Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huawei predbehol Apple. Model Mate 50 ponúka túto funkciu ako prvý

Huawei predbehol Apple. Model Mate 50 ponúka túto funkciu ako prvý
Zdroj | Huawei
Tomáš Šmidák
Huawei predbehol Apple. Model Mate 50 ponúka túto funkciu ako prvý
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Smartfóny radu Huawei Mate rok čo rok prezentovali to najlepšie od čínskeho výrobcu. Posledný model bol predstavený pred dvoma rokmi a fanúšikovia celý ten čas netrpezlivo čakali na novú generáciu. Huawei preto dnes 6. septembra oficiálne predstavil novinku Mate 50, ktorá opäť prináša moderné technológie v elegantnom balení.

Nový model sa drží dizajnového jazyku Huawei. Okrúhly modul kamery na zadnej strane a hliníkové telo so zaoblenými hranami nie sú ničím výnimočné, no pekne odkazujú na dizajn predchádzajúceho modelu. Na prednej strane sa nachádza OLED displej s veľkosťou 6,7″ a rozlíšením Full HD+.

Zdroj | Huawei
Obsah pokračuje pod reklamou

Oproti ostatným vlajkovým lodiam mierne zaostáva obnovovacou frekvenciou, ktorá je na úrovni 90 Hz. Panel však podporuje HDR a farebné rozhranie P3. Vnútri sa nachádza najnovší procesor Snapdragon 8+ Gen1, vďaka ktorému bude smartfón výkonnejší a úspornejší ako jeho predchodca.

Spárovaný tiež bude s minimálne 8 GB pamäte RAM, čo by vám malo zabezpečiť rýchly a pohodlný multitasking. Batéria ma kapacitu 4 460 mAh a podporuje rýchle 66W nabíjanie.

Novinka tiež podporuje satelitné pripojenie. Ide o technológiu, ktorá by mala dovoliť používateľovi volať a posielať správy aj cez internet v prípade, že nie je pripojený na mobilné dáta ani sieť Wi-Fi. Smartfón sa totiž dokáže napojiť priamo na satelitnú sieť a komunikovať prostredníctvom nej. Túto funkciu by mali podporovať aj nové iPhony, no Huawei ju stihol predstaviť o deň skôr, a to sa ráta.

Zdroj | Huawei

Na zadnej strane sa v okrúhlom module kamery tzv. donute, nachádzajú tri fotoaparáty. Hlavný s rozlíšením 50 Mpx, 13 Mpx ultraširokouhlý a 12 Mpx telefoto, ktorý ponúka až 5-násobný optický zoom. Ide tiež o prvý smartfón, ktorý podporuje technológiu XMAGE, ktorá by mala výrazne zlepšiť kvalitu fotografií. Predný fotoaparát má rozlíšenie 13 Mpx.

Huawei Mate 50 bude dostupný v troch pamäťových verziách, 128/256/512 GB. Začínať bude na cenovke 720 dolárov a najvyššia verzia bude štatovať na cene približne 935 dolárov. Dostupnosť ani európske ceny zatiaľ nie sú známe.

Zdroj