Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Android prekoná iPhone, ponúkne satelitnú konektivitu nielen pre prípady núdze

Android prekoná iPhone, ponúkne satelitnú konektivitu nielen pre prípady núdze
Zdroj | Qualcomm
Stanislav Vinc
Android prekoná iPhone, ponúkne satelitnú konektivitu nielen pre prípady núdze
Zdroj | Qualcomm
Zdroj | Qualcomm

Pred niekoľkými mesiacmi by len málokto očakával, že sa najnovšou vychytávkou prémiových smartfónov stane satelitná konektivita. Už v septembri minulého roka s tým začalo Huawei, ktoré s tým len o pár dní predbehlo Apple.

Bez tejto funkcie však nezostanú ani smartfóny ostatných značiek. Postará sa o to Qualcomm ako popredný výrobca mobilných čipsetov, ktorý v spolupráci so satelitnou sieťou Iridium predstavil svetu nové riešenie Snapdragon Satellite.

Funkcie satelitnej konektivity sa majú dočkať vlajkové smartfóny postavené na platforme Snapdragon 8 Gen 2 a to už v druhej polovici tohto roka. Qualcomm však prekvapil a vo svojej správe uvádza, že Snapdragon Satellite nebude na rozdiel od konkurenčných riešení určený výhradne na privolanie pomoci v prípade núdze.

Obsah pokračuje pod reklamou

Prístup k satelitnej konektivite prostredníctvom nového riešenia budú mať aj aplikácie tretích strán vrátane tých četovacích, pričom samotný Qualcomm uvádza, že túto formu spojenia bude možné použiť „na rôzne účely, ako sú núdzové situácie alebo rekreácia na odľahlých, vidieckych a pobrežných miestach“.

Qualcomm ďalej uvádza, že Snapdragon Satellite nebude dostupný iba v smartfónoch, ale aj ďalších zariadeniach ako sú napr. prenosné počítače, tablety, vozidlá či zariadenia internetu vecí (IoT). Už k samotnému oznámeniu nového riešenia sa prihlasuje Garmin, ktorý plánuje poskytnúť satelitnú konektivitu vo svojich budúcich zariadeniach na núdzové volania.