Xiaomi Mi Notebook Air – tenší a výkonnejší, ako MacBook Air, no za polovicu

ZDROJ | Xiaomi

Čínske Xiaomi okrem nového top-end smartfónu dnes predstavilo aj nový notebook. Ide o prvý model v tejto kategórii od Xiaomi, čím opäť rozširuje svoje portfólio produktov. Povedali by ste, že ich má už viac ako tucet (chcete vedieť aké, pozrite si sekciu Xiaomi)? Xiaomi Mi Notebook Air je pritom nabitý tým najlepším, pričom je tenší, ako známy MacBook Air.

recenziaXiaomi Mi Air 13,3 – ultrabook ako sa patrí

Xiaomi Mi Notebook Air 9
ZDROJ | Xiaomi

Áno, Xiaomi Mi Notebook Air si dizajn požičalo od modelu, ktorý mu je najväčším konkurentom, to vidí aj slepý, no v Číne je akosi možné všetko.

Pozrite siXiaomi Redmi Pro má duálny foťák pre profi fotky zo smartfónu

Rozmery novinky sú len 309,6 x 210,9 x 14,8 mm a hmotnosť nepresahuje 1,3 kg. Na to, že je celý notebook z kovu to nie je vôbec zlé. Na také HP Spectre 13 ale nemá ani zďaleka. Notebook je pritom o 11% menší, ako MacBook Air.

Xiaomi Mi Notebook Air 3
ZDROJ | Xiaomi

Displej s uhlopriečkou 13,3 palca ponúkne Full HD rozlíšenie (1 920 x 1 080 px), pričom je ukrytý za odolným sklom s tvrdosťou 7 na Mohsovej stupnici. Displej je dotykový a to aj kvôli tomu, že využíva operačný systém Windows 10. Okolo displeja je len 5,6 mm okraj, takže Mi Notebook Air využíva takmer celú časť otváracej časti.

Xiaomi Mi Notebook Air 7
ZDROJ | Xiaomi

Po bokoch hliníkového tela si našli miesto dva USB 3.0 porty, jeden USB-C port a HDMI port pre pripojenie monitora. Nechýba 3,5 mm audio konektor, no slot na pamäťové karty by ste už hľadali márne. Škoda.

https://www.youtube.com/watch?v=DsNcm8A4wGA
Xiaomi Mi Notebook Air 11
ZDROJ | Xiaomi

Srdcom novinky je Intel Core i5 najnovšej generácie Skylake (4 jadrá, do 2,7 GHz), 8 GB DDR4 RAM (2 133 MHz), grafika NVIDIA GeForce 940MX a 256 GB PCIe SSD disk. Ten je pritom možné rozšíriť o ďalších 256 GB pomocou dokúpiteľného PCIe modulu.

Xiaomi Mi Notebook Air 19
ZDROJ | Xiaomi

Batéria s neznámou kapacitou by mala podľa výrobcu udržať notebook pri živote počas 9,5 hodiny práce, pričom na 50% kapacity ju nabíjačka nabije za 30 minút! O zvuk sa stará dvojica reproduktorov s logom rakúskeho AKG. Čerešničkou na torte je automatické odomykanie pomocou smart náramku Mi Band 2.

Xiaomi Mi Notebook Air 16
ZDROJ | Xiaomi

V predaji bude aj menšia verzia Mi Notebook Air s 12,5″ Full HD displejom a hrúbkou len 12,9 mm. Hmotnosť tejto novinky bude 1,07 kg, no pracovať bude na pasívne chladenom Intel Core M3 s 4 GB RAM a 128 GB SSD diskom. Batéria tohto modelu má však vydržať 11,5 hodiny.

Xiaomi Mi Notebook Air 22
ZDROJ | Xiaomi

A to najlepšie na záver – ceny. Väčší model, Mi Notebook Air s 13,3″ displejom bude stáť 4 999 CNY čo je okolo 682 €! Menší a menej vybavený model s 12,5″ displejom vás v Číne vyjde na 3 499 CNY čo je 477 €! A konkurencia sa môže začať báť…

Xiaomi Mi Notebook Air 23
ZDROJ | Xiaomi

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku