Reklama

ZNAČKY | Dell - história a súčasnosť jednej z najzelenších tech spoločností

Terézia Miková

Dell Inc. je spoločnosť s históriou datovanou od roku 1984. Je možné ju zaradiť nielen medzi technologické spoločnosti so širokým spektrom ponúkaných produktov a služieb. Dell sa taktiež radí medzi firmy s najväčšou mierou tzv. zelenej politiky a udržateľného rozvoja vo firemnej štruktúre.

Zdroj | Careercontessa

V skratke…

Názov spoločnosti: Dell Inc.

Sídlo (hlavné sídlo): Round Rock, Texas, USA

Pobočka: Dell s.r.o., Fazuľová 7, 811 07 Bratislava – Staré Mesto

Vznik spoločnosti: 1. február 1984

Zakladatelia: Michael Dell

Predstavitelia: Michael Dell

Forma spoločnosti: súkromná spoločnosť

Akciové trhy: NASDAQ (do roku 2013)

Počet zamestnancov: 100 000+

Pôsobenie: medzinárodné

Web: www.dell.sk

Spoločnosť Dell pôsobí v technologickom sektore už 32 rokov. Cieľom spoločnosti je usmerňovať technologický vývoj k efektívnej, zodpovednej a trvalo udržateľnej budúcnosti.

Dell Inc. je spoločnosť, ktorých zásadami sú okrem iného aj otvorenosť spätnej väzbe, procesu, pokroku a čo je najdôležitejšie – vzájomnej spolupráci.

Zdroj | Whiteconst

Dell nie sú len osobné počítače

Dell Inc. sa zaoberá nielen výrobou a predajom osobných počítačov. PC sú len jednou zo súčastí širokého portfólia technologických produktov s prihliadnutím na digitálne technológie a inováciu.

Zdroj | Renaissanceinnovator

Z menej tradičného sortimentu sa nachádzajú v ponuke spoločnosti napr. aj 3D tlačiarne, pracovné počítače s náročnejšími používateľskými parametrami, tzv. workstations, alebo aj hardvér s možnosťou sprostredkovania serverových služieb. Dell Inc. sa taktiež zaoberá aj vývojom softvéru v oblasti informačného manažmentu, dátovej ochrany, programovej bezpečnosti atď.

Dell sa môže pochváliť viacerými vysokými číslami nielen v oblasti financií ale aj v rôznych iných odvetviach svojej existencie.

Dell na svojej oficiálnej webovej stránke uvádza, že sa denne stretáva so spätnou väzbou až 5,4 milióna zákazníkov. Prostredníctvom sociálnych sietí sa k informačným stránkam Dell pripojí až 3,5 milióna používateľov. Spoločnosť Dell taktiež zamestnáva v celosvetovom merítku viac ako 100 000 zamestnancov.

Dell zabezpečuje technologickými produktmi a servisom viac ako 10 miliónov malých a stredných podnikov v rôznych štátoch na rôznych kontinentoch. Aktívne komunikuje a poskytuje technologickú podporu mnohým spoločnostiam v rebríčku Fortune 500.

Podľa oficiálnych informácii vraj Dell prevádzkuje najväčší internetový obchod s komerčnými technologickými produktmi.

Pozrite si

ZNAČKY | Microsoft – história softvérového giganta

Dell Inc. má v záujme kráčať v stopách vlastných firemných hodnôt. Spôsob, akým je vedená spoločnosť determinuje okolité životné prostredie, rovnako aj priebežný úspech a reputáciu spoločnosti.

Okrem iného, v spoločnosti sú uplatňované tri základné hodnoty – dosahovanie výsledkov, ktoré sú odlišné v pozitívnom zmysle slova od iných; otvorenosť a optimizmus vo vedení kolektívov a spravodlivé víťazstvo.

Jedna z najzelenších spoločností

Spoločnosť Dell Inc. je prezentovaná ako jedna z najzelenších IT spoločností v globálnych rozmeroch. Ako sme uviedli vyššie, jedným z cieľov Dell Inc. je aj technologický pokrok skĺbený s udržateľným rozvojom. Spoločnosť v rámci programu „Green Efficiency“ dokázala vraj ušetriť viac ako 50 miliónov dolárov.

