Reklama

10 najlepších robotických pomocníkov do domácnosti

Zdroj | iRobot
Števo Porubský
Zdroj | iRobot
Zdroj | iRobot

Seriál Vianoce 2017 sa pomaly blíži k svojmu záveru, veď Vianoce sú už doslova za rohom. Počas týchto posledných dní ale o to intenzívnejšie hľadáme a kupujeme darčeky pre najbližších či pre seba. V dnešnej časti sa pozrieme na produkty, ktoré čoraz viac vzbudzujú záujem – robotickí pomocníci. Nejde pritom len o robotické vysávače, ale aj mopy, umývače okien či vysávače pre bazény.

Ak náhodou nehľadáte žiadneho robotického pomocníka, ale chcete novú telku, foťák, smartfón či iné produkty spotrebnej elektroniky, určite kliknite na sumár všetkých doterajších častí seriálu VIANOCE.

Zdroj | iRobot

Čo je dobré vedieť?

Robotický vysávač, umývač alebo mop je pomerne malé zariadenie, ktoré pomáha svojim majiteľom so starostlivosťou o domácnosť. Či už ide o robotický vysávač, mop, vysávač bazéna, umývač okien či robotickú kosačku, vždy platí jedno zásadné pravidlo – iba pravidelnou prácou robota je z neho očakávaný úžitok.

Roboty v súčasnosti sú v porovnaní s našimi sci-fi predstavami pomerne hlúpe. Dokážu síce mnoho vecí a automaticky sa vedia pohybovať v priestore, no žiadny z nich ešte nedokáže nahradiť človeka. Aspoň zatiaľ nie, no ktovie čo bude o takých 10 rokov.

Ak teda očakávate, že robot za vás spraví všetko, čo robíte bežným vysávačom či mopom, ste na omyle. Robot však vďaka pravidelnému vysávaniu či umývaniu dokáže udržiavať podlahu z veľmi veľkej miery čistú. A navyše, robí to vtedy, keď nie ste doma.

Pravidelnosťou vie tiež robot naprávať aj svoje chyby, pretože ani technika nie je dokonalá a môže vynechať niektoré miesta. Ak však na druhý deň opäť spúšťa svoj vysávací či mopovací cyklus, je veľká pravdepodobnosť, že aj zabudnuté miesto bude vyčistené.

Zdroj | Electrolux

Pred kúpou robota je veľmi dôležité poznať svoju domácnosť a limity, a to nielen domácnosti, ale aj robota. Napríklad ak máte viacero kusov nábytku na nízkych nožičkách, je dobré kúpiť takého robota, ktorý sa pod nábytok zmestí. Bolo by totiž zbytočné, aby robot vysával či mopoval podlahu v celom byte a pod nábytkom nie. Práve pod ním sa totiž zhromažďuje a udržuje najviac prachu.

V prípade, že už domácnosť máte zariadenú, sami si musíte vyhodnotiť či robot dokáže povysávať alebo zotrieť podlahu kde potrebujete. Ak máte mnoho kusov nábytku na veľmi nízkych nožičkách (sedačka, komoda, posteľ, konferenčný stolík, atď.), je dobré zvážiť, či sa vám robot oplatí. Dôvod je jednoduchý – aby ste si udržali čistotu podlahy, aj tak budete musieť raz za týždeň-dva vytiahnuť veľký vysávač a domácnosť poriadne povysávať.

Ak svoju domácnosť ešte len zariaďujete, myslite na tento fakt a nábytok dajte na aspoň 10-centimetrové nožičky. Väčšina robotov súčasnosti má výšku menšiu, ako 10 cm. Robot, ale i váš chrbát (keď sa pod nábytok nebudete musieť každý týždeň zohýbať) sa vám poďakujú.

Zdroj | iRobot

Ďalšou otázkou pred kúpou je bezpečnostný systém. Ak ho máte a je tak citlivý, že zachytí aj myš, robotický vysávač budete môcť používať len ak ste doma. To ale nie je žiadna sláva, pretože aj takýto malý vysávač vie byť hlučný ako bežný domáci vysávač. To sme si overili v praktickom mega teste pred pár dňami.

Medzi dôležité otázky pred kúpou patrí aj komplikovanosť a veľkosť plochy, ktorú chcete aby mal robot pod palcom. Ak máte v domácnosti odčlenené časti schodíkmi, vysokými prahmi či inými prekážkami, cez ktoré robot neprejde, musíte počítať s tým, že robot povysáva alebo zotrie iba tie časti, kde sa vie dostať.

