Reklama

Ako budú otvorené obchody cez sviatky? Takto to zistíte v Mapách Google

Zdroj | Gabe Pierce
Michal Sobek
Zdroj | Gabe Pierce
Zdroj | Gabe Pierce

Otváracie hodiny obchodov sa stále líšia. Jediným spôsobom, ako v tom nemať zmätok je buď si vypísať otváracie hodiny obchodov vôkol vás na jedno miesto, ale prečo by ste to robili? Mapy Google túto funkciu už obsahujú.

Aplikácia Mapy Google je predinštalovaná v každom smartfóne s operačným systémom Android, ale ľahko si ju stiahneme aj do iPhonu. Stále patrí medzi najpoužívanejšie mobilné navigácie, ale Google do nich častokrát pridáva ďalšie užitočné funkcie.

Zdroj | Marjan Blan
Pozrite si

Mapy Google dostávajú nové funkcie. Povedia vám cenu mýta aj ukážu semafory

Jednou z nich je aj ukazovanie otváracích hodín obchodov. Stačí otvoriť Mapy Google na vašom smartfóne alebo na počítači a kliknúť na vami zvolený obchod.

Okrem názvu, adresy, vzdialenosti a fotografie sa vám zobrazí aj jeho status – či je otvorený alebo nie a keď áno, tak do ktorej hodiny. Keď sa posuniete nižšie, tak uvidíte tiež jeho status, ale po kliknutí naň sa vám zobrazia už konkrétne otváracie hodiny.

Tam je vidieť, že počas sviatkov sa zobrazí hláška, že „Otváracia doba sa môže líšiť“. Nenechajte sa zmiasť, to v jednoduchosti znamená, že sú zavreté, pretože sú to sviatky.

Veľká noc je už tu a my vieme, že počas najväčších sviatkov si od roku 2017 už nenakúpime. Výnimkou zo zákazu predaja majú len čerpacie stanice, predajne na letiskách a staniciach a lekárne.

Pozrite si

Mapy Google budú na základe AI predpovedať preplnenosť hromadnej dopravy

Reťazce ako Billa, Tesco, Kaufland, Terno, COOP Jednota a Lidl majú zatvorené v piatok (15. apríla), v nedeľu (17. apríla) a v pondelok (18. apríla).

Ostatné dni sú riadne otvorené podľa štandardných otváracích hodín. Platí to aj pre ostatné obchody na našom území. Treba preto myslieť na to, že nákupy treba spraviť už dnes, pretože najbližšie to bude možné až v sobotu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.