Zdroj | Dell

Členovia jednotlivých tímov v Dell Inc. sa aktívne spolupodieľajú na zlepšení životného prostredia a na trvalo udržateľnom rozvoji.

Podpora etického správania a podporných aktivít

Zamestnanci sú taktiež motivovaní k správaniu podľa najvyšších možných etických noriem. Podľa oficiálnych informácii je politikou nulovej tolerancie neetického správania.

Dell sa angažuje aj v poskytovaní podpory napr. v sektore verejného zdravotníctva a školstva. Spoločnosť vraj podporuje viac ako 50% amerických nemocníc, ktoré poskytujú zdravotnú starostlivosť viac ako 90 miliónom Američanov. Technologické produkty značky Dell sú integrované vo viac ako 400 000 učebniach po celom svete.

Zameraní na víťazstvo

Zamestnanci spoločnosti Dell Inc. sú motivovaní a vedení k víťazstvu pomocou etických prostriedkov. Členovia pracovných tímov vraj dennodenne demonštrujú víťazstvo cez pozitívne, podporné a zmysluplné vzťahy, ktoré sa vytvárajú v tímoch i so zákazníkmi.

https://www.youtube.com/watch?v=0SMiBP4R-YU

Zakladateľom spoločnosti Dell Inc. je Michael Dell.

Zdroj | IT PRO

Michael Saul Dell sa narodil 23. februára 1965 v Houstone (Texas, USA). Michael Dell je človek pohybujúci sa v oblasti technológií, je investor, filantrop a autor. Pôvodne pochádza zo židovskej rodiny, ktorá emigrovala do USA. Je synom maklérky Lorraine Charlotte a zubára Alexandra Della. Michael Dell navštevoval Herod Elementary School v Houstone. Podľa internetových zdrojov, Michael Dell uspel v stredoškolskej ekvivalenčnej skúške už v ôsmich rokoch.

Po skončení základného stupňa vzdelávania pokračoval v stredoškolskom štúdiu na Memorial High School v Houstone. Už v mladistvom veku si privyrábal čiastočnými úväzkami. Jednou z krátkodobých prác bolo aj zabezpečovanie telefonického predplatného Houston Post. Za mzdu z príležitostných prác kupoval napr. vzácne kovy.

Zdroj | V3

Michael taktiež experimentoval s technológiou už v siedmich rokoch. V 15 rokoch vlastnil svoj prvý počítač Apple II, ktorý následne rozobral aby vedel, akým spôsobom funguje.

Neskôr krátky čas pôsobil na University of Texas v Austine. Univerzitu však nedokončil podobne, ako niekoľko úspešných podnikateľov v technologickom odvetví, napr. zakladatelia spoločnosti Google a neskôr Alphabet – Larry Page a Sergey Brinn.

Pozrite si

ZNAČKY | Google – história a súčasnosť najúspešnejšieho vyhľadávača

PC’s Limited bol starým otcom spoločnosti

Predchodcom spoločnosti Dell bola firma PC’s Limited, ktorú Michael Dell založil vo svojich 10 rokoch. K dispozícii mal len 1 000$ a víziu, ako by mohli byť počítačové technológie navrhnuté, vyrábané a následne predávané. Dell bol vtedy študentom 1. ročníka University of Texas.

Zdroj | Dell

Na konci prvého ročníka opustil vysokoškolský internát. V plnej miere sa rozhodol venovať svoj čas a úsilie rastúcemu podnikaniu. V roku 1985 PC’s Limited zostrojili ich prvý počítačový systém Turbo PC.

Jeho súčasťou bol aj hardvér s 8 MHz procesorom Intel 8088, 10 MB pevným diskom a 5,25″ disketovou jednotkou. Ako prvý vo svojom obore začali ponúkať používateľom aj zákaznícky servis.

Zdroj | Dell

V nasledujúcom roku predstavili PC’s Limited počítač s najvýkonnejšími parametrami na spotrebiteľskej výstavy Spring COMDEX.

