Reklama

Xiaomi Action Cam chce, aby sa GoPro muselo báť

Marek Šimunek

Čínska spoločnosť Xiaomi už niekoľko krát prekvapila, či sa jednalo o výkonné smartfóny, ktoré ponúknu až neskutočný pomer ceny a výkonu, alebo rôzne príslušenstvo a slúchadlá, či gadgety ako je napríklad štýlová čistička vzduchu ovládaná cez smartfón, či tablet. Tentokrát to je však niečo úplne iné.

Xiaomi Action Camera

Xiaomi sa totiž vybralo do vôd, ktoré doposiaľ ovláda spoločnosť GoPro. Čínsky gigant totiž predstavil svoju prvú akčnú kameru s pomerne jednoduchým názvom Xiaomi Action Cam. Samozrejme, že na GoPro  a iné podobné akčné kamery bude útočiť najmä cenou. Tá je stanovená na 64 amerických dolárov, čo je skutočne zlomok oproti cenám konkurencie. A čo môžete od takto lacnej kamery očakávať?

Xiaomi Action Camera

Xiaomi Action Camera

POZRITE SI
iPhone 6 Plus boj sa! Prichádza totiž Xiaomi Mi Note a jeho Pro verzia
Xiaomi prekvapilo čističkou vzduchu ovládanou cez mobil či tablet!

Aby sme boli presní, tak kamera od Xiaomi nebude bojovať proti najvybavenejšiemu modelu GoPro Hero4 Black Edition, ale proti základnému modelu GoPro Hero. Ten totiž ponúkne snímanie Full HD videa pri 30 fps. Kamerka od Xiaomi oproti tomu ponúkne Full HD video pri 60 fps. Pre natáčanie videa je kamera vybavená 64 GB internej pamäte a tento drobec s dlhšou výdržou váži pritom iba 72 gramov.

Xiaomi Action Camera

Podobne ako konkurencia je aj Xiaomi Action Cam vodeodolná do hĺbky 40 metrov. Okrem videa pritom dokáže snímať aj fotografie s rozlíšením 16 Mpx pomocou šošovky so záberom 155°. Samozrejmosťou je bezdrôtová konektivita vrátane širokého spektra príslušenstva pre pripevnenie kamery. Ak si na novú čínsku kameru robíte zálusk, budete si musieť zatiaľ nechať zájsť chuť. V súčasnosti sa totiž predáva len na domácom trhu. Xiaomi však v blízkej budúcnosti plánuje uvedenie kamery aj na iných trhoch.

Xiaomi Action Camera

Foto: Xiaomi

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.