Reklama

3 prvenstvá, ktoré nám priniesol Orange

Zdroj | Oppo
Lissett Pliešovská
Zdroj | Oppo
Zdroj | Oppo

Od nepamäti víťaziť a byť prvým nie je len snom športovcov. Túžba po úspechu sa postupne preniesla do všetkých oblastí, neobišla ani mobilných operátorov.

Cieľ je jasný, priniesť na trh niečo unikátne a byť prvým, predbehnúť konkurenciu. Je to isté posolstvo, ktoré charakterizuje úspešných.

Dnešný boj o priazeň zákazníkov je tvrdý, ak chceš byť konkurencieschopný, musíš priniesť novinky, aké sú žiadané, či mať v ponuke produkty za lepšiu cenu, ponúknuť čo iní hráči nemajú, prípadne zaostávajú s modernizáciou.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Orange zvyšuje rýchlosť pevného 4G internetu na viac ako trojnásobok

Roky môžeme takýto súboj sledovať medzi našími dvomi hlavnými operátormi, teda medzi Orange a Telekomom. Postupne sa pridali ďaľší operátori, časť klientov sa medzi nimi prelieva, vyhráva ten, kto si dokáže na svoju stranu získať najviac zákazníkov a zároveň dokáže udržať tých, čo sú im roky verní.

Čím si nás pokúšal získať a udržať Orange? Pozrite si ich tri prvenstvá, ktorými v istej chvíli vytrhli meč z ruky konkurencie.

1.

Mobil za korunu

To boli časy, keď sa dal získať mobilný telefón za korunu! Orange prišiel s touto možnosťou ako prvý operátor a okamžite tým získal obrovskú pozornosť. V roku 1997 Orange, vtedy ešte pod názvom Globtel, predstavil legendárnu dotačnú akciu Jarná mobilizácia, ktorá umožňovala prakticky každému získať mobil už za korunu. Spôsobil tým poriadny rozruch a zároveň sa mobilné telefóny ocitli v rukách aj tých používateľov, ktorí dovtedy túto vymoženosť odmietali. V roku 2001 prekročil Globtel métu milión aktívnych zákazníkov. A o rok neskôr sa pridal do svetoznámej skupiny Orange.

2.

eSIM

Technológie sa vyvíjajú obrovským tempom a nie každému operátorovi sa darí držať s nimi krok. Orange vždy patril medzi priekopníkov. Práve on priniesol veľkú vychytávku, ktorá dnes už neodmysliteľne patrí k mobilným zariadeniam.

Pozrite si

Orange ako prvý na Slovensku spúšťa eSIM! Bude aj pre iPhone Xs?

Plastovú kartu nahrádza, resp. dopĺňa eSIM. Vďaka tejto vymoženosti môžete mať v smartfóne dve čísla, alebo si v zahraničí počas dovolenky, či služobnej cesty dokúpiť služby lokálneho operátora.

3.

VoWiFi

VoWiFi, teda Voice over Wi-Fi, resp. volanie vo Wi-Fi na Slovensku spustil Orange, stalo sa to v roku 2017. Na porovnanie, O2 ju do svojej siete nasadilo v roku 2020 a Telekom až v roku 2023. Služba slúži na volanie a posielanie SMS správ cez Wi-Fi. Používatelia vďaka nej môžu komunikovať i na miestach, kde je nedostatočné mobilné pokrytie, ale nechýba Wi-Fi. VoWiFi začal podporovať Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge, odvtedy sa zoznam podporovaných zariadení poriadne rozšíril.

Pozrite si

Orange spúšťa volanie cez Wi-Fi, je prvý na Slovensku

Výhodou služby je, že na komunikáciu nepotrebujete sťahovať a inštalovať žiadne aplikácie. Využívate vaše vlastné telefónne číslo. Veľkým bonusom je, že voláte a dátujete naraz, čiže teda i počas telefonického hovoru ste stále pripojení na internet a môžete tak vyhľadávať informácie bez prerušenie dátového prenosu.

Obsah pokračuje pod reklamou

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.