Reklama

Mapy Google budú na základe AI predpovedať preplnenosť hromadnej dopravy

Zdroj | Ingo Joseph (Pexels)
Michal Sobek
Zdroj | Ingo Joseph (Pexels)
Zdroj | Ingo Joseph (Pexels)

Mapy Google dostávajú nové funkcie. Môžu predpokladať úroveň preplnenosti vlakov a autobusov v niekoľkých veľkých mestách. Pridané boli aj karty Mesačné trendy a výlety.

Pozrite si

Mapy Google začnú zobrazovať očkovacie centrá, zatiaľ však iba v USA

Zdá sa, že pandémia Covid-19 je vďaka novým vakcínam pomaly na ústupe a očakáva sa, že ľudia opäť začnú navštevovať svoje zamestnania a doba home officov sa skončí. Tu prichádza spoločnosť Google, ktorá prináša do aplikácie Mapy Google nové funkcie.

Predpovedanie preplnenosti vlakov a autobusov

Táto nová funkcia sa zíde v časoch, kedy ľudia opustia svoje domovy a hromadne sa budú presúvať do svojich zamestnaní. Predpovedanie bude kombináciou umelej inteligencie a príspevkov používateľov aplikácie Mapy Google. Táto novinka by mala fungovať na začiatku vo viac ako 10 000 mestách vo viac ako 100 krajinách.

Bude sa tak zamestnancom hodiť, že pri pohľade do aplikácie Mapy Google hneď zistia, či je daný dopravný prostriedok preplnený a na základe toho si môžu vybrať, či sa im viac neoplatí ísť na ten skorší spoj, ktorý ešte má voľné miesta.

Zdroj | Google

V mestách ako New York a Sydney funguje táto služba v reálnom čase, kde je možné vidieť aktuálnu úroveň preplnenosti dopravných prostriedkov. Mapy Google samé označia najmenej preplnené linky. V súčasnosti je to stále iba pilotný projekt a spoločnosť Google tvrdí, že sa táto funkcia čoskoro rozšíri aj do ďalších miest po celom svete.

Mesačné trendy a výlety

Google pridal aj novú kartu s názvom Mesačné trendy. Ak má používateľ zapnutú históriu polohy, tak na jej základe môže zistiť, koľko času trávi na rôznych miestach, ako sú obchody alebo letiská a pozrieť si aj vzdialenosť a čas pre jednotlivé spôsoby dopravy, ktoré absolvoval.

Pozrite si

Mapy Google vymenia najrýchlejšiu trasu za tú najekologickejšiu

Pridaná bola aj karta Výlety. Tam si môže používateľ pozrieť dovolenku, na ktorej v minulosti bol. Ak dané miesto nie je dostupné pre turistov, stále je tu možnosť využitia virtuálnej prehliadky a navštíviť tak vami obľúbené hotely, reštaurácie a ďalšie miesta.

Zdroj | Google

Tieto vychytávky zatiaľ môžu využiť len používatelia operačného systému Android. Spoločnosť Google opäť pridala do aplikácie Mapy Google zaujímavé funkcie a uvidíme, kedy dorazia aj k nám na Slovensko.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.