Microsoft na E3 šokoval dvoma novými Xboxmi

ZDROJ | Microsoft

Najväčšia herná výstava sa začala. Na kalifornskom E3, Microsoft otvoril svoju konferenciu predstavením nového Xbox One S, ktorý prinesie okrem menšieho rozmeru aj nové zaujímavé špecifikácie. Tým však Microsoft neskončil a nečakane na konci oznámil aj druhý výkonnejší Xbox s krycím názvom Project Scorpio.

RECENZIAMicrosoft Xbox One S: herná konzola a 4K UHD prehrávač

Poďme však pekne po poriadku. Xbox S bude o 40% menší než klasický Xbox One. Nebude chýbať ani podpora pre 2 TB hardisk, 4K Ultra HD rozlíšenie, HDR režim pre hranie a nový gamepad. Ten si dokonca môžete nadizajnovať podľa seba a to nielen farby, ale aj nápisy.

Xbox one S31
ZDROJ | Microsoft

Gamepad bude mať vylepšený dizajn, možnosť bezdrôtového prepojenia s počítačom pomocou Bluetooth a zvýšený dosah. Cena bude 60 dolárov.

https://www.youtube.com/watch?v=yGxxXkDqRS8

4K Ultra HD podpora bola zatiaľ sľúbená pre streamovanie video obsahu a filmov zo služieb Netflix a Amazon.

Cena Xboxu One S bude začínať na 300 dolároch za 500 GB verziu a za 2TB verziu si priplatíte ešte o 100 dolárov viac. Tento nový kúsok bude dostupný na predaj už v auguste.

Okrem toho Microsoft predstavil aj funkciu Play Anywhere, v rámci ktorej môžete hrať hry aj na Xboxe aj na počítači s nainštalovaným Windows 10. Prvá takto podporená hra bude Gears of War 4.

Tým však Microsoft neskončil. Všetkých svojich fanúšikov potešil novým Xboxom pod označením Project Scorpio. Klasický 8-jadrový procesor by mala doplniť vylepšená grafika na úrovni 6 Teraflopov.  Má ísť o najvýkonnejší grafický procesor, aký kedy bol v hernej konzole.

Project Scorpio4
ZDROJ | Microsoft

To znamená, že s novou konzolou si budete môcť zahrať hry v skutočnom 4K Ultra HD rozlíšení. Rovnaké rozlíšenie nájdete aj pri podporovanej virtuálnej realite.

Project Scorpio3
ZDROJ | Microsoft

Konzola by male byť dostupná na jeseň v roku 2017. Oficiálny dizajn však predstavený nebol.

https://www.youtube.com/watch?v=Q-JO61zNhhI

Po Xbox S a Projecte Scorpio bude veľmi pravdepodobne nasledovať aj nová verzia konkurenčnej Playstation 4, o ktorej sa však dozvieme až dnes v noci, kedy bude mať svoju konferenciu Sony.

ZdrojXbox

Komentáre k článku