To isté platí aj pre robotický mop, bazénový vysávač či robotickú kosačku (kosačkám sa však v tomto seriáli bližšie nevenujeme).

V prípade vysávača je dobré nájsť preň priestor ešte pred kúpou. Ideálny je pod nábytkom, kde ho nie je vidieť. V prípade, že ho ale chcete mať na očiach, môžete si ho dať pokojne kdekoľvek. Teda takmer. Vysávač potrebuje mať neustály prísun elektrickej energie. Tú potrebuje pre dobíjanie.

To zvládajú všetky vysávače automaticky, keď ich batéria klesne pod určité percento. Následne po dobití mnohé vysávače vedia pokračovať tam, kde prestali a vďaka tomu povysávajú podstatne väčšiu plochu ako tie, ktoré funkciu dovysávania priestoru nemajú.

Pozrite si

Electrolux PUREi9 – malá veľká novinka po 16 rokoch

Ak takúto funkciu vysávač nemá, nemusí to byť hneď zlý vysávač. Len je určený na menší priestor. Bolo by aj zbytočné kupovať 1 000-eurový vysávač do 2-izbového bytu s rozlohou 40 m², keď ho pokojne povysáva menej vybavený stroj s cenou o 2/3 nižšou.

Preto si aspoň orientačne (ak to neviete presne) odmerajte rozlohu plochy, ktorú chcete vysávať a overte si nielen z popisu výrobcu, ale ideálne aj z recenzií, či vyhliadnutý model dokáže povysávať vašu plochu poriadne.

Ak máte v domácnosti viacero kobercov, je tiež dobré hľadať robota, ktorý dokáže automaticky zvyšovať výkon na kobercoch. Vďaka tomu z nich totiž vysaje viac neporiadku, ako tie, ktoré majú konštantný výkon na akomkoľvek povrchu. Sací výkon robotického vysávača sa prevažne nedozviete. Nie sú to vysoké hodnoty, ako v prípade klasických vysávačov a tak sa ich výrobcovia rozhodli neuvádzať. Veď kúpili by ste si vysávač, ktorý má výkon 10 W? Smiešna hodnota a pritom na takýto typ vysávača postačujúca.

Zdroj | Electrolux

Vysávač by mal mať tiež dostatočne veľkú zbernú nádobku, aby ste ho nemuseli obsluhovať každý druhý deň. Bežná prax je zhruba raz týždenne, no záleží od množstva neporiadku po zemi. Napríklad ak máte domáceho miláčika, ktorý púšťa vo veľkom srsť, pripravte sa na vysýpanie po každom vysávaní. Tomu sa nevyhnete.

Je dobré tiež vedieť, aké typy filtrov majú robotické vysávače. Ak majú iba jeden, je veľká pravdepodobnosť, že sa skôr zapchá, ako ten, ktorý má filtre dva (na hrubé a jemné nečistoty). Oplatí sa tiež poznať cenu a hlavne dostupnosť náhradných filtrov alebo mechanických častí ako sú hlavné a bočné kefy. Časom sa všetko opotrebuje.

Napríklad filter by ste mali meniť každého polroka, kefy zhruba každý rok. Filter stojí od 5 do 15 €, kefy sú násobne drahšie a záleží od výrobcu a typu kefy.

S nimi súvisí i ďalšia starostlivosť a to čistenie. Ak je kefa z klasických štetín, veľmi rýchlo sa zamotá vlasmi a veľmi ťažko sa čistí. Moderné kefy zo silikónovej gumy na seba chytajú omnoho menej vlasov a jednoduchšie sa čistia. Ako to vyzerá v praxi si môžete pozrieť v našom veľkom teste 5 robotických vysávačov.

Hoci sú vysávače pomerne múdre a majú množstvo senzorov, je často potrebné ohraničiť priestory, kam by sa nemali vysávače dostať, aby nenarobili viac škody, ako úžitku. Hovoríme o sklenených vitrínach, črepníkoch na podstavcoch, apod. či miskách pre žrádlo domácich miláčikov či dokonca klietok s nimi.

Pozrite si

5 robotických vysávačov v najväčšom súboji na Slovensku

Na ohraničenie priestorov využívajú mnohé tzv. virtuálne steny, malé krabičky s IrDA alebo ultrazvukovými vysielačmi, ktoré robotom signalizujú kam nemajú vstupovať. Niektoré vysávače na ohraničenie využívajú magnetickú pásku, ktorú je nutné nalepiť na podlahu. Niektoré tieto ohraničenia ale vôbec nepotrebujú, záleží od výrobcu.

