Reklama

XPG Xenia Xe - skrotený Tiger Lake v štíhlom Ultrabooku

Zdroj | ADATA
Stanislav Vinc
Zdroj | ADATA
Zdroj | ADATA

Spoločnosť ADATA predstavila pod svojou hernou značkou XPG nový Ultrabook s názvom XPG Xenia Xe. Poháňa ho 11. generácia procesorov Tiger Lake, vďaka ktorej si má vystačiť aj bez samostatnej grafickej karty.

Herné Ultrabooky sú na tohtoročnej (a tentokrát virtuálnej) výstave CES 2021 v kurze. Po konvertibilnom notebooku ROG Flow 13 je tu klasický Ultrabook od spoločnosti ADATA, ktorý v hliníkovom šasi ukrýva najnovší hardvér.

Zdroj | ADATA

Nový model bude poháňať 11. generácia 4-jadrových procesorov Intel s kódovým označením Tiger Lake postavená na 10nm architektúre SuperFin. V základe to bude konkrétne Intel Core i5-1135G7 a vo vyššej konfigurácii Intel Core i7-1165G7, v oboch prípadoch vybavený integrovanou grafikou Iris Xe.

Zdroj | ADATA

XPG Xenia Xe touto výbavou zapadá aj do certifikácie Intel Evo, ktorá zahŕňa záruku dlhej výdrže batérie s rýchlym nabíjaním, podporu Wi-Fi 6 pripojenia, štandardu Thunderbolt 4 či rýchle prebudenie zariadenia zo spánku za menej ako jednu sekundu. ADATA v tomto prípade hovorí o 16-hodinovej maximálnej a 12-hodinovej priemernej výdrži.

https://youtu.be/JduFwboulAI

Zobrazovanie (ne)herného obsahu bude mať pod palcom 15,6“ Full HD IPS displej s podporou dotykového ovládania, jasom 400 nitov a 100 % pokrytým farebného spektra sRGB. Keďže ide o dotykový displej, jeho povrch chráni sklo Corning Gorilla v bližšie nešpecifikovanej verzii.

Pozrite si

Herné laptopy dostávajú 30. sériu kariet RTX, desktopy zas GeForce RTX 3060

Webkamera umiestnená nad obrazovkou si rozumie s funkciou Windows Hello, notebook je tak možné odomykať aj skenom tváre. Rámčeky sú aj napriek štandardne umiestnenej webkamere pomerne štíhle, pri hrúbke 4.9 milimetra vytvárajú celkovo 87 % pomer medzi obrazovkou a zvyškom tela.

Zdroj | ADATA

Čo sa týka portov, pravá strana hostí spomínaný Thunderbolt 4 port aj s podporou protokolov DisplayPort a Power Delivery. Spoločnosť mu tu robí klasický USB-A port vo verzii 3.2 Gen 2 a 3,5-mm kombinovaný jack. Rovnaký USB-C/Thunderbolt 4 aj USB-A port nájdeme aj na protiľahlej strane, kde je okrem toho umiestnený aj plnohodnotný HDMI port vo verzii 2.0b.

Pozrite si

ZenBook Duo – ASUS pokračuje v tradícii duálneho displeja

Notebook by malo byť možné nabíjať pomocou ľavého aj pravého USB-C portu. Pomocou 65 W nabíjačky sa bude XPG Xenia Xe schopná nabiť na 80 % už v priebehu jednej hodiny.

Kľúčovú výbavu mapokon uzatvára až 1 TB PCIe Gen 4 M.2 SSD disk. Operačný systém a softvér bude mať k dispozícii maximálne 16 GB pamäte LPDDR4x s taktom 4 266 MHz. ADATA k notebooku navyše pre hráčov pribalí aj 1-mesačné predplatné na hernú službu Xbox Game Pass.

Otázna v tejto chvíli zostáva už iba cena a dostupnosť.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.