Pomôžte nám opäť nájsť najlepších z najlepších! Práve sme odštartovali tretí ročník ankety, v ktorej predovšetkým vy, naši čitatelia, rozhodujete o tom, ktoré elektrické a plug-in hybridné automobily sú tie naj.
Poslať hlas najlepším sa rozhodne oplatí, máme pre vás pripravených až 9 atraktívnych cien. Pozrite si všetky nominácie v kategórii PLUG-IN TECHBOX EV ROKA.
Ako hlasovať? Stačí si otvoriť stránku techboxevroka.sk, prezrieť si nominácie a hlasovať. Celkovo môžete odovzdať váš hlas až v 8 kategóriách ankety. Hľadáme totiž KOMPAKTNÉ, KOMPAKTNÉ SUV, RODINNÉ, RODINNÉ SUV, ŠPORTOVÉ, LUXUSNÉ, PROFI a PLUG-IN TECHBOX EV ROKA 2026 powered by OMV eMotion. Hlasovať môžete do polnoci 10. mája 2026.
Aby boli výsledky čo najpresnejšie, môžete hlasovať len v tých kategóriách, v ktorých sa vyznáte, nemusíte vo všetkých. My vám však postupne predstavíme všetky kategórie ankety. Pozrite sa na šesticu nominovaných elektromobilov v kategórii PLUG-IN ankety TECHBOX EV ROKA 2026 powered by OMV eMotion. Tieto plug-in hybridné modely sú praktickými spoločníkmi pre prácu, podnikanie aj rodinné cestovanie, nielen na každodenné používanie, ale aj na dlhšie trasy či náročnejšie nasadenie. Všetky modely sú v nomináciách zoradené abecedne, jednoducho preto, aby to bolo fér.
Ford Ranger PHEV
Výkon: 207 kW/281 k
Kapacita batérie: 11,8 kWh využiteľná
Max. dojazd WLTP: 43 km na elektrický pohon
Nabíjanie: do 3,6 kW AC, 100 % za približne 3 h 30 min
Ford Ranger PHEV predstavuje plug-in hybridnú verziu najpredávanejšieho pickupu v Európe a zároveň najsilnejšiu verziu aktuálneho Rangera v bežnej ponuke. Pod kapotou kombinuje benzínový motor 2.3 EcoBoost s elektrickou časťou, pričom výsledkom je výkon 207 kW/281 k a krútiaci moment až 697 Nm. Pohon všetkých kolies e-4WD je spojený s 10-stupňovou automatickou prevodovkou a Ranger si aj vo verzii PHEV zachováva pracovný charakter, vrátane možnosti ťahať brzdený príves s hmotnosťou až 3 500 kg. Využiteľná kapacita batérie je 11,8 kWh, elektrický dojazd v kombinovanom režime dosahuje 43 km a nabitie z wallboxu výkonom do 3,6 kW trvá približne 3 hodiny a 30 minút.
Rozmerovo ostáva Ford Ranger veľkým pracovným pickupom: má dĺžku 5 350 mm, so ťažným zariadením 5 410 mm, šírku 1 910 mm bez zrkadiel, 2 208 mm so zrkadlami, výšku 1 886 mm bez antény a rázvor 3 270 mm. Nákladný priestor má dĺžku 1 613 mm a šírku medzi oblúkmi blatníkov 1 224 mm, takže korba zvládne aj europaletu na šírku. Praktickosť dopĺňajú kotviace prvky, bočné schodíky, LED osvetlenie, 230 V zásuvky, plastová vaňa či riešenia na delenie nákladu. PHEV verzia vie navyše v závislosti od výbavy ponúknuť napájanie v korbe s výkonom až 6 900 W, čo z nej robí aj pojazdný zdroj energie na prácu v teréne.
Exteriér nadväzuje na aktuálnu generáciu Rangera so širším postojom, výraznou maskou, svetelným podpisom v tvare písmena C a robustnými nárazníkmi. V interiéri nechýba systém SYNC 4 s 12″ dotykovým displejom, 12,3″ digitálny prístrojový panel, bezdrôtové Apple CarPlay a Android Auto, parkovacia kamera, adaptívny tempomat, sledovanie mŕtveho uhla a rozsiahla bezpečnostná výbava. Vyššie verzie pridávajú napríklad vyhrievané sedadlá a volant, 360° kameru, ventilované kožené sedadlá či prémiové audio Bang & Olufsen. Ak vás Ford Ranger PHEV zaujal, môžete zaň hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
JAECOO 7 PHEV
Výkon: 205 kW/279 k
Kapacita batérie: 18,3 kWh
Max. dojazd WLTP: 91 km elektricky, celkovo 1 200+ km
Nabíjanie: do 6 kW AC, do 45 kW DC
JAECOO 7 PHEV, označovaný aj ako JAECOO 7 SHS, je plug-in hybridné SUV, ktoré chce spojiť každodennú praktickosť, elektrickú jazdu po meste a veľmi dlhý celkový dojazd bez nutnosti plánovať každú zastávku podľa nabíjačky. Technicky stojí na kombinácii benzínového motora 1.5 TGDI s výkonom 105 kW a elektromotora s výkonom 150 kW, pričom celkový systémový výkon dosahuje 205 kW. Pohon smeruje na predné kolesá a o prenos výkonu sa stará prevodovka 1DHT. Batéria typu NMC má kapacitu 18,3 kWh, čisto elektrický dojazd podľa WLTP je 91 km a celkový dojazd podľa WLTP presahuje 1 200 km. Kombinovaná spotreba paliva je 2,4 l/100 km, spotreba energie 20,8 kWh/100 km a emisie CO₂ dosahujú 54 g/km. Nabíjanie zvláda výkonom do 6 kW AC a do 45 kW DC.
Rozmerovo ide o stredne veľké SUV s dĺžkou 4 500 mm, šírkou 1 865 mm, výškou 1 670 mm a rázvorom 2 672 mm. Exteriér JAECOO 7 PHEV stavia na výraznej prednej maske, hranatejších SUV proporciách a robustnom, no stále mestsky ladenom vzhľade. V základnej výbave Exclusive sú 19-palcové disky z ľahkých zliatin, automatické LED svetlomety, LED denné a zadné svetlá, hmlové svetlá, strešný nosič, zadný športový spojler, červené brzdové strmene a funkcia Follow me home. Interiér pôsobí výbavou výrazne bohatšie, než by napovedala základná cena.
V štandarde je 10,25″ LCD prístrojový panel, 14,8″ centrálny dotykový displej, Apple CarPlay a Android Auto, hlasový asistent, 50 W bezdrôtové nabíjanie telefónu, head-up displej a prémiový audiosystém SONY. Komfort dopĺňajú sedadlá čalúnené imitáciou kože, vyhrievané a ventilované predné sedadlá, vyhrievaný volant, panoramatická presklená strecha, dvojzónová klimatizácia, čistička vzduchu AQS či stredová lakťová opierka s funkciou chladenia. Bezpečnostná výbava zahŕňa 540° panoramatický kamerový systém, adaptívny tempomat, automatické núdzové brzdenie, sledovanie mŕtveho uhla, udržiavanie v pruhu, asistenta jazdy v dopravnej zápche aj monitorovanie bdelosti vodiča.Ak vás JAECOO 7 PHEV zaujal, môžete zaň hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Leapmotor B10 REEV
Výkon: 160 kW/217 k
Kapacita batérie: 18,8 kWh
Max. dojazd WLTP: 86 km elektricky, celkovo 900 km
Nabíjanie: 6,6 kW AC, do 46 kW DC
Leapmotor B10 REEV možno opísať ako elektrické SUV s predlžovačom dojazdu, teda riešenie pre tých, ktorí chcú väčšinu bežných jázd absolvovať na elektrinu, ale zároveň nechcú riešiť obavy z dlhších trás. Hlavný pohon zabezpečuje elektromotor s výkonom 160 kW/217 k a krútiacim momentom 240 Nm, ktorý poháňa zadné kolesá. Batéria typu LFP má kapacitu 18,8 kWh a v kombinovanom cykle WLTP umožňuje čisto elektrický dojazd 86 km, v mestskom cykle až 125 km. Spaľovací motor s objemom 1,5 litra tu neslúži ako klasický hlavný pohon kolies, ale ako generátor, ktorý dobíja batériu a pomáha predĺžiť celkový dojazd až na 900 km. Kombinovaná spotreba je 2,4 l/100 km, pri vybitej batérii 6,1 l/100 km a emisie CO₂ dosahujú 54 g/km. DC nabíjanie zvláda výkonom do 46 kW, pričom z 30 na 80 % sa batéria nabije približne za 20 minút. AC nabíjanie má výkon 6,6 kW.