Funkciu pre plánovanie vysávania by už v dnešnej dobe mal mať každý moderný robotický vysávač. Nájdu sa však modely, ktoré toto neponúkajú. Je však jednou z najdôležitejších funkcií, pretože bez nej musíte robota spúšťať manuálne, čo je otrava a hlavne si to musíte pamätať. Niektoré vysávače majú možnosť zvoliť si konkrétne dni v týždni, iné zas dokážu vysávať iba každý deň alebo vôbec. Aj toto sa dozviete v recenziách.

Zdroj | Neato

Z niekoľkoročnej praxe vám môžem potvrdiť, že pri pravidelnom vysávaní robotom budete klasický vysávač vyťahovať tak raz za mesiac aj to iba preto, aby ste povysávali prach zo soklových líšt a príp. pavučín v rohoch. Ak soklové lišty nemáte a žijete v byte, kde pavúky len tak neprilezú, klasický vysávač budete vidieť už len sporadicky.

Na toto všetko zabudnite v prípade robotických mopov. Tie nie sú plne automatické z jednoduchého dôvodu – využívajú vodu. Zatiaľ neexistuje výrobca, ktorý by vyriešil problém s automatickým dopĺňaním a vyprázdňovaním tekutiny potrebnej pre chod robotického mopu.

Zabudnúť tiež musíte aj na automatické dobíjanie. Robotické mopy musíte dávať nabíjať manuálne a pred i po každom umývaní sa oň patrične postarať. Spadá do toho napustenie presného množstva vody, pridanie čistiaceho prostriedku, resp. jednorazového mopu napustenom čistiacou látkou a následne vyprázdnením zvyšnej vody, príp. prepláchnutím nádobky so špinavou vodou.

Zdroj | iRobot

Tento proces môže byť pritom natoľko zdĺhavý, že skôr by ste podlahu umyli ručne a podstatne lepšie, ako robot. Aj robotické mopy majú totiž svoje limity a nedokážu umyť podlahu úplne všade. Takže tak ako pri vysávačoch, tak aj pri mopoch musíte z času na čas podlahu poumývať pekne ručne.

Takéto robotické mopy vo všeobecnosti je možné rozdeliť na umývače a mopovače. Umývač je určený na tvrdé podlahy ako keramické kachličky či leštený kameň (mramor, žula apod.), na plávajúce podlahy sa neodporúčajú, keďže na podlahu vypúšťajú značné množstvo vody a mohla by drevenú alebo laminátovú podlahu poškodiť. Mopovače sú menšie a na zem striekajú minimálne množstvo vody, ktorú okamžite i zotierajú. Sú určené na všetky druhy podláh.

Robotické umývače okien sú tiež populárnym pojmom, no rovnako ako v prípade mopov, aj tu je potrebný neustály zásah zo strany používateľa. Robota je potrebné ukotviť, aby v prípade poruchy nespadol z okna dole (hlavne pri umývaní v exteriéri), musíte ho pripojiť do siete, počkať kým skončí a potom zas vyčistiť. Zdanlivo jednoduchý proces tak môže byť vcelku zdĺhavý.

Nakoniec sme si nechali robotické čističe bazénov. Toto je kategória, ktorej sa veľmi na TECHBOX.sk nevenujeme, no nechali sme si poradiť od skúsených. Robotické vysávače bazénov majú svoje opodstatnenie aj v malých bazénoch. Počas sezóny sa totiž na podlahe a stenách bazénu dokáže usadiť množstvo nečistôt aj napriek neustále zapnutej filtrácii.

Čistenie týchto usadenín býva často problematické a riešením je už len ručný vysávač. Robotický vysávač to ale vie spraviť za nás. Stačí ho pravidelne používať. Tiež je tu ale potrebný zásah používateľa, ktorý po ukončení procesu musí celý vysávač vyčistiť.

