Reklama

Začal sa predaj iPhonov 14. O ktorý model je najväčší záujem a ktorý prepadol?

Zdroj | Apple
Michal Sobek
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Včera sa oficiálne začal predaj novej série iPhonov 14. Teda nie úplne všetkých modelov, pretože iPhone 14 Plus sa do predaja dostane až 7. októbra. Je o novú sériu záujem?

Takmer hneď po uvedení musel Apple uvoľniť aktualizáciu iOS 16.0.1. Tá rieši nepríjemný problém, ktorý znemožňoval dokončiť migráciu zo staršieho iPhonu. Taktiež prináša číselný ukazovateľ stavu batérie aj na modely iPhone Xr, 11, 12 mini a 13 mini.

Samozrejme, že o novú sériu je ako každoročne obrovský záujem, ale nie o všetky modely rovnako. Podľa analytika Ming-Chi Kua tvorili modely iPhone 14 a 14 Plus 45 % všetkých predobjednávok, čo je menej ako dvojica iPhone 13 a 13 mini minulý rok.

Obsah pokračuje pod reklamou

Horšie z dvojice je pritom novinka v podobe iPhonu 14 Plus. Jeho predobjednávky sú na tom horšie ako boli v prípade iPhonu 13 mini, resp. iPhonu SE 2022, o ktorý, ako vieme, nebol príliš veľký záujem.

Tomuto sa vôbec nečudujeme, keďže rozdielov medzi základným iphonom 14 oproti iPhonu 13 je minimum a zjavne ani väčší displej neprimäl zákazníkov, aby mu dali šancu. Applu sa teda krok zbaviť sa mini modelu a nahradiť ho Plus variantom príliš nevypláca a uvidíme, s čím príde budúci rok.

Čo sa týka vybavenejšej dvojice Pro modelov, tak tam je záujem približne rovnaký ako vlani. Tam je však aj viacero noviniek, môžeme spomenúť napríklad Always-on displej, procesor A16 Bionic, 48-megapixelový fotoaparát alebo priestrel menom Dynamic Island, ktorý je navyše interaktívny.

Pozrite si

Budú vám pasovať staré kryty na nové iPhony 14? Odpoveď vás prekvapí

V deň predobjednávky minulý týždeň čelil Apple Store veľkým výpadkom, pretože zákazníci sa ponáhľali objednať si nové zariadenia. Apple prisľúbil príliš veľa a niektorým kupujúcim iPhone 14 nedodáva a vraj odkladá niektoré objednávky iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Vo väčšine prípadov Apple posúva tieto odhadované dátumy dodania približne o týždeň na 23. septembra, ale niektorým zákazníkom boli posunuté až na 30. septembra.

V súčasnosti väčšina variantov iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max uvádza odhady doručenia od polovice do konca októbra, a to prostredníctvom oficiálneho internetového Apple Store.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.