V roku 1986 taktiež otvorili dcérsku spoločnosť PC’s Limited v Spojenom kráľovstve.

Každým rokom spoločnosť rástla o viac ako o 80%. V roku 1988 je PC’s Limited premenovaný na Dell Computer Corporation a je prístupná širokým vrstvám obyvateľstva. Dell využíva svoje aktuálne postavenie na trhu rozšírením technologických produktov a globálnou pôsobnosťou.

Po štyroch rokoch Dell ukončil verejnú ponuku so ziskom viac než 30 miliónov dolárov. Kapitál spoločnosti vzrástol za posledné obdobie z 1 000 dolárov až na 85 miliónov dolárov.

Revolučný počítač s označením 316LT

V roku 1989 prebiehala na mnohých európskych územiach revolúcia. Michael Dell sa v tej dobe pripojil za oceánom k mobilnej IT revolúcii. Dell Computer Corporation predstavil na trhu prvý prenosný počítač s názvom Dell 316LT.

V roku 1990 sa spoločnosti Dell podarilo rozšíriť svoju pôsobnosť napr. do írskeho Limericku, ktorý sa stal vstupnou bránou pre potenciálnych zákazníkov v Európe, na Strednom Východe a v Afrike.

Zdroj | Dell

O rok neskôr taktiež Dell zaznamenal až dvojnásobný plánovaný predaj produktov už tretí rok po sebe.

Zdroj | Executive Chronicles

Spoločnosť Dell sa pohybovala aj v nasledujúcich rokoch míľovými krokmi. V roku 1992 sa dostala medzi päť najlepších výrobcov počítačov. Spoločnosť Dell sa tým dostala aj do rebríčka Fortune 500. Michael Saul Dell sa taktiež stal najmladším riaditeľom spoločnosti, ktorá prijala hodnotenie v rebríčku magazínu Fortune.

Osobné počítače s Dimension a OptiPlex debutovali medzi bežnými spotrebiteľmi aj v pracovnom prostredí. V roku 1993 Dell otvoril pobočky aj v Austrálii a Japonsku. Spomenuté miesta sa stali vstupnou bránu do okolitého regiónu.

Pozrite si

ZNAČKY | Apple – história a súčasnosť IT legendy

Dell rozvíja serverové siete a lítiovky

V tomto desaťročí vyvíjal Dell aj serverovú sieť, ktorá doposiaľ nebola rozšírená. Rad serverov Dell PowerEdge sa na technologickom trhu objavil v roku 1994. V tomto čase taktiež Dell predstavil aj prvú lítiovú batériu Lithium-ion v tej dobe s výnimočnou životnosťou. Lítiové batérie boli súčasťou Latitude XP Launch.

https://www.youtube.com/watch?v=g-iKMbYWa1I#t=29

V polovici 90-tych rokoch spoločnosť Dell rozšírila celosvetové pôsobenie nielen v Amerike, ale aj Európe a Ázii vrátane Japonska. V roku 1996 bolo otvorené prvé zákaznícke centrum v oblasti Pacifiku – v malajskom meste Penang.

Dobyvateľom internetu sa stal Dell

V nasledujúcich rokoch Dell zmenšil svet rozvojom internetového obchodu. Globálne pôsobenie Dell sa však internetovým pripojením zväčšilo.

https://www.youtube.com/watch?v=59qqoI29yzc&list=PLmbFlhPb2qyUPGZw9MoS1l2ghaLHZqfiX&index=1

Len 6 mesiacov po začiatku internetového predaja Dell zaznamenal tržby až na úrovni 1 milión dolárov za deň.

V roku 1997 Dell otvoril v Texase druhé výrobné stredisko. V tomto roku dosiahla spoločnosť hranicu 10 miliónov distribuovaných PC.

Zdroj | Dell

Rok 1997 bol pre firmu dôležitý aj kvôli uvedeniu produktovej línie pracovných počítačových staníc s názvom Dell Precision. Jednalo sa o sériu počítačov určených pre používateľov s vysokými nárokmi na výkon a grafické rozhranie.

