Reklama

Western Digital prináša najmenší 1 TB USB flash disk

Zdroj | Western Digital
Imrich Maťo
Zdroj | Western Digital
Zdroj | Western Digital

Na domácej pôde výstavy CES 2018 nesmel chýbať ani výrobca pamäťových médií Western Digital. Z noviniek zaujal predovšetkým minimalistickými USB flash diskami.

Pozrite si

WD My Passport Ultra (4 TB) – externý disk s USB-C pripravený na cesty

Pozrite si

Western Digital chce využiť novú technológiu na výrobu 40 TB HDD

Medzi novinkami, ktoré WD na výstave ukázal, bol prenosný bezdrôtový disk My Passport Wireless SSD s rýchlosťou čítania do 390 MB/s, ktorý umožňuje bezdrôtový prístup k obsahu disku vrátane streamovania 4K s možnosťou editovať a zdieľať obsah mimo kancelárie, alebo štúdia na cestách a používať aplikácie ako napríklad FiLMiC Pro a LumaFusion. Dostupný je v kapacitách od 250 GB do 2 TB za ceny od 230 do 800 USD.

Zdroj | Western Digital
Pozrite si

Western Digital USB-C G-Drive – disk, ktorý vám nabije aj notebook

Druhý disk SanDisk Extreme Portable SSD je ideálne, superrýchle externé úložisko na ukladanie a editovanie fotografií vo vysokom rozlíšení kdekoľvek na cestách. Pri ňom je deklarovaná rýchlosť čítania do 550 MB/s. Aj ten je dostupný v kapacitách 250 GB až 2 TB a cenách od 100 do 350 USD za 1 TB variant. Cenu dvojterabajtového výrobca zatiaľ na stránke neuvádza.

Zdroj | Western Digital
Pozrite si

Kingston predstavil najväčší USB Flash Drive s veľkosťou pamäte 2 TB

Najväčšiu pozornosť prezentácie spoločnosti Western Digital, ktorá prezentovala produkty aj pod značkou SanDisk, pútali USB flash disky. Obzvlášť svetovo najmenšie 1 TB USB zariadenie s rozhraním USB Type-C. Detailnejšie podrobnosti o ňom však výrobca zatiaľ „tají“.

Viac našťastie prezradil o ďalšom minimalistickom USB „kľúči“, SanDisk Ultra Fit USB 3.1, ktorý je najmenším USB diskom s kapacitou 256 GB. Tento USB „kľúč“ má deklarovanú rýchlosť čítania do 130 MB/s a jeho cena je 150 USD. Toto vyhotovenie je dostupné tiež v kapacitách 16, 32, 64 a 128 GB za ceny od 22 do 120 USD.

Zdroj | Western Digital

Vyššie spomenutý 1 TB USB Type-C disk bol prezentovaný zatiaľ ako prototyp. Verme, že sa čoskoro dostane aj do sériovej produkcie. Určite sa zíde mnohým používateľom notebookov, tabletov či smartfónov práve s rozhraním USB-C.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.