Reklama

Alcatel A5 LED - notifikácie mu rozsvietia zadný kryt

Imrich Maťo

Spoločnosť TCL Communication, ktorá stojí za produkciou mobilných telefónov značky Alcatel, do Barcelony na MWC 2017 priniesla niekoľko produktov. Medzi najzaujímavejšie, okrem už spomínaného Alcatel POP 4 (6), patrí Alcatel A5 LED.

Pozrite si

Zadný kryt smartfónu Alcatel A5 LED hýri farbami. Ako to vyzerá naživo?

Na prvý pohľad to vyzerá, že A5 LED je bežný smartfón strednej triedy. V tele s rozmermi 146 x 72,1 x 7,7 mm má osadený 5,2-palcový IPS displej s HD 720p rozlíšením. V útrobách sa skrýva a pohon smartfónu zabezpečuje osemjadro MediaTek MT6753 s taktom 1,5 GHz.

Operačnú a používateľskú pamäť tvoria moduly veľkosti 2/3 GB (RAM) a 16/32 GB (ROM). Nechýba ani rozšírenie vnútornej pamäte prostredníctvom microSD kariet do 128 GB. Operačným systémom je ešte starší Android Marshmallow 6.0.

Pozrite si

Alcatel POP 4 (6) je 6” phablet s displejom (takmer) bez rámčeka

Po stránke fotoaparátov je A5 LED vybavený 8 Mpx (v niektorých krajinách má byť s 13 Mpx) hlavným (AF, f/2,0, dual tone LED) a 5 Mpx selfie fotoaparátom. Štandardná konektivita ako LTE Cat4., Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.2 i NFC je samozrejmosťou, na káblové pripojenie poslúži micro USB konektor. O energiu sa stará 2 800 mAh batéria.

DOPLNENÉ:

Produktová stránka smartfónu uvádza implementáciu multifunkčnej čítačky odtlačkov prstov. No zároveň v špecifikáciách upresňuje, že tento variant, ako môžete vidieť aj na našich fotografiách z Barcelony, nebude dostupný na trhoch Európskej únie… Škoda.

To, čo robí smartfón Alcatel A5 LED zaujímavým a dá sa povedať, že aj jedinečným, je zadný kryt. Ten má v sebe zabudované LED diódy, ktoré sa rozsvecujú s prichádzajúcimi notifikáciami. S ním telefón „zhrubne“ na 10,2 mm.

Dokonca pomocou aplikácie si môžete nastavovať vlastné obrazce, ktoré sa na zadnom kryte budú prostredníctvom LED diód zobrazovať. Napríklad písmená F, S, T, podľa notifikácie z príslušnej aplikácie (Facebook, SnapChat, Twitter) a pod. V ponuke budú aj samostatné kryty s externým reproduktorom alebo externou batériou. (V štýle Moto Mods.)

Alcatel A5 LED sa má na trh dostať v priebehu mája a u nás sa má predávať za odporúčanú cenu 199 €. Bude zaujímavé na uliciach či v dopravných prostriedkoch, sledovať tú svetelnú show. Najmä, ak sa nezavisle na sebe stretnú viacerí používatelia tohto smartfónu. 🙂

Pozrite si

Alcatel PLUS 12 – dostupný hybrid s Windows 10 i 4G modemom

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.