Spoločnosť expanduje do celého sveta

Z hľadiska rozšírovania globálneho pôsobenia bol rok 1998 pre Dell kľúčovým. V čínskom Xiamen bolo otvorené jedno z novozaložených výrobných, distribučných a podporných centier spoločnosti. Ďalšie výrobné strediská boli otvorené v Írsku, Brazílii a Spojených štátoch.

V tomto roku taktiež Dell zavŕšil aj ponuku dátových centier s názvom PowerVault, ktorá ponúkala rôzne produkty na ukladanie a správu dát.

https://www.youtube.com/watch?v=5pySruzGdZk&list=PLmbFlhPb2qyWDfbfQjdqxLTdeBtvly7XF

Koncom roka 1999 Dell získal 1. miesto medzi výrobcami počítačových technológií v Spojených štátoch, globálne umiestnenie na prvej priečke v kategórii produktov pre malé a stredné podniky. Prvé priečky Dell dosahoval aj v rámci technologického distribučného systému.

V tomto roku Dell otvoril aj výrobné centrum v Eldorado do Sul, Brazília. Týmto krokom získala spoločnosť intenzívnejší kontakt so zákazníkmi v Latinskej Amerike.

Na konci 90. rokov taktiež firma urobila jeden z ďalších kľúčových krokov. Spustila technickú podporu prostredníctvom internetu eSupport.

Pozrite si

ZNAČKY | Logitech – história a súčasnosť najúspešnejšieho výrobcu periférií

Svetová špička tretieho tisícročia

Na začiatku 3. tisícročia sa Dell stáva svetovou špičkou vo výrobe a distribúcii počítačových systémov.

V roku 2000 dosiahol internetový predaj spoločnosti až 40-miliónové tržby denne. Dell sa stal vedúcou firmou aj v elektronickom obchodovaní. V tomto roku firma integrovala do svojich zariadení Wi-Fi a uľahčila svojim používateľom možnosť pripojiť sa k internetu.

Dell PowerConnect, ktorý sa na trhu objavil v roku 2001, sprístupnil svojim zákazníkom líniu sieťových zariadení. V tomto roku taktiež Dell podpísal zmluvu so spoločnosťou EMC. Prostredníctvom spolupráce s EMC umožnili svojim zákazníkom cenovo dostupnejšie sieťové riešenia.

Zdroj | Dell

Počas roku 2002 sa na globálnom trhu objavil Dell PowerEdge 1655MC – prvý tzv. blade server, ktorý ponúka efektívne riešenia vo viacerých smeroch. V tomto roku taktiež Dell vstúpil aj na trh, ktorý ponúka projektory. Prvým projektorom firmy bol Dell 1300MP.

V nasledujúcom roku sa ponuka produktov rozšírila aj o tlačiarne.

Počas predošlých piatich rokov sa pôsobenie Dell rozširovalo aj v Číne. V roku 2003 sa stal Dell v tejto krajine tretím najväčším dodávateľom počítačových systémov a služieb.

V tomto roku taktiež firma spolupracuje s ostatnými v tomto odvetví na Electronics Industry Code of Conduct. Cieľom programu je štandardizácia efektívnej sociálnej podpory zamestnancov, kvalitného pracovného prostredia.

Spoločnosť opäť zaujala pozíciu v rebríčkoch Fortune Magazine. Tentokrát bola na prvom mieste tzv. America’s Most Admired Companies.

Vzhľadom na to, že spoločnosť Dell má vzťah k životnému prostrediu, uviedla na trh líniu Dell OptiPlex produktov. Zariadenia z tejto série mali technologické súčiastky vyrobené bez použitia olovených súčastí.

Dell umožnil svojim zákazníkom recyklovať

Od roku 2006 Dell umožňuje svojim zákazníkom aj bezplatnú recykláciu nefunkčných produktov.

Dell taktiež predstavil v tej dobe prevratný spôsob komunikácie so zákazníkmi. Direct2Go je blog, ktorý umožňuje rýchlu, priamu a obojsmernú komunikáciu spoločnosti so svojimi zákazníkmi.

