Reklama

Vynovená séria notebookov Alienware sľubuje nárast výkonu o 85%

Zdroj | Dell
Viktor Šmidák
Zdroj | Dell
Zdroj | Dell

Herná divízia spoločnosti Dell Alienware prináša na trh vynovenú líniu svojich notebookov. Jedným z hlavných komponentov budú grafické karty s výkonom, aký bol donedávna dostupný len pre stolové počítače. Nárast oproti predchodcovi má byť až 85%.

Pozrite si

Alienware 13 R3 – 13-palcový herný notebook pripravený na VR

Zdroj | Dell

Len pár týždňov po tom, ako Nvidia oznámila svoje plány priniesť grafické karty GTX 1060, GTX 1070 a GTX 1080 do notebookov prichádza Alienware s aktualizovaným radom tých svojich.

Pozrite si

Superpočítač NVIDIA pre autonómne autá má výkon ako 150 MacBookov

Najmenší Alienware 13 dostal do vienka GTX 1060, stredný, 15-palcový notebook bude mať GTX 1070 a najväčšia, 17-palcová verzia bude disponovať GTX 1080. Druhé dva modely budú taktiež obsahovať technológiu G-sync.

Zdroj | Dell

I napriek tomu, že herné notebooky sa nemôžu svojou konštrukciou a dizajnom priblížiť ultrabookom, spoločnosť Dell sa snaží každý nový model stenčiť aspoň o 20%. Tohtoročný model je pre porovnanie hrubý 22 milimetrov, zatiaľ čo ten minuloročný dosahoval hrúbku až 34 milimetrov.

Zdroj | Dell

Spoločnosť tak nejde cestou neustáleho zvyšovania výkonu i za cenu narastajúcej hmotnosti či veľkosti.

Pozrite si

Acer Predator 21 X – najvýkonnejšie monštrum so zakriveným displejom

Zdroj | Dell

Ďalším veľkým prekvapením je Tobii, systém, ktorý sleduje vaše oči. Na tom by ešte nebolo nič, keby nebol natoľko presný, že pri niektorých hrách nepotrebujete ani myšku.

Pozrite si

ZNAČKY | Dell – história a súčasnosť jednej z najzelenších tech spoločností

Ďalšou funkciou je automatické vypnutie podsvietenia klávesnice, keď systém, zaznamená, že sa nepozeráte na monitor.

Zdroj | Dell

Takisto je možné prezrieť si záznam z hry a sledovať, kde sa pozerali oči hráča. Z chýb sa potom následne môže používateľ poučiť a zlepšovať sa. Čerešničkou je potom aj zapnutie notebooku, ktorému bude stačiť jeden pohľad majiteľa na logo Alienware.

Pozrite si

RECENZIA Alienware 14 – Ak chcete výkon, na Ultrabooky zabudnite

Bližšie informácie zatiaľ upresnené neboli, no vieme, že 15 a 17-palcová verzia sa budú dodávať s procesormi Intel Core i7 taktovanými na 4,1 GHz. Sklamaním ale je len ich šiesta generácia Skylake. Prekvapením nebude ani možnosť osadiť notebook až 32 GB pamäte RAM. Ceny zatiaľ zverejnené taktiež neboli.

 

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.