Xiaomi QiCycle R1 – prvý smart bicykel najdrahším produktom výrobcu

ZDROJ | Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi sa profiluje v najrôznejších oblastiach spotrebnej elektroniky. Okrem smartfónov, tabletov, wearables, audio zariadení, akčných kamier či televízií vyrába aj čističky vzduchu a vody, LED žiarovky, smart váhu alebo vlastný segway. Najnovší produkt Xiaomi QiCycle R1 je opäť niečo iné.

Xiaomi QiCycle R1 18
ZDROJ | Xiaomi

Ide totiž o cestný hi-tech bicykel. QiCycle R1 je síce zatiaľ len vo fáze crowdfundingu, teda zbierania financií na začatie výroby, no v prípade Xiaomi ide skôr o zistenie dopytu, ako o potrebu zozbierania istého obnosu na spustenie výroby.

Xiaomi QiCycle R1 má hi-tech konštrukciu z uhlíkových vlákien Mitsubishi T8000, ktoré majú na svedomí mušiu hmotnosť len 7 kg. V tele i v zadnom náboji je niekoľko snímačov, ktoré monitorujú všetku aktivitu.

Xiaomi QiCycle R1 13
ZDROJ | Xiaomi

Dáta sú pritom zobrazované cez mobilnú appku MiFit. Senzory pracujú vďaka batérii v zadnom náboji. Tá vraj vydrží 40 hodín bez nabíjania. To je možné aj obyčajným šliapaním do pedálov.

O chod sa stará elektronický systém prehadzovania Shimano Ultegra DI2, o brzdenie zas Shimano Ultegra BR-6800F. Čeľuste bŕzd sa pritom zahryzávajú do uhlíkových ráfikov, ktoré vraj zvládnu teploty do 230°C.

Xiaomi QiCycle R1 17
ZDROJ | Xiaomi

Po úspešnom spustení výroby by mali byť v predaji 3 veľkosti QiCycle R1 – S, M, L. Cena by sa meniť nemala, pričom tá sa pohybuje na sume 19 999 CNY, čo je zhruba 2 753 €.

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku