Pomôžte nám opäť nájsť najlepších z najlepších! Práve sme odštartovali tretí ročník ankety, v ktorej predovšetkým vy, naši čitatelia, rozhodujete o tom, ktoré elektrické a plug-in hybridné automobily sú tie naj.
Poslať hlas najlepším sa rozhodne oplatí, máme pre vás pripravených až 9 atraktívnych cien. Pozrite si všetky nominácie v kategórii PROFI TECHBOX EV ROKA.
Ako hlasovať? Stačí si otvoriť stránku techboxevroka.sk, prezrieť si nominácie a hlasovať. Celkovo môžete odovzdať váš hlas až v 8 kategóriách ankety. Hľadáme totiž KOMPAKTNÉ, KOMPAKTNÉ SUV, RODINNÉ, RODINNÉ SUV, ŠPORTOVÉ, LUXUSNÉ, PROFI a PLUG-IN TECHBOX EV ROKA 2026 powered by OMV eMotion. Hlasovať môžete do polnoci 10. mája 2026.
Aby boli výsledky presvedčivé, môžete hlasovať len v tých kategóriách, v ktorých sa vyznáte, nemusíte vo všetkých. My vám však postupne predstavíme všetky kategórie ankety. Pozrite sa na šesticu nominovaných elektromobilov v kategórii PROFI ankety TECHBOX EV ROKA 2026 powered by OMV eMotion. Tieto elektromobily sú perfektnými spoločníkmi pre prácu, podnikanie aj rodinné cestovanie, nielen na každodenné používanie, ale aj na dlhšie trasy či náročnejšie nasadenie. Všetky sú v nomináciách zoradené abecedne, jednoducho aby to bolo fér.
Ford E-Transit Custom AWD
Výkon: 160 kW/218 k
Kapacita batérie: 71 kWh
Max. dojazd WLTP: do 322 km
Nabíjanie: 11 kW AC, 125 kW DC
Ford E-Transit Custom AWD prináša do sveta elektrických úžitkových vozidiel kombináciu výkonu, praktickosti a istoty pohonu všetkých kolies. Modelový rad E-Transit Custom je dostupný s pohonom zadných kolies RWD vo výkonoch 100 kW (136 k) a 160 kW (218 k), pričom verzia AWD pridáva trakciu na všetkých kolesách a krútiaci moment až 630 Nm. Využiteľná kapacita batérie dosahuje 71 kWh, maximálny dojazd podľa WLTP je pri najúspornejšej verzii až 371 km, zatiaľ čo AWD ponúka dojazd 322 km pri modeli Van a 318 km pri DCiVan. Zadokolky zrýchlia z 0 na 100 km/h za 8,6 sekundy, maximálna rýchlosť dosahuje podľa verzie 112 až 130 km/h. Nabíjanie je riešené výkonom 11 kW AC alebo až 125 kW DC, pričom rýchlonabíjanie z 10 na 80 % trvá približne 29 minút a AC nabíjanie približne 4 hodiny a 40 minút.
Karoséria E-Transit Custom stavia na rozmeroch, ktoré mu dávajú široké pracovné využitie. Verzie L1 a L2 majú dĺžku 5050, resp. 5450 mm, šírku 2032 mm, výšku 1986 mm a rázvor 3100, resp. 3500 mm. Nákladový priestor ponúka objem 5,8 m³ pri Van L1, 6,8 m³ pri Van L2 a 4,3 m³ pri DCiVan L2. Praktickosť podporujú široké bočné posuvné dvere, nízka nakladacia hrana, možnosť prepravy europaliet a ťažná kapacita až 2300 kg. Dizajn pôsobí moderne, technicky a sebavedomo. Prednú časť zvýrazňuje maska s uzavretým elektromobilovým výrazom, LED svetlomety a svetelná lišta medzi nimi.
