Reklama

Xbox One X - najvýkonnejšia herná konzola sveta (zatiaľ)

Zdroj | Microsoft
Števo Porubský
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft dnes nadránom nášho času predstavil to, na čo mnohí čakali už od minulého roka. Práve počas E3 2016 Microsoft predstavil prvé informácie o pripravovanej konzole s kódovým označením Project Scorpio. Ten sa dnes pretavil do modelu Xbox One X.

Pozrite si

Xbox One X – aká je najvýkonnejšia konzola na svete?

Xbox One X ponúkne to najlepšie, čo vo svete herných konzol môžete nájsť. Teda aspoň zatiaľ. Do predaja sa dostane až 7. novembra, čo znamená, že Sony má ešte dostatok času zamiešať kartami.

Dizajn síce pripomína ešte stále súčasnú konzolu Xbox One S, no je v matnej čiernej tmavosivej až čiernej farbe. Je aj o niečo menšia čo z nej robí doteraz najmenší Xbox v histórii.

Zdroj | Microsoft

Xbox One X vs Xbox One S

Tých naj má ale Xbox One X v talóne ešte niekoľko. Napríklad je najvýkonnejší Xbox v histórii vďaka 8-jadrovému procesoru Scorpio od AMD s taktom 2,3 GHz a až 12 GB grafikou (1 172 MHz) s výkonom 6 TFLOPS! O chladenie náročného hardvéru sa stará špeciálna komora s vodným okruhom a tichším ventilátorom.

Vďaka vysokému výkonu novinke nerobí problém podpora 4K UHD hier s HDR (HDR10) a s Dolby Atmos zvukom. Extrémne detailný herný zážitok bude určite veľkým plus. Ešte by sa mohli rozšíriť UHD HDR televízory, resp. displeje.

Zdroj | Microsoft

Vo výbave nechýba Blu-ray prehrávač s podporou 4K UHD prehrávania. HDR je samozrejmosťou. Vo vnútri má ja 8 GB RAM, 1 TB pevný disk, Wi-Fi, Bluetooth a IR prijímač. Poteší aj trojica USB 3.0 portov či dva HDMI porty, pričom ale len jeden je štandardu 2.0b. Zaujímavosťou je, že Xbox One X bude spätne kompatibilný s hrami, ale aj príslušenstvom z Xbox One.

Určite poteší aj cena, ktorú výrobca stanovil na 499 dolárov, resp. 499 €. Je to síce viac, ako si Microsoft pýtal kedykoľvek predtým, ale ide o výrazný skok vpred.

Nanešťastie Microsoft neprezradil žiadne bližšie detaily o podpore virtuálnej reality, čo je škoda. Konkurenčné PlayStation 4 a vyššie VR majú.

Zdroj | Microsoft

Aby hráči nemali núdzu o hry, Microsoft počas prezentácie ukázal aj horúce tituly na tento rok. Je medzi nimi napríklad Forza Horizon 7, Assassin’s Creed: Origins, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Crackdown 3 a ďalšie. Z množstva noviniek má byť 22 titulov exkluzívne len pre Xbox. K herným novinkám z E3 pripravujeme samostatný článok.

https://www.youtube.com/watch?v=Dokpy_KIuyA

https://www.youtube.com/watch?v=m0Tnp-3W3z4

https://www.youtube.com/watch?v=k_9fG8hPCi0

Potešujúce je tiež oznámenie na Twittri, podľa ktorého 4K podporu dostanú aj staršie hry Microsoftu ako Forza Horizon 3, Killer Instinct, Minecraft, Halo Wars 2, Gears of War 4 a ďalšie.

https://www.youtube.com/watch?v=Nq_Q77bJ3H0

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.