Zdroj | Zodiac

 

Zhrnutie:

  • nekupujte si robotický vysávač, ak máte príliš veľa nábytku s nízkymi nožičkami, nebol by efektívny
  • ak máte viacero kobercov, je dobré sa pozerať po výkonných modeloch, tie sú však i drahšie
  • mnoho záleží od materiálu kefy, ak je príliš chlpatá, bude sa ťažko čistiť od vlasov
  • čínske roboty už nie sú úplne zlé, otázna je ich životnosť, záruka a náhradné diely (filtre, kefy apod.)
  • aj robotický vysávač či mop je nutné čistiť a udržiavať
  • robotický mop je ideálny pre menšie priestory, resp. miestnosti
  • mop, vysávač do bazéna či čistič okien vie tiež pomôcť, ale bez obsluhy to nepôjde
  • ovládanie na diaľku cez smartfón má svoje výhody, nie je to však nutnosť
  • hlučný robot môže byť výkonný, ale musí vedieť vysávať, keď nie ste doma
  • vyberajte robota aj podľa veľkosti plochy, o ktorú sa bude starať
Zdroj | Electrolux

To najlepšie na trhu

Na trhu existuje niekoľko tried robotických pomocníkov, podobne ako v prípade iných druhov elektroniky – low-end, mid-end, high-end a top-end. Každá trieda má svoje pre a proti. Samozrejme, nie je možné od najnižšej triedy (low-end) očakávať výsledky a funkcie ako majú high-endy, alebo top-endy.

Vybrali sme však z každej kategórie aspoň jedného zástupcu, o ktorom sme presvedčení, že svoju úlohu splní na maximum. Veríme tak, že ten svoj vysnený robot si medzi nimi nájdete a v prípade kúpy s ním budete aj spokojní. Ak nie, dajte nám vedieť, radi sa o skúsenosti podelíme s ostatnými.

Vo výbere žiaľ nenájdete robotický vysávač Xiaomi Mi Robot, pretože sa oficiálne nemá predávať v Európe, čo nám potvrdil aj samotný distribútor značky pre Slovensko. Aj keď v e-shopoch ho je možné kúpiť, nejde o produkt pre Európu, čo so sebou môže prinášať mnohé problémy.

Uvádzané ceny pri jednotlivých modeloch sú oficiálne. Na internete ich ale môžete kúpiť i lacnejšie. Myslite však na to, že aj robot sa môže pokaziť a bude ho potrebné reklamovať. Pokiaľ nebudete mať priamo uvedené, že ho je možné reklamovať aj v autorizovanom servise výrobcu, budete sa musieť spoliehať na e-shop, v ktorom ste ho kúpili.

CleanMate QQ-6S

240,00 €

Prečo kúpiť?

Pomerne lacný, no slušne vybavený český vysávač nás v teste v úvode roka prekvapil. Má dostatočný výkon aj na väčšie plochy. Má 0,5 l nádobku, ktorá patrí k priemeru. Zaujímavosťou je UV lampa v spodnej časti, ktorá má dezinfikovať vysávanú podlahu. Veľkým plusom je výška len 8 cm. Poteší aj bohatá výbava v balení. Kúpite ho v mnohých e-shopoch aj na Slovensku.

Pozrite si

CleanMate QQ-6S – robotický vysávač s UV lampou

Prečo nekúpiť?

Nemá Wi-Fi a teda ani mobilnú aplikáciu. Má veľmi úzku kefu, čím sa zužuje jeho vysávaná plocha pri jednom prejazde. Má komplikovanejšie ovládanie, bez návodu sa takmer nedá ovládať. Otázna je jeho dlhodobá výdrž, no český výrobca je vcelku blízko pre reklamačné účely. Dizajnom nepatrí k najkrajším.

Dolphin E20

998,00 €

Prečo kúpiť?

Automatický bazénový vysávač pre bazény do dĺžky 12 metrov a do hĺbky 5 metrov, ktorý navyše dokáže vysávať aj bočné steny bazéna. Má jednoduchú obsluhu a veľký zberný kôš. Za hodinu prefiltruje 15 m³ vody.

Zdroj | Dolphin

Prečo nekúpiť?

Nutné manuálne pripojenie k elektrickej sieti a obsluhovanie pred a po vysávacom cykle. Pomerne vysoká cena.

Electrolux PUREi9

899,00 €

Prečo kúpiť?

Novinka z dielne Electroluxu sa ukázala ako najlepší robotický high-end vysávač v našom veľkom súboji. Má nezvyčajný tvar s príťažlivým dizajnom, slušný sací výkon, vysokú účinnosť a na orientáciu využíva 3D Vision. Vďaka nemu nie je potrebné inštalovať žiadne virtuálne steny, do ničoho totiž neneráža.

