Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi odhalil ciele pre tento rok, chce sa venovať aj umelej inteligencii

Xiaomi odhalil ciele pre tento rok, chce sa venovať aj umelej inteligencii
Zdroj | Xiaomi
Michal Spiegel
Xiaomi odhalil ciele pre tento rok, chce sa venovať aj umelej inteligencii
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

CEO úspešnej čínskej spoločnosti Xiaomi Lei Jun, zverejnil plány a ciele na rok 2017. Prinášame vám článok o piatich kľúčových oblastiach, ktorým sa chce Xiaomi v tomto roku venovať.

Rok 2016 bol pre Xiaomi mimoriadne úspešný, dokonca si ho všimli aj zarytí fanúšikovia Samsungu a Applu, ktorí ostali po minulom roku trochu sklamaní. Xiaomi predstavilo svoj bicykel, novú 4K Ultra HD akčnú kameru, dron,  VR zariadenie, tenučký notebook, či dokonca smart varič ryže. Hlavnú pozornosť však vyhral smartfón s nádherným bezokrajovým displejom Xiaomi Mi MIX. Čo nás však čaká v roku 2017? Poďme sa pozrieť na päť hlavných oblastí.

Zdroj | Xiaomi

Medzi hlavné ciele Xiaomi bude patriť umelá inteligencia, internetové financie, ktoré však doplnia ciele, ktoré sa naplnili už v roku 2016 – technologický pokrok, nová obchodná stratégia a globalizácia.

Čo sa týka umelej inteligencie, Xiaomi sa podarilo spraviť pokroky v oblasti detekcie tváre. Čínska spoločnosť chce v tomto trende pokračovať a zjednodušiť život ľuďom práve pomocou umelej inteligencie.

Pozrite si

ZNAČKY | Xiaomi – história a súčasnosť čínskeho tech obra

Zdroj | Xiaomi

Druhou oblasťou, ktorú chce Xiaomi rozvíjať, je internetové financovanie. Xiaomi v decembri spustila svoju XW banku s partnermi New Hope Group a Hongmi Chain. Xiaomi pracuje na založení finančného sektoru so službami pôžičiek, poistenia, bezpečnosti, financovania, licencovania a platieb.

Pre Xiaomi je tento krok nesmierne dôležitý, keďže považuje finančný sektor a založenie finančnej inštitúcie za kľúčový krok pre komerčného giganta budúcnosti.

Jedným z cieľov spoločnosti je dosiahnuť ročný obrat 100 miliárd čínskych yuanov, čo je okolo 1,36 miliardy eur.

Na záver Xiaomi spomína dôraz na zvyšovanie kvality, ktorá bude vždy za dostupnú cenu, čo nám zatiaľ Xiaomi dokazuje. Medzi víziu Xiaomi naďalej patrí inovácia pre každého.

Xiaomi budeme aj my pozorne sledovať a sme veľmi zvedaví, kam sa firma posunie v roku 2017 a aké produkty si pre nás pripraví.

Pozrite si

Xiaomi Mi MIX predbieha aj tú najlepšiu konkurenciu

Zdroj | Xiaomi
Zdroj