Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Za skvelý obraz špičkového modelu Philips OLED+ môže aj procesor P5

Za skvelý obraz špičkového modelu Philips OLED+ môže aj procesor P5
TECHBOX
Za skvelý obraz špičkového modelu Philips OLED+ môže aj procesor P5

V našej TECHBOX smart redakcii si naplno užívame výhody televízora, na ktorý je radosť pozerať. Vybrali sme si totiž model Philips OLED+, ktorý je výstavnou skriňou výrobcu. Síce televízor zaujme svojím dizajnom aj vo vypnutom stave, po zapnutí je to však už úplne iná káva – obraz totiž patrí k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžete dopriať a to aj vďaka procesoru P5 s umelou inteligenciou.

Prečo sme si do redakcie vybrali najnovší model Philips OLED+ 935 v 65-palcovej uhlopriečke, sa môžete dočítať v prvej časti nášho seriálu, kde sme televízor prvýkrát rozbalili. Televízor nás doslova ohúril dizajnom, nielen kvôli mimoriadne tenkému telu, ale i unikátnemu soundbaru Bowers & Wilkins a samozrejme technológii Ambilight.

Televízor je však na pozeranie. A tu je dôležitá kvalita obrazu. V prípade modelu Philips OLED+ 935 sa môžete spoľahnúť na mimoriadne vydarený OLED+ panel, ktorý vám zaručí zobrazenie čiernej mimoriadne verne. Naopak svetlejšie farby sú výrazne žiarivejšie. Dovolíme si tvrdiť, že technológia je stále neprekonaná. Vďaka podpore 4K UHD rozlíšenia si aj na veľkej 65-palcovej obrazovke vychutnáte dokonalé detaily prehrávaného obsahu, samozrejmosťou je aj podpora všetkých súčasných HDR formátov vrátane HLG, HDR10 a HDR10+ zdrojov.

OLED+ panel je však iba začiatok. V tomto televízore totiž nechýba procesor P5 s technológiou AI dual picture engine, ktorý zabezpečuje mimoriadne realistický obraz. Doslova sa ocitnete v centre diania, nech pozeráte akčný film, dokument trebárs o nádherných Benátkach alebo hráte hry.

Procesor P5 AI Perfect Picture Engine v najnovšej generácii totiž využíva algoritmus umelej inteligencie s hĺbkovým učením a spracúva obrazy podobne ako ľudský mozog. Učí sa, vylepšuje, mení do dokonalosti obraz tak, že sami budete žasnúť nad výsledkom obrazu. Mimochodom, na vývoj umelej inteligencie procesora boli použité neurálne siete a strojové učenie na analýzu miliónov testovacích klipov z jedinečnej databázy vytvorenej vývojárskymi tímami Philips TV a TP Vision v priebehu posledných 30 rokov.

Cieľom softvéru umelej inteligencie procesora P5 je vylepšenie piatich základných pilierov kvality obrazu, konkrétne tak procesor vylepšuje zdroj, farby, kontrast, pohyb a ostrosť. Všetky vstupné parametre sa analyzujú v reálnom čase, snímka po snímke, s cieľom reprodukovať realistickejší a prirodzenejší obraz.

A výsledok je skutočne vidieť, nech pozeráte streamované 4K HDR video, alebo len „káblovku“, v našom prípade sledujeme televízne vysielanie vďaka Magio Boxu. Ako sme už spomínali, procesor P5 sa stará o zdroj. Umelá inteligencia vyhodnocuje zdroj obrazu a ak je to potrebné, vhodne ho vyčistí. Dopočíta pixely, vyhladí detaily, zníži šum a vy sa tak môžete tešiť aj na jasnejší obraz nielen pri zobrazovaní tmavých scén. Budete mať pocit, akoby bolo všetko prehrávané nie o triedu, ale o niekoľko levelov lepšie. Rozdiel vidíte ihneď.

Procesor sa stará aj o farby, jednoducho vykresľuje realistickejšie farby a žiarivejšie odtiene. Niekedy až máte pocit, že obraz je krajší ako realita. Na to sa jednoducho dobre pozerá.

Kontrast je tiež doménou umelej inteligencie procesora P5, vďaka ktorému získate intenzívnejší kontrast a výrazne jemnejšie detaily sledovaného obsahu. K tomu patrí ruka v ruke pohyb, umelá inteligencia procesora vyhladzuje pohyb, scény sú jednoducho plynulejšie a vďaka rýchlejšiemu prekresleniu si užijete aj náročné akčné filmy na maximum.

Pozrite si

Rozbalili sme 65-palcový televízor Philips OLED+, ohúril nás dizajnom

Ostrosť je tiež dôležitá, vďaka procesoru P5 AI Perfect Picture Engine sa môžete tešiť aj na vylepšenia v tomto smere, vďaka čomu je obraz výrazne ostrejší, čistejší a živší. Najväčšou výhodou Philips OLED+ 935 je však aj to, že nemusíte všetko nechať len na umelú inteligenciu, obraz si môžete prispôsobiť podľa vašej chuti vďaka mimoriadne bohatým nastaveniam.

Zmeniť si môžete štýl obrazu, môžete si vybrať napríklad pre hranie hier režim Hra, alebo si ho prispôsobiť v sekcii Osobne. Farby môžete meniť do sýtosti, na výber máte rôzne rozsahy farieb, ale aj možnosť nastavenia farebnej teploty, sýtosti či vyváženie bielej.

Kontrast, ostrosť, jas… neuveriteľné množstvo možností prispôsobenia vám dáva výrobca. Neexistuje, že si nenájdete štýl, ktorý vám bude najviac vyhovovať. My v redakcii sme leniví, nechávame nastavenie na umelú inteligenciu, ktorá funguje bravúrne, naozaj sa tvorcom „hra“ s obrazom vydarila.

Televízor vďaka senzoru osvetlenia dokáže prispôsobiť farby aj okolitému svetlu, nechýbajú ani rôzne režimy pre úsporu energie. V rozšírených nastaveniach, ktoré odporúčame naozaj skôr už len pre fajnšmekrov, sa ešte viac pohráte s farbami, kontrastom, ale nastaviť si môžete aj režimy pre pohyb.

Philips 65OLED935/12, ktorý sme si do redakcie vybrali, odporúčame aj vám. Tento model vyjde na 3 399 eur a obraz, aký tu dostanete je zážitkom, ktorý si budete chcieť užívať denne.