Navyše má hlavnú kefu z kombinácie silikónu a jemných štetín, vďaka čomu sa vcelku jednoducho čistí. Bočná kefa s viacerými lúčmi štetín má tvar, aby sa dostala aj pod okraje nábytku či kobercov. Zberná nádobka má dostatočný objem, hlavný filter má predfilter na väčšiu nečistotu. Vysávač dokáže prekonať aj 2,2 cm prah či koberec. Dokáže povysávať aj čierny koberec. Predáva sa v dvoch farbách.

Zdroj | Electrolux

Prečo nekúpiť?

Má krátku výdrž na úrovni len okolo 40 minút, takže ak s ním chcete vysávať, keď ste doma, zaberie vám to viac času, hlavne čakaním na dobitie. Vysávač má problém s malými a ťažkými predmetmi ako cukor, škrupiny z vajíčok či malými cestovinami, ale aj väčšími predmetmi, ako sú napríklad opadané listy z interiérových rastlín. Cenou prevyšuje všetkých konkurentov vo svojej triede o takmer 100 €. Predáva sa iba v NAY.

Hobot 268

249,00 €

Prečo kúpiť?

Samotné čistenie skiel po inštalácii na okno alebo zrkadlo je rýchle. Robot vcelku dobre čistí aj okraje okien. Až na komplikovanú inštaláciu má robot jednoduchú obsluhu. V balení sú dva typy utierok.

Robot výborne drží na skle, nešmýka sa. Má záložnú batériu pre prípad výpadku elektrickej energie. Utierky z mikrovlákna je možné prať a opakovane používať.

Pozrite si

HOBOT-268 – čistejšie okná bez práce?

Prečo nekúpiť?

V recenzii mnoho percent nezískal. Problémom bola nielen cena (medzičasom klesla), ale hlavne nutnosť neustálej obsluhy a prítomnosť používateľa. Taktiež robot nepatrí medzi tiché zariadenia a ani rýchlosť celkového čistenia (od vybalenia do uskladnenia) skiel a okien nebola najlepšia. Človek by to zvládal za rovnaký čas.

iRobot Braava jet 240

249,00 €

Prečo kúpiť?

Miniatúrny mopovač pre malé priestory nielen rozlohou. Miniatúrny mop je malý, využíva jednorazové utierky napustené potrebným množstvom čistiacej látky, ktorá navyše i vonia. Vibračná hlava dokáže strieť aj zaschnuté fľaky.

Je tichý, má jednoduchú obsluhu (stačí naliať vodu). Vydrží umyť jednu miestnosť. Je vcelku nízky – má iba 8,4 cm. Vďaka malej veľkosti sa dostane aj do komplikovaných priestorov.

Pozrite si

iRobot Braava jet 240 – mopovač nielen pre lenivcov

Prečo nekúpiť?

Je iba na malé miestnosti. Utierky nie sú najlacnejšie a vydržia iba jedno mopovanie = vyššia cena využívania. Je nutná obsluha.

https://www.youtube.com/watch?v=zxM1vWY663k

iRobot Roomba 980

899,00 €

Prečo kúpiť?

Aktuálne najvyšší model amerického výrobcu s novým výkonnejším motorom, kamerou a mnohými funkciami. Vysávač sa osvedčil aj v našom dlhodobom teste. Momentálne je o 100 € lacnejší oproti bežnej cene vďaka cashback akcii. Vysávač automaticky zvyšuje výkon na kobercoch. Má dlhú výdrž (max. 2 hodiny v závislosti od komplikovanosti interiéru).

Na orientáciu využíva vSLAM mapovanie miestnosti aj za pomoci kamery. Má nové virtuálne steny a Li-Ion batériu. Má tiež jednoduché ovládanie, výborné silikónové kefy, z ktorých sa vlasy dajú stiahnuť aj rukami, zberná nádobka sa jednoducho vysýpa a bez filtra ho nezapnete = nenarobí viac škody, ako úžitku. Mobilná aplikácia vie zobraziť čo robot povysával, ale aj kde sa prípadne zasekol. Kúpite ho vo všetkých väčších e-shopoch s elektronikou.

Pozrite si

iRobot Roomba 980 po vyše 200 dňoch používania

Zdroj | iRobot

Prečo nekúpiť?

Nastavenia je možné vykonávať iba cez mobilnú aplikáciu. Patrí k tým najdrahším. Nedokáže vysávať čierne koberce. Výškou 9,2 cm nepatrí k tým najnižším. Maximálna výška prahu alebo koberca, ktorý dokáže prekonať je 1,6 cm.

LG Hom-Bot VSR66000OB

439,00 €

Prečo kúpiť?

