Reklama

Alcatel U5 - 5-palcový LTE smartfón pre začiatočníkov

Zdroj | Alcatel
Imrich Maťo
Zdroj | Alcatel
Zdroj | Alcatel

Ďalšou z noviniek, ktoré spoločnosť TCL Communication pod značkou Alcatel predstavila na výstave MWC 2017, je smartfón Alcatel U5.

V tomto prípade máme do činenia s jednoduchým mobilným telefónom, ktorý by mali oceniť začiatočníci, alebo nenáročná mládež. Ak sa taká dnes ešte nájde. V každom prípade ho výrobca prezentuje ako výbornú voľbu pre tých, ktorí si smartfón kupujú prvýkrát.

Pozrite si

Alcatel A5 LED – notifikácie mu rozsvietia zadný kryt

Zdroj | Alcatel

Pri pohľade na technické špecifikácie toho veľa nenachádzame, ale nemusíte sa báť, neodbijeme vás jednou vetou. Pridáme aj trochu „omáčky“. Napríklad takej, že 5-palcový displej má FWVGA rozlíšenie. Ak vám to veľa nehovorí, vyjadrené v číslach je to 854 x 480 px.

Procesorom je 1,1 GHz štvorjadro zatiaľ bližšie nešpecifikovaného typu. Pamäť RAM je veľkosti 1 GB a pre používateľa je k dispozícii 8 GB. O podpore microSD kariet tlačová správa síce neinformuje, ale bez nej sa dnes už žiadny smartfón nezaobíde. Predpokladáme preto, že U5-ke nechýba.

Pozrite si

Alcatel POP 4 (6) je 6” phablet s displejom (takmer) bez rámčeka

Podobným prikladom je Wi-Fi. Taktiež žiadna zmienka o nej, ale ilustračné obrázky prezrádzajú jej prítomnosť. V opačnom prípade by to pre výrobcu bola blamáž. Istý si však môžeme byť podporou LTE Cat.4.

Zdroj | Alcatel

Keďže Alcatel U5 je jednoduchý telefón, nedá sa od neho očakávať fotografická výbava ani len na úrovni strednej triedy. Hlavná 5 Mpx aj selfie 2 Mpx kamera majú iba FF, teda fixný fokus, avšak pri oboch sú prisvetľovacie LED diódy.

Pozrite si

Alcatel PLUS 12 – dostupný hybrid s Windows 10 i 4G modemom

Zdroj | Alcatel

Fotografická aplikácia má niekoľko režimov na spestrenie, či už selfie, alebo iných fotopokusov. Napr. Face Mask, Instant Collage, Face Beauty a mnoho iných. Operačným systémom tohto smartfónu je Android 6.0 a energiu mu zabezpečuje 2 050 mAh batéria. Predaj má začať v apríli 2017 za cenu 99 €.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.