Súčasťou Dell sa stal aj Alienware, ktorý zlepšil vysoko výkonné počítačové systémy určené pre hráčov a mediálnych používateľov.

Dell Vostro pre malých podnikateľov

Vostro sa v ponuke spoločnosti Dell objavil v roku 2007.

https://www.youtube.com/watch?v=rrqU4cMbOLs

Vostro je možné označiť ako vlajkovú loď technologických riešení určených pre menšie podnikanie.

Zdroj | Dell

Dell urobil ďalší krok k svojim zákazníkom. Spoločnosť začala komunikovať aj prostredníctvom sociálnych sietí, napr. Twitter. Svojim zákazníkom umožnila aj možnosť publikovať svoje postrehy a námety na IdeaStorm.com.

Ďalším programom v rámci trvalo udržateľného rozvoja spoločnosti sa stal Carbon Disclosure Project Supply Chain Leadership. Cieľom programu je zníženie používania uhlíka v technologickej výrobe spoločnosti.

V roku 2008 si Dell prisvojil spoločnosť EqualLogic. V prvých dvoch rokoch zlúčenia spoločnosť zaznamenala globálny nárast zákazníkov.

Zdroj | Dell

V tomto roku Dell debutoval aj s produktov líniou prenosných počítačov Dell Latitude.

https://www.youtube.com/watch?v=mpG_Px28J9s

Produkty z tohto radu sa vyznačovali dlhšou životnosťou batérie a konštrukčnými vylepšeniami poháňanými samotnými, koncovými spotrebiteľmi.

Zdroj | Dell

Na trhu sa taktiež objavil aj Dell Modular Data Center – mobilné, sebestačné dátové centrum optimalizované pre tzv. cloud computing.

https://www.youtube.com/watch?v=rWOSFiuFJgM&index=2&list=PLmbFlhPb2qyUuNLNEdCQX66tApYATVcOG

Firma predstavila taktiež aj Dell Studio – produktová línia, ktorá svojim zákazníkom umožnila plnohodnotnú správu multimédií vo svojich zariadeniach.

Súčasťou Dell sa v roku 2009 stal aj Perot Systems. Spoločnosť mohla integrovaním spustiť Dell Services, ktoré ponúkajú svojim zákazníkom tzv. end-to-end IT služby. Využívaním týchto služieb sa znižujú celkové náklady spotrebiteľov súvisiace s vlastníctvom produktov.

Portfólio Dell sa rozšírilo o smartfóny

V tomto roku Dell ponúka produkty v oblasti stolových a prenosných PC, tlačiarní, projektorov, dátových úložísk atď. Ich produktové portfólio sa rozširuje aj o ponuku smartfónov o Dell Mini 3i v spolupráci s China Mobile.

Zdroj | Dell

Zákazníci spoločnosti z podnikateľských sfér umožňujú Dell umiestniť sa v rebríčku zákaznickej spokojnosti na 1. mieste.

Zdroj | Dell

Pre zákazníkov, ktorým záleží na vyváženej kombinácii dizajnu, funkčnosti a inovácie bola predstavená produktová línia prenosných počítačov Dell Adamo a Latitude Z.

Zdroj | Dell

Dell získal kľúčové spoločnosti v pamäťovej a systémovej správe, internetovej správe dát a softvérovej oblasti – Boomi, Exanet, InSite One, KACE, Ocarina Networks, Scallent v spolupráci s Dell Compellent.

https://www.youtube.com/watch?v=njJfIzqRlPo&list=PLmbFlhPb2qyUpU_fUb0M6niEjNu4zMBGO

V roku 2010 Dell podľa Gartner, Inc. získava prvenstvo v oblasti poskytovania informačných technológii v oblasti zdravotníctva. Dell vyhral v tomto roku viac ako 300 odborových ocenení.

Dell v tomto roku urýchlil prechod svojich zákazníkov do „cloudu“ pomocou Dell Integrated Virtual Systems Solutions.

Dell prichádza aj s tabletmi

Dell rozšíril svoju ponuku mobilných zariadení o tablety. Debutom bol 5-palcový Dell Streak určený prioritne na zabávu, sociálne siete a navigačný systém.

