pro – delo s 18-jadrovým procesorom príde koncom roka

Nová verzia operačného systému iOS 11 prinesie vylepšenia aj v Apple Pay. Platobný systém priamo od Apple umožní v novej verzii vzájomné platenie medzi používateľmi. Pomocou tejto služby budete môcť veľmi jednoducho poslať peniaze svojim priateľom.

Platby môžete vykonávať a vyžadovať priamo v aplikácii Správy. Pričom, ak prijmete platbu, automaticky sa zapíše do vášho konta.

Zdroj | Apple

Siri bude prirodzenejšia

Veľkými zmenami v iOS 11 prejde aj Siri. Táto obľúbená asistentka dostane nový ženský a mužský hlas, ktorý bude znieť podstatne prirodzenejšie. Siri v iOS 11 bude používať úplne nové prostredie a zvládne dokonca priamy preklad v niekoľkých jazykoch (angličtina, čínština, francúzština, nemčina, taliančina a španielčina). Slovenčina však nebude dostupná.

Zdroj | Apple

Siri však získa aj nové možnosti spolupráce s aplikáciami, do ktorých bude vedieť pridávať údaje. Pribudne napríklad podpora pre aplikácie ako je Evernote, Things, WeChat, OmniFocus a iné.

Siri bude v iOS 11 používať strojové učenie priamo na zariadení, ktoré jej umožní lepšie pochopiť vaše zvyky a požiadavky. Navyše takto naučené chovanie sa bude prostredníctvom iCloudu synchronizovať naprieč vašimi zariadeniami.

Zdroj | Apple

iOS 11 ponúkne ešte lepšie fotky

Vylepšenia sa dočkala aj aplikácia Fotoaparát, ktorá ponúkne lepšiu kompresiu videa a fotografií. Pri nižšej veľkosti súboru tak ponúkne lepšie výsledky. Nová aplikácia ponúkne aj lepšie vytváranie fotografií v horšom svetle, alebo prostredníctvom HDR režimu.

Pozrite si

Nové Apple iPady Pro ponúknu 120 Hz displej s podporou HDR a 512 GB pamäťou

Navyše Apple v iOS 11 ponúkne vývojárom Depth API, ktoré umožní vytváranie aplikácií využívajúcich údajov o hĺbke fotografie, ktoré využíva napríklad iPhone 7 Plus pre vytváranie svojho portrétového režimu.

Ak používate Live Photos, určite oceníte možnosť vybrať si lepší záber z celého videa ako fotografiu, ktorú ste vytvorili. Pribudne aj režim, ktorý poznáme z aplikácií pre sociálne siete. Vaše Live Photos budete môcť nastaviť tak, aby sa určitá zachytená činnosť neustále opakovala (loop).

Zdroj | Apple

Veľkým redizajnom v iOS 11 prejde aj ovládacie centrum. Ponúkne úplne novú grafiku a nové prvky ovládania. Bohužiaľ nepadla žiadna zmienka o tom, že budeme môcť nastavovať jednotlivé prvky, ktoré sa v ovládacom centre zobrazujú.

Zdroj | Apple

Mapy v iOS 11 ponúknu podporu zobrazenia navigácie pre obchodné centrá a letiská. Priamo v mapách nájdete plány pre jednotlivé miesta. Počas navigácie nové Mapy dokážu zobraziť asistenta pre jazdné pruhy, alebo informáciu o maximálnej povolenej rýchlosti.

Zdroj | Apple

Nový je aj mód Do not disturb while driving, ktorý znemožní prijímanie notifikácií, kým šoférujete.

Nová verzia operačného systému prinesie vylepšenia aj v Home Kite. Ten bude v novej verzii ponúkať podporu pre reproduktorov vďaka technológii AirPlay 2.

Nový App Store prichádza

Obchod s aplikáciami, ktorý denne používame sa v iOS 11 dočká tiež kompletného redizajnu. Celé prostredie bude rozdelené do samostatných zložiek. Prvou zložkou bude Today, kde nájdete aktuality ohľadom aplikácií, ktoré sú nové, alebo získali nové úrovne, či aktualizácie.

Okrem toho bude App Store obsahovať samostatnú sekciu pre hry a samostatnú sekciu pre aplikácie. Pričom aplikácie budú mať úplne nový a interaktívnejší popis, aby ste pred kúpou vedeli, čo všetko aplikácia ponúkne.

Zdroj | Apple

Rozšírená realita v podaní Apple

Už dávnejšie sa hovorilo o tom, že Apple sa chce sústrediť na rozšírenú realitu a iOS 11 bude práve systémom, ktorý ako prvý prinesie novú platformu ARKit. Pomocou aplikácie fotoaparát napríklad budete môcť pridávať objekty do fotografie.

Skutočné využitie však ARKit získa až vďaka API, ktoré Apple poskytne vývojárom. Tí budú môcť vďaka nemu vytvárať úplne nové aplikácie v rozšírenej realite. Už počas konferencie prebehlo niekoľko ukážok, ktoré potvrdzujú, že ARKit prinesie v budúcnosti neskutočne veľa zábavy.

Rozšírenú realitu vďaka ARKit budete môcť využiť nielen pri hrách, ktoré sa v priebehu tohto roku objavia, ale aj pri aplikáciach. Počas tlačovej konferencie bola spomenutá napríklad IKEA, ktorá ponúkne aplikáciu pre uloženie nábytku vo vašej domácnosti.

Zdroj | Apple

iPady získajú nové vylepšenia v iOS 11

Apple prekvapivo venoval samostatnú sekciu predstaveniu nových funkcií, ktoré iOS 11 prinesie na iPady. Hlavnou novinkou bude Dok, ako ho poznáme z macOS. Umožní vám nielen jednoduché prepínanie aplikácií, ale aj ich rýchle prepnutie do multitasking režimu.

Zdroj | Apple

Nielen nové iPady ponúknu vďaka iOS 11 podporu pre funkciu drag&drop. Jednoducho budete môcť medzi rôznymi aplikáciami prenášať texty, fotky, adresy a čokoľvek, tak ako to robíte na počítači.

Pozrite si

watchOS 4 nebude len o nových ciferníkoch

iPad s novou verziou iOS ponúkne aj aplikáciu Files, ktorá umožní priamy prístup k rôznym súborom. Tie pritom nemusia byť uložené len v iCloude, ale aplikácia umožní prístup aj k súborom, ktoré budete mať uložené v iných úložiskách. Podpora bola spomenutá napríklad pre Adobe Cloud, Dropbox, Box, Google Drive, Microsoft OneDrive a iné.

iOS 11 bude pre vývojárov dostupné od dnes, pričom verejná beta bude spustená koncom júna. Oficiálne sa nový systém na podporované zariadenia dostane na jeseň, kedy by mali byť uvedené nové iPhony.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.