Reklama

LG Optimus Pad: 3D tablet o mesiac aj u nás!

Dominik Fúsek

Už dávnejšie je nám známy prvý Android tablet od LG, T-Mobile G-Slate (LG G-Slate: nový kráľ tabletov má aj 3D!). Keďže ten sa na našom trhu neukáže a výrobca chce tablety ponúkať aj v Európe, predstavil jeho upravenú verziu. Výbava je naozaj obdivuhodná, predovšetkým zaujme prítomnosť 3D. S cenou to ale bude horšie.

LG Optimus Pad

Kórejský výrobca naplno vstúpil do neprebádaných vôd mobilných 3D technológii, a to nielen v segmente tabletov, ale aj mobilných telefónov (LG Optimus 3D: Prvý 3D smartfón, ktorého sa dočkáme aj u nás!). Nový Optimus Pad ponúka displej s netradičnou uhlopriečkou, a to 8,9 palcov. Ťažko povedať, aká veľkosť tabletu je tá pravá, LG to samozrejme tvrdí o svojom modeli. Ďalšou zaujímavosťou je 3D displej, ktorý však na rozdiel od Optimus-u 3D vyžaduje okuliare. Výrobca zvolil rozlíšenie 1 280 x 768 bodov, otázka však je, prečo nesiahol po štandardnom s výškou 800 pixelov. Chýbajúci 3D obsah si doplníte aj sami, a to vďaka dvojici 5 Mpx fotoaparátov s LED, schopných zaznamenať 1080p 3D video.

LG Optimus Pad

Za operačný systém bol zvolený „tabletový“ OS Android 3.0 Honeycomb, poháňaný dvojjadrovým procesorom NVIDIA Tegra 2, taktovaným na 1 GHz. Nielen pri prezeraní svojich 3D filmov na televízore oceníte HDMI výstup, na cestách zasa 6 400 mAh batériu. V zahraničí zákazníci ocenia aj prítomnosť rýchlych HSPA+ dát (rýchlosť downloadu presahujúca 20 Mbps), snáď sa v budúcnosti dočkáme aj na Slovensku.  Dobrou správou je, že Optimus Pad má na náš trh doraziť už v marci, netešme sa však predčasne. Za exkluzivitu a 3D technológie sa platí, a tak môže cena tabletu pokojne prekročiť magickú hranicu 1 000 €.

LG Optimus Pad

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.