Reklama

Orange ako prvý na Slovensku spúšťa eSIM! Bude aj pre iPhone Xs?

Zdroj | Samsung
Števo Porubský
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Orange a Samsung dnes oficiálne oznámili spustenie podpory nových eSIM kariet, ktoré okrem iného podporujú smart hodinky od Samsungu. eSIM ale podporuje aj svetovo známy Apple iPhone Xs hlavne vďaka tomu, že ako prvý iPhone je na dve SIM. Jedna z toho je však eSIM.

Zdroj | Orange

Orange tak od dnešného dňa začína podporovať eSIM karty. Je prvý, to mu treba uznať, no pevne veríme, že aj u ostatných operátorov je podpora na spadnutie.

Čo je vlastne eSIM karta? Ide o skratku Embedded SIM, teda zabudovaná SIM. eSIM zákazník nedostane do rúk, je v telefóne, alebo smart hodinkách či inom podporovanom zariadení. Čip eSIM karty je zhruba 2x menší ako klasická nanoSIM, takže v zariadeniach eSIM šetrí miesto. Zároveň absenciou slotu na kartu vie byť zariadenie ešte viac odolné voči vode a prachu.

„Sme veľmi radi, že na záver roka prinášame ďalšiu technologickú novinku, ktorou tiež dokazujeme našu pripravenosť na digitálnu dobu. eSIM karty považujeme za skutočnú technologickú inováciu, ktorá zákazníkom prináša nové možnosti komunikácie,“ vysvetľuje Ivan Golian, riaditeľ úseku informačných systémov a sietí spoločnosti Orange Slovensko.

Zdroj | Android Nachrichten

Orange aktuálne podporuje eSIM na smart hodinkách Samsung Galaxy Watch 46mm eSIM, ktoré dnes zaraďuje do svojho portfólia, no od operátora máme informáciu, že bude podporovať aj zariadenia od Apple. Čaká už len na certifikáciu od amerického výrobcu. 

Ako na eSIM?

Ako získať eSIM? Nijako, musíte ju mať už v zariadení. Karty eSIM bude nutné iba si aktivovať. Na to potrebujete eSIM profil, ktorý reprezentuje váš mesačný program, paušál. Svoj eSIM profil získate vo forme QR kódu, ktorý je potrebné nasnímať do zariadenia. Po úspešnom nasnímaní je možné číslo a paušál využívať v priebehu niekoľkých sekúnd, hneď po prihlásení do siete.

Na jeden čip je možné nahrať aj viac profilov, aktívny v jednom momente však môže byť len jeden. Akýkoľvek profil je tiež možné kedykoľvek odstrániť. Navyše, medzi profilmi je možné prepínať.

Pozrite si

Čo je to eSIM? Plastovým kartám v telefónoch odzvonilo

Prvé eSIM od Samsungu, príde ale aj Apple

Spolu s podporou eSIM kariet uvádza Orange exkluzívne do predaja aj smart hodinky Samsung Galaxy Watch 46mm eSIM. eSIM profil si na hodinkách aktivujete pomocou nasnímania QR kódu cez smartfón. Ak chcete súčasne využívať telefón aj hodinky, je potrebné mať dve telefónne čísla, jedno na mobil, druhé na hodinkách. Plná cena hodiniek je 389 €, k paušálu ich ale môžete mať od jedného eura. 

Pozrite si

Samsung Galaxy Watch – najlepší priateľ každého Androidu

Zdroj | Samsung

Portfólio zariadení s podporou eSIM ale bude rásť. V najbližšej dobe by sme sa mali dočkať aj podpory pre Apple iPhone Xs a iPhone Xs Max. Operátor podľa vlastných slov čaká len na certifikáciu od Apple a následne môže eSIM spustiť aj v nových iPhonoch.

Pozrite si

Apple iPhone XS – konečne mu nič nechýba

Zdroj | Apple

eSIM od Orangeu aj s hodinkami Samsung Galaxy Watch budeme testovať. Sami sme zvedaví ako celá služba funguje. Test aj video vám prinesieme už čoskoro.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.