Reklama

Zdravý spánok? Dezinfikujte si nielen spálňu UV-C žiaričmi

Zdroj | UVC Nation
TECHBOX
Zdroj | UVC Nation
Zdroj | UVC Nation

Dôkladná a hĺbková dezinfekcia pomocou UV-C žiarenia a ultrazvuku, ktoré vás zbavia až 99,9 % mikroorganizmov, vám zabezpečí dokonalé zdravé prostredie. Vybrali sme štyri scenáre ako UV-C žiarenie využiť naplno. Tým prvým je dezinfekcia spálne, ale aj miest, kde sa pohybujete najčastejšie.

Ráno nie ste tak svieži, ako by ste potrebovali? Máte pocit, že máte suché dutiny alebo naopak bojujete s hlienom? Prípadne akosi častejšie máte pocit, že na vás niečo lezie? Je možné, že vaše prostredie nie je dostatočne čisté a sterilné.

Nie, nechceme sa vás dotknúť. Čistota však nie je len o tom, čo vidíme. Ako sme už písali v článku Dezinfekcia zariadení je nutnosť dnešnej doby. Vyskúšali sme, ako to funguje, smartfón je podľa výskumov 18-krát špinavší ako verejné toalety. Táto špina často nie je vidieť voľným okom, dokonca s ňou majú problém aj bežné mikroskopy. Ide o vírusy, baktérie, mikroorganizmy a plesne.

Napadlo vás, že vás sa toto netýka, pretože všetko pravidelne a dôkladne dezinfikujte? Robíte dobre. Problém však je, že vírusy, baktérie, plesne a iné mikroorganizmy dokážu odolávať aj chemickým čistidlám. Ostatne, ak ste už niekedy bojovali s plesňami, aj napriek tomu, že ste im dopriali skutočne poctivú dávku chémie, zrejme sa vrátili.

Zdroj | UVC Nation

Vírusy, baktérie, plesne a rôzne mikroorganizmy dokážu skutočne odolávať a ak ich „nezasiahnete priamo“ vedia prežiť čokoľvek. Ak sa vám dostanú do organizmu, môžu spôsobiť zásadné zdravotné komplikácie. Vírusové ochorenie alebo otrava znejú už na prvé počutie výstražne. Čo je však horšie, ak ste dlhodobo v takomto prostredí, môžete dostať alergie, či astmu, čo sú zdravotné komplikácie na celý život.

Sterilizujte a dezinfikujte pomocou UV-C

Ako sa teda účinne brániť a čistiť naozaj efektívne? Odpoveďou je germicidné žiarenie. Germicidné sterilizátory majú UV-C výbojku, ktorá produkuje ultrafialové žiarenie s vlnovou dĺžkou 253,7 nm. Bežne sa používa na dezinfekciu operačných miestností, čo je zrejme dostatočný dôkaz o efektivite tohto riešenia. Sterilizovať môžete vzduch, kvapaliny a všetky druhy povrchov.

Toto žiarenie je účinné vďaka tomu, že rozkladá bunky DNA, čo vedie k úhynu mikroorganizmov. Sila UV-C je skutočne tak silná, ako to z predošlej vety znie. Preto sa germicidné sterilizátory musia používať bez prítomnosti ľudí. Dobrou správou však je, že UV-C neprejde cez sklo ani neprehliadne materiály. Už látkove závesy ho zastavia.

Zdroj | UVC Nation

Bezpečné aj na domáce použitie

Ako teda využiť výhody takejto sterilizácie, aby ste sa neohrozili? Partneri pre zdravší život, ako je napríklad aj UVC Nation, prispôsobujú svoje produkty tak, aby ich mohol ovládať doslova každý. Riešením sú napríklad konštrukcie, ktoré umožňujú len jednosmerné žiarenie. Napríklad sterilizátor Rockubot Mini S je skonštruovaný tak, že žiari len ak je v správnej polohe.

Kde všade sa dá sterilizácia germicidným žiarením využiť? Pripravili sme pre vás štvordielny seriál, v ktorom si predstavíme jednotlivé scenáre. Začneme spánkom, resp spálňou, nakoľko bez zdravého spánku chradne zdravie a efektivita práce radikálne klesá. Vírusy, batérie alebo plesne môžu byť v spálni ako vzduchu, tak udomácnené v matracoch, či povlečení. Doniesť si ich tiež môžete v exteriéru v oblečení. Teda ak máte v spálni skriňu, mikroorganizmy sa môžu udomácniť aj tam.

