Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Rozbalili sme 65-palcový televízor Philips OLED+, ohúril nás dizajnom

Rozbalili sme 65-palcový televízor Philips OLED+, ohúril nás dizajnom
TECHBOX
Rozbalili sme 65-palcový televízor Philips OLED+, ohúril nás dizajnom

Naša TECHBOX smart redakcia sa dočkala televízora, na ktorý je radosť pozerať. A to doslova! Nielen keď je zapnutý, ale aj v prípade, že je vypnutý. Vybrali sme si totiž model Philips OLED+, ktorý je výstavnou skriňou výrobcu.

Prečo Philips? U nás v TECHBOX jasná voľba, stačí ak si prečítate posledné testy televízorov Philips v našej redakcii – jednoducho milujeme Ambilight a špičkový obraz. Ak sa k tomu pridá aj skvelý zvuk, unikátny dizajn, nemohli sme urobiť iný výber ako najnovší model OLED+, ktorý sme si už v redakcii vyskúšali, avšak „len“ v menšom 55-palcovom balení. Už vtedy získal model ocenenie TIP ŠÉFREDAKTORA.

To, že si kupujete prémiový produkt vidieť už na balení a materiáloch televízora. Unboxing sme si užili ihneď po doručení modelu do redakcie. Napríklad aj také diaľkové ovládanie, má svoju vlastnú krabičku, v ktorej sme objavili aj špeciálne skrutky či manuál.

Mimochodom, diaľkové ovládanie je mimoriadne tenké a ľahké, výhodou sú podsvietené tlačidlá. Nechýba tlačidlo pre hlasové ovládanie s Google Assistantom, ale ani priame tlačidlá vrátane obľúbenej streamovacej služby NETFLIX. To, čo budete často používať, je rozhodne tlačidlo Ambilight, to patrí k najväčším a nájdete ho hneď pod tlačidlom zapnutia/vypnutia televízora. Ambilight vám bližšie predstavíme v jednej z ďalších častí seriálu s touto novinkou v redakcii, zaslúži si samostatný priestor.

Diaľkové ovládanie je unikátne najmä z druhej strany, má totiž kožený povrch. Nie je to pritom žiadna náhrada, ale reálna koža (podľa výrobcu dokonca zodpovedne získaná koža Muirhead), čo pocítite, ak sa jej dotknete alebo si k nej „privoniate“.

Pred spustením televízora je potrebné zmontovať panel so stojanom a lahôdkou modelu – reproduktorom Bowers & Wilkins. Pred ich spojením je potrebné sa rozhodnúť, či televízor umiestnite na stenu alebo na skrinku. K dispozícii sú dve kovové telá, jedno určené pre umiestnenie televízora na skrinku a druhé dlhšie pre zavesenie na stenu.

V našom prípade volíme skrinku (menší zo stojanov), keďže televízor umiestňujeme do hlavného priestoru našej TECHBOX smart redakcie, kde budeme testovať aj iné modely.

Je to poriadne ťažký prvok, nechcite, aby vám spadol na nohu. Nás teší, že je zárukou dobrej stability televízora, o čom sme sa presvedčili, keď sme televízor umiestnili na finálne miesto. 8 skrutiek a je to, avšak ešte bolo potrebné prepojiť s televízorom audio kábel pre reproduktor. Vo finále je všetko pekne zakrytované a dokonca výrobca myslel aj na vodiace lišty pre káble, ktoré k televízoru pripojíte (napájanie, HDMI a pod.) Nebudú narúšať mimoriadne vydarený dizajn televízora.

Pozrite sa, aký je Bowers & Wilkins reproduktor nádherný. Látkový poťah, kovové prvky a v strede ikonický centrálny výškový reproduktor tak, ako sme u tohto high-end výrobcu zvyknutí. Toto je presne ten známy exkluzívny dizajn reproduktorov od legendárnych zvukových inžinierov Bowers & Wilkins. Určite vás zaujíma, ako hrá. Čo to vám napovie už naša recenzia 55-palcového modelu, no neskôr vám ukážeme, ako si zvuk televízora užívame naplno v našej redakcii.

Pozrite si

Philips 55OLED935/12 – Keď si môžeš dopriať telku bez kompromisov

Zapnutie televízora boli doslova orgie. Vyklikanie prvých ponúk pripomína zapínanie smartfónu, aby nie, veď hlavným operačným systémom je Android 9, aj preto sme si vybrali tento model – Android nám dáva veľkú slobodu. Ale to naj na televízoroch Philips je rozhodne Ambilight. Technológia, ktorú vo svete TV ešte nič neprekonalo, a to je tu s nami už viac ako desať rokov.

V prípade modelu OLED+, resp. konkrétne nášho 65OLED935/12, ide pritom o štvorstranný Ambilight, t.j. efekty diód reagujúcich na prehrávaný obsah (kľudne aj zvuk) si môžete užiť aj v spodnej časti televízora. Ak by to niekomu z akéhokoľvek dôvodu prekážalo, spodná časť podsvietenia sa dá v menu vypnúť. V prípade zavesenia televízora na stenu by sme tak však nikdy neurobili. A viete čo, ani v našej redakcii na skrinke ho nevypneme.

Nech sa na televízor pozeráte z akéhokoľvek uhla, bude sa vám páčiť. My sme nadšení z dizajnu, ktorý umocňuje tenučký len 4 mm kovový rám. Samozrejme, technológia je ukrytá aj v hrubšej zadnej časti, ale tvorcom sa dizajn podaril tak, že hrubšiu časť televízora vôbec nevnímate.

Špičkový 4K OLED+ obraz s HDR vnímate tiež takmer od okraja po okraj. Jednoducho nádhera, a tá čierna! Už len nájsť si čas a vychutnať si na televízore dobrý koncert alebo film.

Povieme vám to takto, nadšení sme. A chceme vám bližšie ukázať, čo všetko televízor dokáže. Takže tešte sa na ďalšie pokračovanie s novinkou Philips 65OLED935/12, ktorú sme si do redakcie vybrali nie náhodou. Je to televízor bez kompromisov, ktorý odporúčame aj vám. Pravda, ak ste ochotní za kvalitu zaplatiť. Tento model totiž výjde na 3 399 eur.