Jeden z najlacnejších robotických vysávačov s kamerou a SLAM navigáciou, ktorý dokáže komunikovať po česky. Na jedno nabitie vydrží vsávať 100 minút a povysáva do 150 m². Okrem dvojročnej záruky má 10 rokov záruku na motor. Má dve bočné kefy. Objem zbernej nádoby je 0,6 l. Je tichý, do 69 dB.

Zdroj | LG

Prečo nekúpiť?

Nedá sa načasovať na upratovanie, čo je jeho najväčšia nevýhoda. Dá sa spustiť iba keď ste doma, alebo keď odchádzate z domu. Nemá teda ani Wi-Fi a mobilnú aplikáciu. Má iba štetinovú kefu. Má iba dotykové ovládanie. Maximálna výška prahu, ktorý prekoná je 1 cm.

Neato Botvac Connected

799,00 €

Prečo kúpiť?

High-end vysávač americkej spoločnosti ukázal svoje pozitíva aj vo veľkom súboji medzi štvoricou ďalších konkurentov. Skončil síce na treťom mieste, ale ponúka výborné parametre. Tie obhájil aj v praktických testoch. Má LCD displej, cez ktorý je jednoduchšie nastaviť mnohé funkcie. Dokáže prekonať maximálne 2 cm prah, alebo sa dostať na rovnako vysoký koberec cm koberec. Má výbornú výdrž na jedno nabitie.

Neatu nerobil problém ani čierny koberec, no možno kvôli jeho hrúbke ho nepovysával vždy kompletne. Plusom robota je aj druhá plne silikónová kefa, na ktorej zachytávalo ešte menej vlasov. Maximálny počet bodov robot tiež získaval za rýchlosť vysávania. Navyše má bohaté balenie s dvojicou filtrov navyše.

Prečo nekúpiť?

Je pomerne vysoký (10 cm) aj kvôli laserovej navigácii. Má náročnejšiu údržbu a zle sa vysýpa jeho zberná nádoba. Rozhranie robota aj aplikácie je iba v angličtine. Je pomerne hlučný. Naráža do vecí a bez nepeknej magnetickej pásky môže poškodiť jemný nábytok alebo sklenené vitríny.

Samsung VR20M707CWD

809,00 €

Prečo kúpiť?

Cenovo dostupný high-end vysávač, ktorý v našom súboji skončil na druhom mieste. Vysávač patrí jednoznačne k najvýkonnejším na trhu a bez problémov zhltne aj mince. Nerobí mu problém žiadny neporiadok. Má špeciálne tvarovanú gumenú kefu, na ktorej sa nezachytávajú vlasy, tie sa namotávajú do jej vnútra a neprekážajú pri vysávaní.

V balení má diaľkové ovládanie s infra navigovaním. Nemá síce bočnú kefu, ale zato prednú výsuvnú lištu, ktorá sa pri okrajoch vysunie a povysáva priestor až k stene. Má až 77,76 Wh batériu.

Prečo nekúpiť?

Je hlučný. Zachytáva sa na vyšších kobercoch a nedovysáva potom všetku plochu. Má malú zbernú nádobku. Vsávanie mu trvá veľmi dlho. Dokáže povysávať iba 1 cm koberec, na vyšších sa zachytí. Predná výsuvná lišta nefunguje vždy, iba v častiach miestnosti. Je vcelku vysoký – 9,7 cm a ťažký – 4,3 kg.

Zodiac RC 4100 Cyclonx

1 059,00 €

Prečo kúpiť?

Ďalší automatický vysávač bazénov, tentoraz od spoločnosti Zodiac, dokáže plne automaticky vysávať dno i steny, ale aj aj vodnú linku bazéna, teda miesto tesne na okraji bazéna nad vodou. Využíva cyklónovú technológiu, takže odfiltruje prakticky všetky nečistoty z bazéna. Vyčistí bazén do hĺbky 6 metrov.

Vďaka tvaru dokáže vyčistiť najrôznejšie tvarované bazény. Súčasťou je transportný vozík. Má jednoducho čistiteľný zberný kôš. Za hodiny prefiltruje 16 m³ vody.

Zdroj | Zodiac

Prečo nekúpiť?

Pomerne vysoká cena. Vysoká hmotnosť. Maximálna dĺžka bazéna je 12 metrov. Nutná obsluha pred a po čistení bazéna. Zatiaľ však neexistuje bazénový vysávač, ktorý by bol plne automatický ako robotický vysávač do domácnosti.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.