Kompaktný žiarič, ktorý sa o všetko postará

Spoločnosť UVC Nation vám pomôže udržať spálňu čistú dvojicou vychytávok. Pomyselným základom je kompaktný germicídny žiarič Rockubot Mini S, teda príručný UV-C sterilizátor. Je vybavený bezpečnostným pohybovým senzorom, teda ak sa priblížite na nebezpečnú vzdialenosť, automaticky sa vypne.

Tiež ponúka 1 200 mAh batériu, ktorá vydrží na plné nabitie 60 minút a nabijete ju cez USB-C kábel. Okrem spálne môžete tento žiarič použiť aj na dezinfekciu auta, práčky, umývačky riadu alebo rôzne obaly či na vašu klávesnicu a podobne. Nemusíte sa báť zložitého nastavovania, Rockubot Mini S je vybavený automatickým režimom. Stačí ho len zapnúť a „čistiť“. Je na vás, či budete dezinfikovať ručne, alebo si zvolíte automatický režim, ktorý dezinfikuje prostrednie, kým tam nie ste.

Zdroj | UVC Nation

Účinnosť dezinfekcie je 99,9 percent, výkonom tento žiarič nahradí mnohé oveľa väčšie modely, jeho maximálna UV-C intenzita je 3000×2 μW/cm2, a vďaka magnetom a magnetickej podložke ho uchytíte v podstate kdekoľvek. Cena zariadenia je 58,80 €, a ak sa pre Rockubot Mini S rozhodnete, môžete ho vďaka kódu “techbox10” získať so zľavou 10%. Idete do toho? Ale počkajte, ak sa vám toto zariadenie páči, možno si k nemu vyberiete aj robotického parťáka.

Anti-alergénny robot

Fanúšikov technológií zrejme o niečo viac nadchne anti-alergénny robot Rockubot. Ten kombinuje UV-C žiarenie a ultrazvukovú dezinfekciu. To dokáže narušiť populáciu roztočov až do hĺbky 15 centimetrov. Malý puk na kolieskach je vybavený senzormi na orientáciu sa v priestore. Jednoducho ho položíte na posteľ, zapnete a anti-alergénny robot Rockubot sám vydezinfikuje matrace a nepadne pri tom z postele. Tiež dokáže zájsť pod periny. Okrem matraca tak naraz dezinfikuje aj perinu!

Čoho sa vďaka anti-alergénnemu robotovi Rockubot Pro/Lite zbavíte? Potešíme vás, pretože zabíja prachové roztoče, ktorých je v každom matraci približne milión kusov. Taktiež zabraňuje tvorbe a likviduje pleseň, zabíja ploštice, zabíja svrab a je skvelý pomocník pre alergikov či ľudí, ktorí často cestujú.

Ak by ste chceli dezinfikovať sedačku, nie je problém, ani keď má tvar písmena L. Dezinfekčný robot z gauča nespadne. Rovnako ako rozozná hrany na stole či kuchynskej linke, teda ide o naozaj univerzálneho a skladného pomocníka, ktoré zo sebou môžete zobrať aj na cesty. Je vybavený dvoma režimami. Automatickým, pre samostatnú dezinfekciu, a manuálnym, kedy vezmete do ruky a môžete dezinfitkovať zložitejšie predmety.

Dezinfekcia pri hudbe? Nie je problém!

Kompaktný pomocník anti-alergénny robot Rockubot vďaka 5 000 mAh batérii vydrží pracovať celé 3 hodiny alebo poslúži ako powerbanka vybavená aj bezdrôtovým nabíjaním. Nechýba ani Bluetooth reproduktor. Všetky tieto výhody ponúka Rockubot Pro, verzia s Lite v názve slúži len na dezinfekciu.

A ak vás zaujíma cena, opäť vás milo prekvapíme. Model Rockubot Pro získate za 168 €, a Rockubot Lite za 153,60 €. Opäť aj v tomto prípade sa môžete tešiť na 10% zľavu, ak pri nákupe použijete zľavový kód ”techbox10”.

Dobrou správou je i to, že zariadenia značky Rockubot môžete naživo vidieť a zakúpiť si aj v bratislavskom Auparku do 30. marca 2022 v stánku UVC Nation Aupark LoveBrands, nechýbajú však ani v sieti elektropredajní Nay.sk.

Dezinfekcia spálne a domácnosti je len jedným zo scenárov, ako sa dá UV-C žiarenie efektívne využiť. V ďalšej časti nášho seriálu sa pozrieme na to, akými vychytávkami môžete efektívne dezinfikovať sanitu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.