Rozmerovo je Leapmotor B10 REEV kompaktné SUV segmentu C: má dĺžku 4 530 mm, šírku 1 885 mm, výšku 1 655 mm a rázvor 2 735 mm. Kufor ponúka 330 litrov, po sklopení zadných sedadiel až 1 600 litrov. Svetlá výška je 170 mm, maximálna rýchlosť 170 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 7,5 sekundy. Exteriér stavia na čistých líniách, Full LED svetlách, zapustených kľučkách, zadnom strešnom spojleri, 18″ diskoch z ľahkej zliatiny a panoramatickej streche s elektrickou slnečnou clonou. Interiér je navrhnutý prakticky a moderne, s 8,8″ palubným displejom, 14,6″ centrálnym displejom infotainmentu, online navigáciou, hlasovým ovládaním, Apple CarPlay/Android Auto, OTA aktualizáciami, bezdrôtovým nabíjaním smartfónu, tepelným čerpadlom a aplikáciou Leapmotor.
Vyššia výbava Design pridáva kožené sedadlá s certifikátom OEKO-TEX, elektricky nastaviteľné predné sedadlá, vyhrievanie a odvetrávanie predných sedadiel, vyhrievaný volant, ambientné osvetlenie a 12-reproduktorový surround systém. Bezpečnostná výbava stojí na balíku LEAP Pilot so 17 asistenčnými systémami, 360° kamerou, adaptívnym tempomatom, autonómnym núdzovým brzdením, sledovaním mŕtveho uhla, siedmimi airbagmi a hodnotením 5 hviezdičiek Euro NCAP. Ak vás Leapmotor B10 REEV zaujal, môžete zaň hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Mitsubishi Outlander PHEV
Výkon: 225 kW/306 k
Kapacita batérie: 22,7 kWh
Max. dojazd WLTP: 84 – 86 km elektricky, celkovo až 834 km
Nabíjanie: AC 6,5 h na 100 %, DC CHAdeMO cca 32 min na 80 %
Mitsubishi Outlander PHEV je nezameniteľné veľké plug-in hybridné SUV s pohonom všetkých kolies 4WD S-AWC, ktoré kombinuje benzínový motor 2.4 DOHC MIVEC a dva elektromotory. Výsledkom je systémový výkon 225 kW/306 k, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,9 s a maximálna rýchlosť 170 km/h. Spaľovací štvorvalec má výkon 100 kW/136 k, predný elektromotor pridáva 85 kW/116 k a zadný elektromotor 100 kW/136 k. Trakčná lítium-iónová batéria má kapacitu 22,7 kWh a Outlander PHEV zvládne na elektrinu prejsť 84 až 86 km v kombinovanom cykle WLTP, v meste až 111 až 113 km. Celkový dojazd môže dosiahnuť až 834 km. Bežné nabíjanie z domácej zásuvky trvá približne 10 hodín, cez wallbox alebo nabíjaciu stanicu 6,5 hodiny a rýchle DC nabíjanie cez CHAdeMO zvládne batériu nabiť na 80 % približne za 32 minút.
Rozmerovo ide o poriadny rodinný SUV kus: dĺžka je 4 720 mm, šírka 1 862 mm bez zrkadiel, 2 144 mm so zrkadlami, výška 1 746 až 1 754 mm a rázvor 2 704 mm. Kufor má 495 litrov, po sklopení zadných sedadiel až 1 404 litrov, pričom zadné operadlá sú delené prakticky v pomere 40:20:40. Outlander PHEV zároveň utiahne brzdený príves s hmotnosťou do 1 600 kg. Exteriér nadväzuje na robustnú SUV tradíciu Mitsubishi, s výraznou prednou časťou v štýle „dynamického štítu“, LED svetlometmi, zadným LED podpisom, strešným spojlerom a podľa výbavy 18- alebo 20-palcovými diskami. Vyššie verzie pridávajú adaptívne LED svetlá, sekvenčné smerovky, strešné lyžiny, dvojfarebné lakovanie a panoramatické elektricky ovládané strešné okno.
