Reklama

6 najhorších zariadení LG v histórii

Zdroj | DALL-E 3
Richard Pliešovský
Zdroj | DALL-E 3
Zdroj | DALL-E 3

LG je zaujímavá kórejská značka. Pôvodne podnikala pod názvom Lucky Goldstar a predávala lacné, nie moc kvalitné výrobky. V roku 1995 naštartovala transformáciu, zmenila názov na LG

LG so sloganom Life’s Good predstavilo na CES 2005 množstvo inovatívnych produktov. Odvtedy sa spoločnosť LG zmenila zo značky ponúkajúcej lacné, štandardné spotrebiče na výrobcu prinášajúceho aj luxusné spotrebiče pod názvom LG Signature.

V našich končinách je LG známe najmä predajom smartfónov (tie už nevyrába), OLED televízorov a domácich spotrebičov. Pri rýchlom tempe inovácií a experimentov sa ani táto značka nevyhla nevydareným modelom. Pokračujeme v našom seriáli To najhoršie, kde mapujeme prešľapy a neúspechy veľkých spoločností.

Obsah pokračuje pod reklamou
1.

LG G5

Modulárne telefóny boli veľkou témou zhruba od roku 2010. Koncepty, ako je projekt Ara od Google, vyvolali vlnu prísľubu ekologickejšieho zariadenia, ktoré by bolo možné upgradovať kus po kuse. Samozrejme, že Ara nikdy neuzrela svetlo sveta. S modelom G5 LG prinieslo možnosť skutočnej modularity na používateľskej úrovni.

Spodnú časť G5 bolo možné odstrániť a vložiť buď predĺžený grip fotoaparátu a batériu, alebo DAC prevodník od Bang & Olufsen. Spoločnosti tretích strán sršali nádejou, že budú môcť vyrábať ďalšie príslušenstvo, ale nestalo sa tak. Používateľov to pramálo zaujímalo, ani samotné LG neprinieslo originálne príslušenstvo na celosvetový trh.

Pozrite si

LG G5 je naživo ešte krajšia, ako na fotkách

Motorola dala podobnému konceptu dlhý život (séria Moto Z), no s odstupom času môžeme povedať, že modulárnosť bola ďalšou anomáliou, ktorá tak, ako bola zaujímavá, v skutočnosti (takmer) nikoho nezaujala.

2.

LG Optimus 3D

3D technológia bola zhruba pred 15-timi rokmi veľkou vecou, ktorej predpovedali skvelú budúcnosť. V roku 2011 bolo predstavených viacero smartfónov, ktoré ponúkali 3D zobrazenie.

S LG Optimus 3D ste si mohli užiť trojrozmerné implementácie v aplikáciách, alebo pomocou vlastných fotografií. 3D technológia využívala paralaxovú bariéru, teda tú istú, ako Nintendo 3DS. Nevyžadovala nepraktické okuliare, no mala len veľmi úzky pozorovací uhol. Ďalšou nevýhodou bolo, že používatelia ostávali dezorientovaní po dlhšom sledovaní. Okrem slabej ponuky originálneho obsahu bolo vekľou nevýhodou, že 2D zobrazenie nebolo vďaka nutným kompromisom kvalitné.

Pozrite si

LG Optimus Pad: 3D tablet o mesiac aj u nás!

LG Optimus 3D bol v skutočnosti celkom slušný telefón, ale dnes je už jasné, že 3D je slepá ulička.

3.

LG Optimus Vu

Zdroj | LG

Pamätáte si phablety, resp. tabletofóny? Zrejme už ani nie. Dnes však môžeme skonštatovať, že každý smartfón je z pohľadu do minulosti phabletom. V tej dobe bol priekopníkom model Samsung Galaxy Note. LG priniesol model Optimus Vu. Ten sa však vôbec neujal. Prečo? Stručne povedané, mal takmer štvorcový displej (cca 4:3) a veľmi hrubé rámiky.

Obsah pokračuje pod reklamou

V roku 2012 bola iná doba, mobilné technológie napredovali a spoločnosti vo veľkom experimentovali. Zatiaľ ešte neprišli na to, že majú byť vyššie, aby poskytli viac obsahu, trendom bolo ich rozširovanie. Optimus Vu a neskôr aj Optimus Vu II to doviedol do extrému, no nefungovalo to.

4.

LG V10

Zdroj | LG

Smartfón LG V10 (a ďalšie modely série V) môžeme zhrnúť do slova prémiový. Výnimočnosť sa dosahovala pomocou jedinečnej konštrukcie a manuálneho ovládania fotoaparátu, ale výsledok v prípade V10 nebol okúzľujúci.

Predné fotoaparáty znamenali, že ste mohli urobiť širokouhlú snímku rovnako ľahko ako selfíčko, čo teraz ľavou zadnou zvládne jediný fotoaparát. LG V10 bol vybavený dvomi displejmi. Doplnkový bol vo forme malého prúžku nad hlavnou obrazovkou, ponúkal len o niečo viac viac funkcií ako skratky aplikácií, ovládanie hudby, ale i možnosť napísať vlastnú správu.

Telo zriadenia bolo pevné s rámom z nehrdzavejúcej ocele a priľnavý textúrovaný chrbát, vďaka čomu bol príliš ťažký. Aj keď si zachoval vymeniteľnú batériu, rozšíriteľný úložný priestor a konektor pre slúchadlá… jednoducho to nestačilo. Kupujúcich to nezaujalo.

5.

LG C7 OLED

OLED panely prinášajú dokonalú čiernu, sýte farby a ultratenké obrazovky, je veľmi ťažké si ich neobľúbiť. napriek tomu majú jeden veľký nedostatok. tzv. vyhorenie (retencia obrazu). Prejavovalo sa to najmä na prvých modeloch, keď sa technológia ešte len vyľadovala.

Zdroj | LG

Svoje o tom vie aj LG. Napríklad na model C7 OLED sa sťažovalo (a sťažuje) množstvo majiteľov, kde rýchlo dochádzalo k degradácii pixelov. Ak prejdete na produktovú webstránku LG C7 OLED, uvidíte veľa rovnakých sťažností.

V súčasnosti je však (takmer) každý OLED TV vybavený preventívnymi opatreniami na obmedzenie vyhorenia. Ak nie ste veľmi špecifický typ televízneho diváka, nemusíte sa toho obávať.

6.

Rolovacie TV

Zdroj | LG

Rolovacie TV sa mali stať realitou už pred rokmi. LG predstavilo sériu R ešte v roku 2018 na veľtrhu CES. Pozostávala výlučne z rolovacích modelov ukrytých v štýlovej hranatej základni, z ktorej sa mali vysúvať. Základňa mala zároveň slúžiť ako 100-wattový 4 + 2 soundbar.

Realita je trochu smutnejšia. Do Európy tieto modely prakticky nedorazili, ich cena je stále šialene vysoká, cca 100 000 €. Je zrejmé, že ide len o výstrelok, ktorý firmy dokazujú svoju technologickú vyspelosť, avšak k bežným používateľom sa to nikdy nedostane, aj keby sa ich ceny 10-násobne znížila.

Obsah pokračuje pod reklamou

V našom seriáli o neúspešných produktoch ste si mohli doteraz pozrieť prešľapy od Apple, Microsoftu, Samsungu, Google, Sony, Xiaomi, iRobotu, Nokii, Lenova a Tesly.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.