Reklama

Orange zvyšuje rýchlosť pevného 4G internetu na viac ako trojnásobok

Zdroj | HP
Števo Porubský
Zdroj | HP
Zdroj | HP

Operátor Orange dnes oznámil, že výrazne navýšil prenosovú rýchlosť pre svoj prémiový fixný 4G internet 4GNet. Namiesto pôvodných 30 Mbit/s rýchlosť narastie na 100 Mbit/s pre download a 15 Mbit/s pre upload.

Samozrejme, ide o teoretický strop, pričom reálna rýchlosť závisí od mnohých faktorov, vrátane toho, koľko ľudí je v danom momente pripojených k danej BTS stanici.

Operátor dodáva: „Pre dosahovanie maximálnej rýchlosti je potrebné mať kombináciu zariadení vnútorná jednotka IDU a vonkajšia jednotka ODU (Duobox) a nachádzať sa vo vybraných lokalitách pokrytia 4G siete (na frekvencii 2600 MHz).“ 100 Mbit/s teda nezískajú všetci zákazníci, ale len tí, ktorí sú v pokrytí siete 4G od Orangu v pásme 2 600 MHz (výberom 300 Mbit/s 4G pokrytia).

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Microsoft / Unsplash

Na druhej strane ale všetci zákazníci pevného 4G internetu získajú druhý benefit vynoveného programu, a to väčší objem dát. Namiesto pôvodných 600 GB teraz môžete preniesť mesačne až 1 TB! Poplatok sa pritom nemení, ostáva na sume 21 € mesačne pri 24-mesačnej viazanosti.

 4GNet Stredný4GNet Prémiový
Rýchlosťaž do 15/2 Mbitaž do 100/15 Mbit
Objem dát300 GB1 TB
Služba Online ochrana DomaZadarmoZadarmo
Aktivácia19 €19 €
Mesačný poplatok bez viazanosti18 €23 €
Mesačný poplatok s viazanosťou16 €21 €

„Zvýšenie rýchlosti Prémiového 4GNetu prebehne zákazníkom, ktorí spĺňajú podmienky, automaticky postupne v priebehu dnešného a zajtrajšieho dňa, zvýšený objem dát si zákazníci môžu užívať od najbližšieho fakturačného obdobia,“ dodáva operátor.

Ak máte aj iný paušál od Orangeu, môžete získať preň dvojnásobok dát (už od paušálu Základný paušál Plus). Stačí si ho spojiť do ponuky Love s ktorýmkoľvek balíkom 4GNetu. Ak využívate Stredný paušál Plus alebo vyšší a ten si spojíte do ponuky Love so 4GNetom, spolu s dvojnásobkom dát získate aj zľavu 5 € na mesačný poplatok z ceny hlasového paušálu počas celej doby využívania internetu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.