Interiér je päťmiestny, priestranný a ladený v duchu japonskej filozofie omotenashi. V základe ponúka 12,3″ digitálny prístrojový panel, 12,3″ audiosystém SDA s navigáciou, bezdrôtové Android Auto/Apple CarPlay, tepelné čerpadlo, dvojzónovú klimatizáciu, 360° kameru, adaptívny tempomat a ozvučenie Dynamic Sound Yamaha Premium s 8 reproduktormi. Vyššie výbavy pridávajú head-up displej, 230 V zásuvky s výkonom 1 500 W, digitálne vnútorné zrkadlo, ventilované a vyhrievané sedadlá, trojzónovú klimatizáciu či Yamaha Ultimate s 12 reproduktormi. Ak vás Mitsubishi Outlander PHEV zaujal, môžete zaň hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Škoda Superb Combi iV
Výkon: 150 kW/204 k
Kapacita batérie: 25,7 kWh / 19,7 kWh využiteľná
Max. dojazd WLTP: viac ako 100 km elektricky, až 120 km
Nabíjanie: AC 11 kW, DC z 10 na 80 % za 22 až 25 min
Škoda Superb Combi iV prichádza ako plug-in hybridná verzia praktického veľkého kombi, ktoré si zachováva hlavné prednosti Superbu – veľkorysý priestor, pohodlie a každodennú použiteľnosť. Pohon tvorí benzínový motor 1.5 TSI a elektromotor, pričom systémový výkon dosahuje 150 kW/204 k. Výkon smeruje na predné kolesá cez 6-stupňovú automatickú prevodovku DSG. Nová generácia plug-in hybridného pohonu prináša podstatne väčšiu batériu s kapacitou 25,7 kWh a elektrický dojazd viac ako 100 km podľa WLTP, podľa technických podkladov až 120 km. Superb Combi iV podporuje aj DC nabíjanie, pričom z 10 na 80 % sa má dostať za 22 až 25 minút.
Rozmerovo ide stále o typický Superb v najpraktickejšej karosárskej verzii. Kombi stavia na dlhej, elegantnej karosérii, štíhlych líniách a aerodynamike, no zároveň si necháva obrovský batožinový priestor. Bežné verzie Combi ponúkajú až 690 litrov, pri plug-in hybride treba počítať s batériou v podlahe, no praktická filozofia zostáva rovnaká: zadná časť je navrhnutá pre rodinu, cestovanie aj každodenné využitie. Exteriér nadväzuje na aktuálny dizajnový jazyk Škody s výraznou maskou, ostrými svetlometmi, kryštalickými detailmi, zadnými LED svetlami s dynamickými ukazovateľmi smeru a strešným nosičom pri karosérii Combi. Podľa výbavy môže mať Matrix-LED predné svetlomety, elektricky ovládané piate dvere s virtuálnym pedálom, chrómované alebo čierne exteriérové prvky, 17- až 19-palcové disky a panoramatickú posuvnú strechu.
