Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Electrolux PUREi9 - nový robotický vysávač na slovenskej scéne

Electrolux PUREi9 - nový robotický vysávač na slovenskej scéne
Števo Porubský
Electrolux PUREi9 - nový robotický vysávač na slovenskej scéne

Electrolux včera večer odbornej verejnosti predstavil svoj najnovší robotický vysávač PUREi9, ktorý po modeli Trilobite ešte z roku 2001 bude druhým robotom, ktorý výrobca bude predávať aj na našom trhu. Novinka síce nie je najvybavenejší kúsok na trh, je ale o čosi lacnejší a možno aj krajší. Nechýba mu Wi-Fi či mobilná appka na ovládanie na diaľku.

Pozrite si

Electrolux PUREi9 – malá veľká novinka po 16 rokoch

„Ľudia dlhodobo vnímajú upratovanie ako nútenú činnosť, kvôli ktorej sa musia zriecť iných aktivít. Inovatívne vlastnosti nového PUREi9 umožňujú zákazníkom tráviť čas inak a sústrediť sa na veci, na ktorých im skutočne záleží“, povedal Peter Sokol, marketingový riaditeľ Electrolux pre región Strednej Európy, krajín bývalého sovietskeho zväzu a Turecka.

Electrolux PUREi9 má trojuholníkový tvar označovaný ako Trinity s kefou i malou bočnou kefou Power Brush v prednej časti. Vďaka tomu sa má dostať do každého kúta vysávanej podlahy. Kefu výrobca označuje ako XXL, má však iba 22 cm.

Na orientáciu po miestnosti využíva technológiu 3D Vision, čo je vlastne klasická kamera a niekoľko senzorov či laser. Cez 3D Vision si PUREi9 vytvára 3D obraz miestnosti a tak vie, kam sa vie dostať, napríklad sa nebude trepať pod nízku pohovku, pokiaľ pod ňou nie je dosť miesta.

Robot má výšku len 85 mm, takže sa dostane aj pod nižšie pohovky, postele či kreslá. Objem zbernej nádoby je 0,7 litra, čo je taký bežný priemer. Filter i zberná nádoba sú umývateľné, čo nebýva u robotických vysávačov bežné.

3D Vision má na svedomí aj automatické dovysávanie priestoru. Ak PUREi9 deteguje, že je priestor príliš veľký, vysáva najskôr jednu časť, potom sa ide dobiť a po nabití priestor dovysáva. Batéria vo vnútri totiž vydrží len 40 minút vysávania, resp. 60 minút v eco režime. Hlučnosť vysávača je podľa výrobcu 75 dB.

Vysávač je vybavený aj technológiou ClimbForceDrive, ktorá mu umožňuje vyliezť aj na vyššie koberce či prekonať nižšie prahy dverí. Vyliezť vie vraj až do výšky 2,2 cm.

Na ovládanie slúžia nielen tlačidlá priamo na hornej strane robota, ale aj mobilná aplikácia (Android aj iOS). Práve cez ňu je možné robota aj časovať pre konkrétne dni a hodiny vysávania. S appkou komunikuje PUREi9 cez Wi-Fi. Vďaka tomu je možné robota spúšťať aj z druhého konca Zeme.

Electrolux PUREi9 si môžete od dnes predobjednať (14. – 24.9.) cez sieť NAY, pričom ako darček k predobjednávke dostanete Apple iPhone SE 32 GB! Tak už cena 899 € za vysávač a stále šikovný smartfón nevyzerá až tak zle, čo poviete?

V predajniach NAY novinku kúpite od 25. septembra za rovnakú cenu, no už bez darčeka navyše.

Zdroj