Reklama

Alcatel PLUS 12 - dostupný hybrid s Windows 10 i 4G modemom

Viktor Šmidák

Čínska spoločnosť TCL Communication, produkujúca mobilné zariadenia pod značkou Alcatel, si nenechala najväčšiu mobilnú konferenciu roka ujsť. Na MWC 2017 ukázala okrem iného i Alcatel PLUS 12, dostupný hybrid s Windows 10 i 4G modemom.

Alcatel nás v poslednej dobe zásobuje hlavne smartfónmi určenými pre masy. Patrí sem čoraz populárnejšia stredná trieda, raz za čas sa ale spoločnosť odkloní zo svojej bežnej výroby a ukáže nám niečo iné. Tentokrát sme svedkami hybridu, ktorý by nemal vyprázdniť celý bankový učet.

Pozrite si

Alcatel A5 LED – notifikácie mu rozsvietia zadný kryt

Prvým takýmto počinom bol Alcatel PLUS 10. Išlo o stredne vybavený tablet s 10-palcovým panelom, ktorý sa po pripojení ku klávesnici stal spoločníkom na cesty. Novinka prináša len malé zmeny, medzi ktoré patrí hlavne väčšia obrazovka.

Pozrite si

Alcatel U5 – 5-palcový LTE smartfón pre začiatočníkov

Ako už z názvu vyplýva, Alcatel PLUS 12 ponúka 12-palcovú obrazovku (11,6 palcov). Zobrazovacia technológia IPS je v dnešnej dobe už štandardom, Full HD rozlíšenie takisto.

Pozrite si

MWC 2017 – sviatok všetkých mobilov začína, sme pri tom

O výpočtovú stránku zariadenia sa postará dvojjadrový Intel Celeron s taktom 1 GHz. Sekundovať mu budú 4 GB operačnej pamäte RAM. Všetko potrebné používateľ uloží na 32 GB vnútornú pamäť rozšíriteľnú o SD kartu. Na prednej strane sa potom nachádza 5 Mpx fotoaparát, určený predovšetkým na konferenčné hovory.

Samotný tablet má batériu veľkú 6 900 mAh, po pripojení ku klávesnici táto hodnota narastie o ďalších 2 580 mAh. Klávesnica spĺňa aj ďalšiu funkciu. Je ňou LTE modem, ktorý môže slúžiť na vytvorenie hotspotu až pre 15 zariadení.

Poteší aj čítačka odtlačkov prstov zabudovaná v tlačidle vypínania či USB-C. Prekvapením je stylus, ktorý sa podobne ako tablet ku klávesnici prichytí pomocou magnetu.

Alcatel PLUS 12 sa začne predávať v júli tohto roka. Za cenu 499 € dostane budúci majiteľ tablet s klávesnicou, ktorý bude poháňaný Windowsom 10, a teda zvládne i základné pracovné úkony.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.