Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Zvažujete firemný Apple Mac? Teraz ho môžete na 30 dní testovať zadarmo

Zvažujete firemný Apple Mac? Teraz ho môžete na 30 dní testovať zadarmo
TECHBOX
Zvažujete firemný Apple Mac? Teraz ho môžete na 30 dní testovať zadarmo

Efektívna práca je podmienená pracovným nástrojom, na ktorý sa môžete na 100 % spoľahnúť. Takúto povesť majú počítače Apple Mac. Teraz ich, ako firemný nástroj, môžete vďaka iStores testovať 30 dní zdarma. Vieme ako na to.

Apple Mac je tradične spájaný s kreatívnym biznisom, ako je grafický dizajn, fotografia, modelovanie, tvorba videí, či s marketingom. Aj preto Macy používame i v našej redakcii.

Rozhodne však neplatí, že by počítače s logom nahryznutého jablka boli určené výhradne pre tieto odvetvia biznisu. Sú perfektným riešením pre každého, kto hľadá efektivitu, výkon, jednoduché ovládanie a, v neposlednom rade, mu záleží aj na reprezentatívnosti.

Obsah pokračuje pod reklamou

Apple vychytávky si perfektne rozumejú

Mať pracovný počítač od Apple sa oplatí z niekoľkých dôvodov. Jeden z nich s najväčšou pravdepodobnosťou nosíte vo vrecku nohavíc, či saka. Je to iPhone. Ekosystém zariadení Apple je postavený na maximálnej možnej efektivite, preto si zariadenia Apple medzi sebou dokonale rozumejú.

Inými slovami, to čo máte v iPhone sa okamžite synchronizuje s Mac-om, prípade iPadom. Môžete namietať, že v dobe cloudových služieb a nespočetného množstva riešení tretích strán nejde o nič výnimočné. Apple má v rukáve hneď dve esá.

Prvým je to, že nemusíte riešenie na synchronizáciu hľadať, overovať či je kompatibilné, nemusíte ho inštalovať, ani nastavovať. Stačí sa prihlásiť pomocou rovnakého Apple ID vo všetkých používaných zariadeniach.

Druhým esom je to, že za perfektnú synchronizáciu zariadení vlastne neplatíte nič navyše. Áno, musíte si predplatiť úložný priestor na iCloud, no všetko ostatné je súčasťou operačných systémov Apple zariadení.

Mac je bezpečnejší a jednoduchší na ovládanie

Ďalší dôvod, prečo sa pre Mac ako firemný počítač rozhodnúť, je vyššia zabezpečnosť Macu v porovnaní s PC. Nezávisle výskumy opakovane ukazujú, že množstvo vírusov a úspešných cyber útokov na Windows počítače je násobné vyšší, ako na Apple Mac. MacOS, teda operačný systém Apple počítačov, má integrovanú ochranu vašich údajov a dát. Opäť tak nemusíte riešiť antivírus, či iné bezpečnostné riešenia.

Pozrite si

Apple MacBook Pro: M1 vs M2. Oplatí sa kúpiť nový Mac?

V prospech používania Apple počítačov v biznis prostredí tiež hovorí to, že používateľské rozhranie je výrazne prívetivejšie, než to na PC. Bežne sa stretnete s historkami o tom, že prechod z PC na Mac sa z počiatku zdal byť bolestivý, no po pár dňoch si používateľ nevedel jednoduchosť Mac-u vynachváliť.

Treba však férovo povedať, že pri prechode z PC na Mac sa oplatí nastavenie konzultovať s odborníkom. Predsa len, keď sa niekto vyzná v problematike, prípadné problémy vyrieši výrazne rýchlejšie, ako nováčik, či niekto koho technické záležitosti jednoducho nezaujímajú a chce len efektívne pracovať.

Perfektný výkon, ale aj inteligentné natívne aplikácie

Ak je pre vás dôležité, aby mal počítač spoľahlivý výkon a bol vždy expresne rýchly, Apple má pre vás špeciálne riešenie. Čip radu M. Ten sa v podstate stará o to, aby bežne používané aplikácie na prácu, ako je balík Microsoft Office 365, Parallels a ďalšie, fungovali bez zaváhania. Opäť eso v rukáve. Okrem toho, že pri výbere zariadenia musíte vybrať to, ktoré má v špecifikácii pri čipe označenie M1 alebo M2, nemusíte robiť nič.

Zdroj | Apple

Samostatnou kapitolou sú natívne aplikácie od Apple. Vynikajúcim príkladom sú poznámky. Na prvý pohľad veľmi jednoduchá aplikácia je v skutočnosti ideálna pre menší tím. Poznámky totiž môžete zdieľať, rôzne formátovať, používať značky a iné väčšie či menšie vychytávky.

Obsah pokračuje pod reklamou

V porovnaní s veľkými riešeniami na riadenie úloh, ako je napríklad ASANA, vás poznámky nebudú obťažovať množstvom funkcií, ktoré v malom tíme nevyužijete a ich ovládanie si osvojíte veľmi prirodzene a rýchlo.

Skúste firemný Apple Mac na 30 dní zdarma

Znie to lákavo, možno až tak, že by ste vo vašej firme zvážili prechod z PC na Mac? Oficiálny slovenský reseller Apple iStores, ku všetkým spomenutým výhodám ponúka jedinečný benefit. Jednoducho dá vašej firme možnosť si Mac na 30 dní vyskúšať. Ak vám nebude vyhovovať, vráti vám 100 % uhradenej sumy späť.

Ako to funguje? Vyberte si Apple zariadenie s operačným systémom macOS a čipom radu M. Konkrétne máte na výber z týchto možností: MacBook Air, MacBook Pro, iMac alebo Mac mini. Zariadenie kúpte v iStores ako právnická osoba, napríklad na s.r.o.. Od kúpy máte 30 pracovných dní na testovanie Macu.

Veľa sa pýtajte, aby bolo testovanie Apple Mac dôsledné

Využiť tiež môžete pomoc od špecialistu pre firemných zákazníkov z tímu iStores, ktorý vám môže pomôcť s prvotným nastavením a migráciou dát z PC na Mac. V redakcií máme s testovaním rôzneho druhu veľa skúseností a bežne sa stáva, že nám niečo nie je jasné, prípadne sa z dá, že niečo nefunguje akoby malo. V takýchto prípadoch sa veľa pýtame tých, ktorí nám zariadenie na test zapožičali.

Rovnaký postup môžete počas 30-dňového testovania zvoliť aj vy. iStores vám v rámci testovania Mac-u ponúka dve 30-minútové konzultácie v hodnote 33 € zdarma. Náš tip je si spísať viac otázok a využiť tieto konzultácie čo najefektívnejšie.

Mac vás nakoniec neoslovil? Stačí, ak ho nepoškodený a v originálnom balení prinesiete do predajne iStores alebo využijete službu bezplatného zvozu. Potom, čo predajca vyhodnotí stav zariadenia vám tím iStores zašle podklady na fakturáciu, teda na vrátenie 100 % z ceny zariadenia.