Interiér je pripravený fungovať ako mobilná kancelária. Podľa verzie ponúka 3, 6 alebo až 9 miest na sedenie, systém SYNC 4 s 13-palcovým dotykovým displejom, 12-palcový digitálny prístrojový panel, bezdrôtové Apple CarPlay a Android Auto, automatickú klimatizáciu, parkovacie senzory, zadnú kameru, inteligentný tempomat aj tepelné čerpadlo v sérii. Vyššie výbavy môžu pridať navigáciu, 360° kameru, adaptívne LED svetlomety či zásuvku Pro Power s výkonom až 2300 W. Ak vás Ford E-Transit Custom AWD zaujal, môžete zaň hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Kia PV5 Passenger
Výkon: 89 až 120 kW/121 až 163 k
Kapacita batérie: 51,5 až 71,2 kWh
Max. dojazd WLTP: do 412 km
Nabíjanie: 11 kW AC, 120 – 150 kW DC
Kia PV5 Passenger prichádza ako moderný elektrický van navrhnutý s dôrazom na komfort, variabilitu a každodennú použiteľnosť. Model je dostupný výhradne s pohonom predných kolies, pričom základ tvorí verzia s výkonom 89 kW a krútiacim momentom 250 Nm, vyššia verzia ponúka 120 kW pri rovnakom krútiacom momente. Na výber sú dve kapacity batérie, 51,5 kWh a 71,2 kWh, ktoré prinášajú dojazd približne 295 km, respektíve až 412 km podľa WLTP. Dynamika je prispôsobená komfortnej jazde, zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosahuje 12,8 alebo 10,6 sekundy a maximálna rýchlosť je 135 km/h. Nabíjanie prebieha cez palubnú AC nabíjačku s výkonom 11 kW, pričom plné nabitie trvá približne 4 hodiny a 45 minút pri menšej batérii a do 6 hodín a 30 minút pri väčšej. Rýchlonabíjanie na DC staniciach umožňuje doplniť energiu z 10 na 80 % približne za 30 minút.
Rozmery modelu podčiarkujú jeho praktické zameranie. Dĺžka 4695 mm, šírka 1895 mm a výška 1899 mm spolu s rázvorom 2995 mm vytvárajú dostatok priestoru pre posádku aj batožinu. Batožinový priestor ponúka objem 1330 litrov v základnom usporiadaní a až 3615 litrov po sklopení sedadiel, čo robí z modelu ideálneho spoločníka na rodinné výlety aj pracovné využitie. Praktickosť dopĺňa možnosť ťahania prívesu do 1500 kg a množstvo úložných riešení v interiéri.
Dizajn exteriéru pôsobí moderne a čisto, s výraznou prednou časťou, LED svetlometmi a minimalistickými líniami, ktoré zdôrazňujú elektrický charakter vozidla. Interiér je orientovaný na pohodlie a technológie, ponúka päť plnohodnotných miest na sedenie, 12,9-palcový dotykový displej, digitálny prístrojový panel, bezdrôtové Apple CarPlay a Android Auto, ako aj širokú paletu asistenčných systémov vrátane adaptívneho tempomatu, monitorovania mŕtveho uhla či 360° kamery. Ak vás Kia PV5 Passenger zaujala, môžete za ňu hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Mercedes-Benz VLE
Výkon: od 203 kW/276 k do viac než 300 kW/viac než 408 k
Kapacita batérie: 80 až 115 kWh
Max. dojazd WLTP: viac než 700 km
Nabíjanie: 11 až 22 kW AC, až 300 kW DC
Mercedes-Benz VLE otvára novú kapitolu veľkopriestorových elektrických vozidiel značky a ako prvý model stojí na novej architektúre VAN.EA. Ponuka má odštartovať verziou VLE 300 electric s výkonom 203 kW (276 k), neskôr pribudne VLE 400 4MATIC electric s výkonom viac než 300 kW (viac než 408 k) a pohonom všetkých kolies, pri ktorom zadný elektromotor pracuje ako inteligentný posilňovací pohon. Mercedes avizuje aj ďalšie verzie s LFP batériou s využiteľnou kapacitou 80 kWh, zatiaľ čo hlavné prevedenia dostanú novú NMC batériu s kapacitou 115 kWh. VLE 300 electric má priniesť dojazd viac než 700 km podľa WLTP, verzia VLE 400 4MATIC zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy. Silnou stránkou je 800-voltová architektúra, vďaka ktorej sa dá pri DC výkone až 300 kW doplniť dojazd až 355 km za 15 minút. AC nabíjanie má výkon 11 kW, voliteľne 22 kW.
Rozmerovo ide o veľkorysú elektrickú grand limousine s dĺžkou 5309 mm, šírkou 1999 mm, výškou do 1943 mm a rázvorom 3342 mm, pričom neskôr príde aj predĺžená verzia s dĺžkou 5484 mm. V interiéri ponúkne päť až osem miest v rôznych konfiguráciách, objem batožinového priestoru až 795 litrov pri troch radoch sedadiel a po vybratí mechanických sedadiel až 4078 litrov. Praktickosť podporujú elektrické posuvné dvere na oboch stranách, samostatne otvárateľné zadné okno, systém Roll & Go na jednoduchý presun sedadiel a ťažná kapacita až 2,5 tony.
