Reklama

Mapy Google dostávajú nové funkcie. Povedia vám cenu mýta aj ukážu semafory

Zdroj | Isaac Mehegan
Michal Sobek
Zdroj | Isaac Mehegan
Zdroj | Isaac Mehegan

Obľúbené Mapy Google dostávajú v týchto dňoch novú aktualizáciu, ktorá vodičom ešte viac spríjemní dlhé cesty. Môžete sa tešiť na konkrétne ceny mýta aj podrobnejšie navigačné mapy.

Pozrite si

Apple Mapy už poznajú cestovné poriadky bratislavskej MHD, aj vlakovej dopravy!

Mapy Google patria medzi kráľov mobilných navigačných systémov a niet divu, pretože za nimi stojí veľký technologický gigant a máte ich predinštalované v každom Android smartfóne.

Prvá dôležitá novinka sa týka mýta. Funkcia výberu cesty na základe toho, či chcete ísť rýchlejšie, ale musíte počítať s mýtom alebo pomalšou, ale nespoplatnenou cestou ostáva, no po novom vám Mapy Google zobrazia aj konkrétne ceny mýta.

Zdroj | Google

Odhadovaná cena mýta sa zobrazí skôr, ako sa začnete navigovať do cieľa. Google to dosiahol pomocou dôveryhodných informácií od miestnych mýtnych úradov.

Ak sa budete chcieť vyhnúť spoplatneným úsekom, tak stačí klepnúť na tri bodky v pravom hornom rohu a vybrať si možnosť „Vyhnúť sa mýtam“.

Netešte sa však predčasne. Síce sa ceny mýta objavia v aplikácii už tento mesiac, no na začiatku sa to bude týkať 2 000 spoplatnených ciest v USA, Indii, Japonsku a Indonézii, pričom Google neuvádza, kedy do tejto funkcie pribudnú aj iné krajiny, ale spomenul, že čoskoro.

Do navigácie v Mapách Google sa pridávajú aj nové podrobnosti, vrátane semaforov a značky STOP spolu s vylepšenými detailmi, ako sú obrysy budov.

Zdroj | Ingo Joseph (Pexels)

Vo vybraných mestách budú dokonca informácie, ako je tvar a šírka cesty, vrátane mediánov a ostrovov.

Nová aktualizácia sa začne uvoľňovať vo vybraných krajinách v najbližších týždňoch pre systémy Android, iOS, Android Auto a Apple CarPlay.

Pozrite si

Mapy Google odhalili inváziu na Ukrajinu skôr, než svetové médiá

Google uvádza aj nové aktualizácie pre systém iOS, ktoré uľahčujú používanie Máp Google na cestách. K dispozícii budú nové miniaplikácie na domovskej obrazovke, pričom Google zmenší aj existujúcu miniaplikáciu vyhľadávania v Mapách Google.

Nové skratky prichádzajú aj do hodiniek Apple Watch. Mapy Google sa integrujú priamo do vyhľadávania Spotlight, Siri a aplikácie Skratky v systéme iOS. Táto funkcia pribudne koncom leta tohto roka.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.