Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Z novej kamery od Xiaomi môže mať GoPro skutočne strach

Z novej kamery od Xiaomi môže mať GoPro skutočne strach
Zdroj | Xiaomi
Marek Šimunek
Z novej kamery od Xiaomi môže mať GoPro skutočne strach
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Čínsky výrobca Xiaomi potichu predstavil očakávanú novú verziu svojej akčnej kamery, ktorá je hneď v niekoľkých parametroch vraj lepšia ako kamera GoPro Hero4 Black. Ponúkne totiž možnosť natáčania UHD videa, stabilizáciu obrazu a podstatne lepšiu výdrž na jedno nabitie.

https://youtu.be/k_nOeyE7cIk

Xiaomi Yi Action Camera 4K, ako sa novinka celým svojim menom volá ponúkne snímač od Sony IMX377, ktorý sa skrýva za optikou zo siedmych elementov a ponúkne šírku záberu 155°.

Pozrite si

Xiaomi Action Cam chce, aby sa GoPro muselo báť

Ako prezrádza už aj samotný názov kamery, umožní snímanie UHD videa pri snímkovacej frekvencii 30 fps. Ak si však vystačíte s Full HD videom, ponúkne vám Xiaomi Yi Action Camera 4K možnosť natáčania videa pri 60 fps, prípadne 120 fps. V HD rozlíšení môže mať video až 240 fps, takže si užijete aj spomalené zábery.

Pokročilá elektronická stabilizácia sa postará o to, aby boli scény, ktoré natáčate plynulé a batéria s kapacitou 1 400 mAh sa naopak postará o skutočne dobrú výdrž na jedno nabitie. Pri natáčaní 4K videa to môže byť až 1 hodina 57 minút.

Zdroj | z.jd.com

Prekvapením je aj ovládanie kamery, ktoré má na starosti malý 2,19″ farebný dotykový displej. Ten je chránený odolným sklom Gorilla Glass, takže v prípade pádu by nemalo dôjsť k jeho rozbitiu.

Zdroj | z.jd.com

Xiaomi Yi Action Camera 4K samozrejme ponúkne aj možnosť pripojenia pomocou Wi-Fi a Bluetooth, či priame pripojenie pomocou microUSB a micro HDMI konektorov.

Zdroj | z.jd.com

A to najlepšie na koniec, koľko nová XIaomi Yi Action Camera 4K stojí? Ako sme už pri produktoch čínskeho výrobcu zvyknutí, cena bude celkom priaznivá. V prípade svojej novej akčnej kamery, sa Xiaomi rozhodlo pre uvedenie kamery v cene tesne nad 200 €. Neskôr však táto cena stúpne približne na približne 230 €.

Zdroj