Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Akých noviniek ohľadom Marvelu a Star Wars sme sa dočkali na akcií D3 Expo?

Akých noviniek ohľadom Marvelu a Star Wars sme sa dočkali na akcií D3 Expo?
Zdroj | Marvel
Michal Sobek
Akých noviniek ohľadom Marvelu a Star Wars sme sa dočkali na akcií D3 Expo?
Zdroj | Marvel
Zdroj | Marvel

Tento víkend prebehla akcia D3 expo, na ktorej Disney a jeho dcérske spoločnosti predstavujú rôzne nové projekty alebo trailery už k ohláseným veciam. V tomto článku sa zameriame hlavne na projekty od značiek Star WarsMarvel.

Keďže tieto dve značky patria u divákov medzi najobľúbenejšie, tak novinky sú veľmi prívetivé. Nové informácie a nové trailery tvorili gro aktuálnych noviniek, ktoré si postupne predstavíme.

Prvou novinkou je druhý trailer na seriál Andor. Ten bude mať premiéru 21. septembra, a to exkluzívne na streamovacej platforme Disney+. Čaká nás prvá séria s dokopy 12 epizódami, ktoré nám priblížia cestu Cassiana Andora (Diego Luna), ktorého už môžeme poznať z filmu Rogue One.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ide o rebela, zlodeja a špióna, pričom zažijeme aj vzostup rebélie. V pláne je aj druhá séria s rovnakým počtom epizód. V seriáli sa dočkáme hereckého obsadenia v podobe hercov ako Genevieve O’Reilly, Stellan Skarsgard, Adria Arjona, Denise Gough, Kyle Soller a Fiona Shaw.

Druhou novinkou je prvý trailer na seriál Tales of the Jedi. Ten bude kreslený a bude sa týkať dvoch zatiaľ veľmi nepreskúmaných postáv, a to Grófa Dookua a Ashoki Tano. Už z traileru vieme, že sa tam mihnú známe postavy ako Mace Windu alebo mladý Qui-Gon Jinn.

Sklamaním je to, že síce nás čaká dokopy 6 epizód, ale každá bude mať len 15 minút, čo hodnotíme ako skutočne málo a môžeme zabudnúť na nejaké rozvité príbehy. Premiéra je naplánovaná na 26. októbra 2022 na platforme Disney+.

Dočkali sme aj traileru na tretiu sériu projektu Mandalorián. Ten po zložení masky už viac nepatrí ku Mandaloriánom, keďže je to porušenie ich kódexu. Rozpúta sa aj boj o vládu na planéte Mandalore, kde chce vládnuť Bo-Katan, ale tá nemá darksaber, ktorý má Mando. Tretia séria vyjde vo februári budúceho roka.

Presunieme sa do vesmíru Marvelu a začneme odhalením, kto bude tvoriť tím anti-hrdinov zvaných Thunderbolts. Dočkali sme sa totiž koncept artu, na ktorom jednoznačne spoznávame postavy ako Yelena Belova (sestra Čiernej vdovy), Red Guardian, U. S. Agent, Bucky Barnes, Taskmaster, Ghost a Valentina Allegra de Fontaine.

Film Thunderbolt zakončí piatu fázu Marvelu a jeho premiéra je naplánovaná na 25. júla 2024. Prekvapením je, že možno dostane hodnotenie R, takže nebude vhodný pre mladšie ročníky.

Nové informácie máme aj o filme Kapitán Amerika: Nový svetový poriadok. Sam Wilson sa stal novým Kapitánom Amerika, čo sme sa dozvedeli už v seriáli Falcon a Zimný vojak. Vieme už aj meno nového záporáka. Ten pochádza ešte z filmu Neuveriteľný Hulk z roku 2008, teda bude ním Samuel Sterns a.k.a. Leader.

Novou postavou bude izraelská herečka Shira Haas, ktorá stvárni izraelskú hrdinku Sabra, vlastným menom Ruth Bat-Seraph. Prejavila sa u nej mutantská sila a potom sa stala nadľudskou agentkou, ktorá slúžila Mossadu. Film je naplánovaný na 2. mája 2024.

Pozrite si

Comic-Con bol plný prekvapení. Čo si pre nás Marvel chystá na najbližšie roky?

A opäť tu máme trailer. Tentokrát na seriál Secret Wars. Najväčšou hroznou budú zlí Scrullovia, ktorí sa infiltrujú na Zem, pretože dokážu na seba zobrať ľubovoľnú ľudskú podobu, a tak sa Fury musí vrátiť z vesmíru späť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Seriál by sa mal odohrávať bezprostredne po Thanosovom lusknutí, kedy vymazal polovicu obyvateľov vesmíru. Po jeho boku sa objaví aj Maria Hillová, James Rhodes a Talos. Premiéra na Disney+ prebehne už v januári 2023.

Naozajstným prekvapením je halloweensky špeciál s názvom Werewolf by Night. Bude čiernobiely  a budú sa pri ňom využívať techniky natáčania ako pri starých hororoch. Hlavnou postavou bude vlkolak Jack Russell (Gael García Bernal). Čakať môžeme rôzne iné entity ako upírov a podobne.

Tento vlkolak bol v komiksoch hlavným rivalom Moon Nighta. Uvidíme, či sa dočkáme nejakého prepojenia týchto dvoch Marvel projektov. Premiéra Werewolf by Night bude 7. októbra 2022 na Disney+.

Zdroj