Interiér Superbu Combi iV je postavený okolo kombinácie digitálnych technológií a klasického ovládania. V základe Selection má trojzónovú klimatizáciu Climatronic, vyhrievané predné sedadlá, 10″ digitálny prístrojový panel, 10,4″ infotainment, Smart Dials, bezdrôtové nabíjanie telefónu, Smartlink, štyri USB-C porty, parkovaciu kameru a parkovacie senzory vpredu aj vzadu. Nechýba ani široká bezpečnostná výbava vrátane Front Assist, Lane Assist, Side Assist, Turn Assist, Crossroad Assist, rozpoznávania dopravných značiek, Crew Protect Assist a elektronickej detskej poistky. Vyššie verzie pridávajú 13″ navigáciu, head-up displej, Sound System Canton, ergonomické sedadlá s ventiláciou a masážnou funkciou, ambientné osvetlenie, elektrický kryt batožinového priestoru, elektricky ovládané piate dvere či luxusnejšie interiéry Suite, Sportline alebo Laurin & Klement. Ak vás Škoda Superb Combi iV zaujala, môžete za ňu hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Toyota RAV4 Plug-in Hybrid
Výkon: 200 kW/272 k – 227 kW/309 k
Kapacita batérie: 22,7 kWh
Max. dojazd WLTP: 121 – 137 km elektricky
Nabíjanie: 11 kW AC, do 50 kW DC
Toyota RAV4 Plug-in Hybrid prichádza v novej generácii ako plug-in hybridné SUV s 2,5-litrovým benzínovým motorom Dynamic Force a výrazne silnejšou elektrickou časťou. V ponuke sú dve verzie: predokolka 2.5 Plug-in Hybrid e-CVT FWD so systémovým výkonom 200 kW/272 k a pohon všetkých kolies 2.5 Plug-in Hybrid e-CVT AWD-i s výkonom 227 kW/309 k. Spaľovací motor má výkon 105 kW, predný elektromotor pridáva 150 kW a pri verzii AWD-i je vzadu ešte druhý elektromotor s výkonom 40 kW. Batéria má kapacitu 22,7 kWh a podľa verzie umožňuje kombinovaný elektrický dojazd 125 až 137 km pri FWD, respektíve 121 až 133 km pri AWD-i. V meste sa dojazd na elektrinu dostáva až na 212 km pri predokolke a 199 km pri AWD-i. Kombinovaná spotreba podľa WLTP je 1,3 až 1,8 l/100 km, emisie CO₂ 30 až 40 g/km. Palubná nabíjačka má výkon 11 kW a RAV4 Plug-in Hybrid podporuje aj DC rýchlonabíjanie výkonom až 50 kW.
Rozmerovo ostáva Toyota RAV4 Plug-in Hybrid rodinné SUV strednej triedy: má dĺžku 4 600 mm, pri verzii GR SPORT 4 645 mm, šírku 1 855 až 1 880 mm, výšku 1 685 mm a rázvor 2 690 mm. Kufor má pri plug-in hybridných verziách 446 litrov po výšku rolety, 672 litrov po strechu a po sklopení zadných sedadiel až 1 647 litrov. Verzia FWD utiahne brzdený príves do 800 kg, AWD-i až do 2 000 kg. Exteriér novej RAV4 je hranatejší a sebavedomejší, s prednými LED svetlometmi, zadnými LED svetlami, zatmavenými zadnými oknami, strešnými lyžinami a podľa výbavy 18- alebo 20-palcovými diskami. Verzia GR SPORT pridáva čiernu prednú masku, špecifické nárazníky, 20″ disky GR SPORT, červené brzdové strmene a športovejšie ladené odpruženie.
Interiér ponúka 12,3″ digitálny prístrojový štít, 12,9″ Toyota Smart Connect Pro, bezdrôtové Apple CarPlay/Android Auto, navigáciu s offline režimom, dvojzónovú klimatizáciu, vyhrievaný volant pri Plug-in Hybride, elektricky ovládané dvere batožinového priestoru a zadnú kameru. Vyššie výbavy pridávajú head-up displej, JBL, 360° kamerový systém, vyhrievané zadné sedadlá, kožené čalúnenie či Toyota Teammate Advanced Park. Bezpečnosť zastrešuje Toyota T-MATE s adaptívnym tempomatom, udržiavaním v pruhu, sledovaním mŕtveho uhla, RCTA s brzdením, kamerou bdelosti vodiča a systémom včasného reagovania pri riziku kolízie. Ak vás Toyota RAV4 Plug-in Hybrid zaujala, môžete za ňu hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Hlasovať môžete do polnoci 10. mája 2026.
Špeciálne poďakovanie patrí aj partnerom ankety, najmä generálnemu partnerovi ankety OMV eMotion, hlavným partnerom ČSOB Poisťovňa a VÚB banka a partnerom: Ford, Škoda, Peugeot, Toyota, Hyundai a Leapmotor.
Podrobné pravidlá súťažnej ankety TECHBOX EV ROKA 2026 powered by OMV eMotion nájdete na web stránke techboxevroka.sk.