Exteriér stavia na ikonickej maske Mercedesu, svetelnom páse, DIGITAL LIGHT svetlometoch, aerodynamike s koeficientom odporu 0,25 a diskoch s priemerom 19 až 22 palcov. Kabína pôsobí ako luxusný salón na kolesách: nechýba Sky View panoramatická strecha, ambientné osvetlenie, MBUX Superscreen, zadná 31,3-palcová obrazovka s 8K rozlíšením, umelá inteligencia v systéme MB.OS, až 22-reproduktorový Burmester 3D Surround Sound a pokročilé asistenty MB.DRIVE s bohatou senzorikou. Ak vás Mercedes-Benz VLE zaujal, môžete zaň hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Peugeot E-TRAVELLER
Výkon: 100 kW/136 k
Kapacita batérie: 49 až 75 kWh
Max. dojazd WLTP: 217 až 346 km
Nabíjanie: 11 kW AC, do 100 kW DC
Peugeot E-TRAVELLER ponúka elektrický pohon na predné kolesá s výkonom 100 kW a krútiacim momentom 260 Nm, čo zabezpečuje plynulú a okamžite dostupnú dynamiku ideálnu pre mestskú aj diaľničnú prevádzku. K dispozícii sú dve kapacity batérie, 49 kWh a 75 kWh, pričom väčšia verzia dosahuje dojazd až 346 km podľa WLTP. Zrýchlenie na stovku sa pohybuje okolo 10,8 až 11,9 sekundy a maximálna rýchlosť je 130 km/h. Nabíjanie je riešené cez trojfázovú palubnú nabíjačku s výkonom 11 kW, pričom na rýchlonabíjačke s výkonom do 100 kW sa batéria nabije z 0 na 80 % približne za 38 až 45 minút. Rozmery modelu zdôrazňujú jeho všestrannosť. Dĺžka 4981 mm alebo 5331 mm, šírka 1920 mm a výška do 1955 mm zabezpečujú výbornú využiteľnosť priestoru, pričom rázvor 3275 mm prispieva k stabilite aj komfortu.
Interiér ponúka až 8 miest na sedenie a mimoriadnu variabilitu, pričom objem batožinového priestoru dosahuje až 4554 litrov po sklopení sedadiel. Praktickosť dopĺňajú široké posuvné dvere, nízka nakladacia hrana a možnosť ťahania prívesu do 1000 kg. Exteriér pôsobí moderne a reprezentatívne, s novou svetelnou grafikou, LED svetlometmi a robustným, no elegantným dizajnom.
Interiér ponúka 10-palcový digitálny prístrojový panel a centrálny dotykový displej, bezdrôtové Apple CarPlay a Android Auto, ako aj širokú škálu asistenčných systémov vrátane sledovania mŕtveho uhla, adaptívneho tempomatu či 360° parkovacích senzorov. Komfort zvyšujú vyhrievané sedadlá, dvojzónová klimatizácia a množstvo praktických prvkov, ktoré z E-TRAVELLER robia ideálne vozidlo na každodenné aj profesionálne využitie. Ak vás Peugeot E-TRAVELLER zaujal, môžete zaň hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Renault Trafic Van E-Tech
Výkon: 150 kW/204 k
Kapacita batérie: zatiaľ nešpecifikovaná
Max. dojazd WLTP: do 450 km
Nabíjanie: 800 V DC, 15–80 % približne za 20 minút
Renault Trafic Van E-Tech zaujme moderným elektrickým pohonom predných kolies, ktorý ponúka výkon 150 kW a krútiaci moment 345 Nm, čo zabezpečuje svižnú a plynulú jazdu aj pri plnom zaťažení. K dispozícii budú dve verzie batérie, mestská a s dlhým dojazdom, pričom verzia s dlhým dojazdom dosahuje až 450 km podľa WLTP. Vďaka 800-voltovej architektúre patrí medzi technologicky najvyspelejšie dodávky, keďže umožňuje nabiť batériu z 15 na 80 % približne za 20 minút. Model cieli na maximálnu efektivitu a flexibilitu využitia, pričom ponúkne aj obojsmerné nabíjanie V2L či V2G. Na trh vstúpi ako súčasť novej generácie úžitkových vozidiel Renault, pričom niektoré jeho parametre, vrátane ceny, ešte len spoznáme.
