Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Anonymous nemilosrdne útočí na ruské firmy, „padajú“ jedna za druhou

Anonymous nemilosrdne útočí na ruské firmy, „padajú“ jedna za druhou
Zdroj | Twitter
Richard Pliešovský
Anonymous nemilosrdne útočí na ruské firmy, „padajú“ jedna za druhou
Zdroj | Twitter
Zdroj | Twitter

Hekerská skupina Anonymous má na svojom konte ďalší gigantický úlovok. Podarilo sa jej získať viac ako 400 000 e-mailov ruských firiem Petrovsky Fort, Aerogas a Forest.

Únik zahŕňa 300 000 e-mailov s veľkosťou 244 GB zo spoločnosti Petrovsky Fort, majiteľa jedného z najväčších kancelárskych komplexov v Saint-Petersburgu. Mimochodom, Petrovsky Fort vlastní švajčiarska investičná spoločnosť ENR Russia Invest SA.

Pozrite si

Objednávate si jedlo? Dajte si pozor, aby ste nedopadli ako ruská tajná služba

Viac ako 100 000 e-mailov v objeme 145 GB patrí spoločnosti Aerogas, strojárskej firmy so sídlom v Rusku, ktorá sa stará o ropný i plynárenský sektor krajiny. Medzi jej klientov patri aj naväčší ruský producent ropy Rosnefť a najväčší producent zemného plynu v krajine Novatek. V oboch prípadoch ide o štátne podniky.

Hekeri okrem toho ukradli viac ako 37 500 e-mailov (35,7 GB) od Forest, ruskej spoločnosti spracúvajúcej drevo.

E-maily boli zverejnené na portály DDoSecret. Zaujímavo znie aj informácia, že všetky uniknuté e-maily sa im podarilo ukradnúť za jediný deň. To, ako sa hekerom v Rusku ľahko darí vniknúť do rôznych inštitúcií a štátnych firiem znamená, že ich bezpečnostné opatrenia sú veľmi slabé. Je to do istej miery paradox, pretože ruskí hekeri útočia na vlády i firmy zrejme vo všetkých demokratických krajinách a nie sú im cudzie ani naozaj tvrdé praktiky.

Zdroj | Anonymous TV

Skupina Anonymous podnikla viacero efektívnych akcií, ktorých cieľom bolo ukázať slabiny Ruska a odhaliť chúlostivé miesta navonok silnej krajiny. Len nedávno sa skupina Anonymous pochválila zábermi priamo z Kremľa, predtým poodhalila zákulisie ruskej cenzúry, keď sa im podarilo preniknúť do federálnej agentúry, centrálnej banky. Začiatkom marca vraj dokonca na chvíľu vypli ruské špionážne satelity. Už teraz môžeme hádať, kto bude ďašou obeťou a ako rýchlo sa to stane.