Reklama

Zálohovanie energie v domácnostiach sa stáva realitou

Zdroj | EcoFlow
Richard Pliešovský
Zdroj | EcoFlow
Zdroj | EcoFlow

Závideli ste majiteľom domov, ktorí mali nainštalovaný systém Powerwall od Tesly? Už nemusíte, na trh sa dostáva ďalšie riešenie a čo poteší, netreba sa obávať dlhých čakacích dôb na inštaláciu. V USA môžu používatelia získať dotáciu na zariadenia až do výšky 30 %.

Spoločnosť EcoFlow začala predávať riešenia záložného napájania pre celý dom. Systém je prenosný, takže v prípade potreby si ho dokážete vziať so sebou.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aktuálne je na výber z troch súprav. Najlacnejší je EcoFlow Starter Kit. Stojí 3 699 dolárov a obsahuje len jednu jednotku Delta Pro. Zapája sa do domácej zásuvky pomocou 30 A kábla, ten sa však predáva samostatne. V opačnom prípade, bez nainštalovaného prenosového prepínača, získate len veľkú batériu, ktorú si môžete nainštalovať napríklad do kuchyne a zapojiť do nej chladničku, mikrovlnku, umývačku a ďalších zariadení, ako je telefón, notebook, svietidlo a podobne. Delta Pro sa nabije zo zásuvky za 2,7 hodiny a podporuje solárny príkon až do 4 800 W.

Pozrite si

Stanú sa elektrické generátory tajnou zbraňou domácností?

Advanced Kit vás vyjde na 7 498 dolárov. Skladá sa z dvoch zariadení Delta Pro. Tie spojíte s priloženým rozbočovačom Double Voltage až do výkonu 7 200 W / 240 V a kapacity 7,2 kWh. Súprava obsahuje aj kábel generátora na pripojenie rozbočovača Double Voltage Hub. Pomocou neho si Advanced Kit pripojíte k napájacej skrinke. Výkon 7 200 wattov postačí na napájanie (zrejme) akéhokoľvek domáceho spotrebiča, práčku a sušičku prádla nevynímajúc.

Súpravu je možné rozšíriť o dve batérie navyše s celkovou kapacitou 14,4 kWh, alebo až o štyri batérie navyše s kapacitou 21,6 kWh. Takýto výkon je dostatočný na napájanie domácnosti zhruba na týždeň. Nie je to však lacné, za dve batérie navyše zaplatíte 13 096 dolárov, na 21,6 kWh kapacitu si pripravte 18 649 dolárov.

EcoFlow ponúka aj systémy inteligentného ovládania. Ten dokáže prepnúť benzínový, resp. naftový agregát v prípade výpadku elektrickej energie. Stavia na rozšírenej súprave so zahrnutím EcoFlow Smart Home Panel na plánované použitie počas špičky a automatickým prepnutím 20 ms v prípade výpadku.

Takéto systémy môžu z dlhodobého hľadiska znížiť účty za energiu v rodinných domoch. Dokážu pomôcť v čase špičiek a sú nenahraditeľné počas výpadkov. To je prospešné práve teraz, keď sa začínajú prejavovať prvé vrtochy počasia spôsobené globálnym otepľovaním, ale i aktuálnou energetickou krízou a vojnou na Ukrajine. V kombinácii so solárnymi panelmi to predstavuje veľmi dobré riešenie do budúcnosti.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.