Rozmery modelu zdôrazňujú jeho praktický charakter pre mestské aj regionálne nasadenie. Dĺžka od 4,87 do 5,27 metra, šírka približne 1,92 m a výška do 1,90 m umožňujú bezproblémový pohyb aj v parkovacích domoch. Rázvor optimalizovaný pre elektrickú platformu zabezpečuje stabilitu aj výbornú manévrovateľnosť s polomerom otáčania len 10,3 m. Nákladový priestor dosahuje až 5,8 m³ a umožňuje prepravu troch europaliet, pričom užitočné zaťaženie môže dosiahnuť až 1,25 tony a ťažná kapacita až 2 tony. Exteriér pôsobí moderne a technologicky, s výrazným svetelným podpisom, podsvieteným logom a aerodynamicky tvarovanou karosériou.
Interiér ponúka digitálny prístrojový panel s uhlopriečkou 10 palcov a centrálny 12-palcový displej systému openR evo s integrovanými službami Google, doplnený o široké možnosti konektivity a inteligentné riadenie vozidla cez SDV architektúru. Komfort aj bezpečnosť podporuje množstvo asistenčných systémov a praktických riešení, ktoré z Traficu robia moderný pracovný nástroj pripravený na budúcnosť. Ak vás Renault Trafic Van E-Tech zaujal, môžete zaň hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Toyota Proace Verso EV
Výkon: 100 kW/136 k
Kapacita batérie: 49 až 75 kWh
Max. dojazd WLTP: do 342 km
Nabíjanie: 11 kW AC, 100 kW DC
Toyota Proace Verso EV ponúka osvedčený elektrický pohon s dôrazom na spoľahlivosť, komfort a každodennú využiteľnosť. Všetky verzie využívajú elektromotor s výkonom 100 kW a krútiacim momentom 260 Nm, pričom na výber sú dve batérie s kapacitou 49 a 75 kWh. Menšia batéria prináša dojazd približne 211 až 218 km, väčšia verzia dosahuje až 332 až 342 km podľa WLTP. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h sa pohybuje od 12,1 do 13,3 sekundy a maximálna rýchlosť je 130 km/h, čo zabezpečuje komfort aj na dlhších trasách. Nabíjanie podporuje AC výkon 11 kW a DC rýchlonabíjanie do 100 kW, pričom doplnenie energie z 20 na 80 % trvá približne 30 minút. Model je dostupný vo výbavách Business, Family a VIP.
Rozmery modelu potvrdzujú jeho všestranné využitie pre rodinu aj podnikanie. K dispozícii sú verzie L1 a L2 s dĺžkou približne 4959 až 5309 mm, šírkou 1920 mm a výškou 1899 mm, pričom rázvor dosahuje 3275 mm. Interiér ponúka variabilitu s 5 až 9 miestami na sedenie a objem batožinového priestoru až 4554 litrov po sklopení sedadiel. Praktickosť dopĺňajú široké posuvné dvere, nízka nakladacia hrana a možnosť ťahania prívesu do 1000 kg. Exteriér pôsobí moderne a reprezentatívne, s LED svetlometmi, výraznou maskou a čistými líniami, ktoré zdôrazňujú robustnosť aj eleganciu.
Interiér ponúka 10-palcový digitálny prístrojový panel a centrálny infotainment Toyota Pro-Touch s podporou Apple CarPlay a Android Auto, pričom nechýba adaptívny tempomat, predkolízny systém, parkovacia kamera ani dvojzónová klimatizácia. Vyššie výbavy pridávajú elektrické posuvné dvere, kožené čalúnenie či prémiový audiosystém, čím sa Proace Verso EV mení na komfortný priestor pre každodenné aj dlhšie cesty. Ak vás Toyota Proace Verso EV zaujala, môžete za ňu hlasovať na stránke techboxevroka.sk.
Zistite možnosti výhodného poistenia a financovania elektromobilu
Hlasovať môžete do polnoci 10. mája 2026.
Špeciálne poďakovanie patrí aj partnerom ankety, najmä generálnemu partnerovi ankety OMV eMotion, hlavným partnerom ČSOB Poisťovňa a VÚB banka a partnerom: Ford, Škoda, Peugeot, Toyota, Hyundai a Leapmotor.
Podrobné pravidlá súťažnej ankety TECHBOX EV ROKA 2026 powered by OMV eMotion nájdete na web stránke techboxevroka.sk.