Zdroj | Dell

V roku 2010 Newsweek označil Dell za najzelenšiu spoločnosť v Amerike.

V ďalších rokoch sa súčasťou Dell stali vedúce spoločnosti v poskytovaní podnikových riešení a služieb – Secure Works, RNA Networks a Dell Force10 Networks.

Zdroj | Dell

Neskôr sa spoločnosť Dell zaviazala svojim zákazníkom investovať 1 miliardu dolárov do rozvoja do výskumných a inovačných centier spoločností s globálnym pôsobením. Dell taktiež otvoril aj výskumné a výrobné centrum v Izraeli a v USA.

V roku 2012 spoločnosť Dell začala s budovaním novej softvérovej skupiny, ktorá je zameraná na štyri kľúčové oblasti rozvoja – konečných používateľov informačných technológii, podnikové riešenia, softvér a služby.

Dell aj naďalej investuje do splnenia potrieb tzv. end-to-end zákazníkov. Spoločnosť získala akvizície AppAssure, SonicWall, Clerity, Make Technologies, Wyse, Quest, Gale Technologies a Credant.

Dell sa stáva poskytovateľom akcií

Dell sa stáva akciovou spoločnosťou. V tomto roku Dell začína vyplácať akcionárom štvrťročné peňažné dividendy.

Dell je taktiež jedným z prvých výrobcov, ktorý umožňujú svojim zákazníkom využívať vo svojich zariadeniach operačný systém Windows 8 s funkciou dotykového ovládania.

Technologickí analytici uznávajú strategický vývoj a silu v rozvoji počítačových technológií, dátových centier, softvéru a služieb.

https://www.youtube.com/watch?v=19uC4SnDbGs&list=PLmbFlhPb2qyVOyFp4xK2sK3yxb7_Nz_bX

Súkromná spoločnosť s novou stratégiou rozvoja

V nasledujúcich rokoch sa však Dell stáva súkromnou spoločnosťou orientovanou výhradne na jediný cieľ – zákazníka. V roku 2013 odkúpila akcie od všetkých verejných akcionárov s cieľom urýchliť zvolené strategické riešenia. Dell Inc. sa od tohto roku zameriava na inovácie a dlhodobé investície s najväčšou hodnotou zákazníka.

https://www.youtube.com/watch?v=9LwwR9vprHo

V tomto roku Dell získal jednu z významných akvizícii pre rozvoj ďalších podnikových služieb, poskytovateľa Enstratius.

Po šiestich rokoch výroby a distribúcie monitorov získal Dell v tejto oblasti prvenstvo.

Zdroj | Dell

V roku 2013 taktiež Dell uvádza na trh aj líniu produktov Venue. Línia tabletov Dell Venue je inšpirovaná potrebami a prianiami zákazníkov.

Pozrite si

Dell Venue 10 7000 – krkolomný názov ukrýva špičkový tablet

Ďalšou súčasťou strategického rozvoja spoločnosti sa stala kúpa akvizície StatSoft, investície do prelomových inovácii, ako napr. 13. generácia serverov PowerEdge a riešenia infraštruktúr FX Series.

https://www.youtube.com/watch?v=dkk9cOakp2Q&list=PLmbFlhPb2qyU3mjMGsAh5XBvzipYS8Ovu

Dell sa stal globálnym lídrom v oblasti úložných priestorov a zariadení. Spoločnosť Dell Inc. je vedúcim poskytovateľom úložných kapacít. Dell taktiež určil aj nové priemyselné štandardy s hodnotami SC4020 All Flash Array.

https://www.youtube.com/watch?v=eGS-U949T6A&list=PLmbFlhPb2qyWJuBx7-l8XZFOhxLK03iGc&index=1

Firemná zodpovednosť spoločnosti Dell je oceňovaná napr. Keep America Beautiful, Vision for America Award, Accenture Circular Economy Pioneer Award. Dell Inc. obsadzuje miesto aj v zozname spoločností World’s Most Ethical Companies, za ktorou stojí Ethisphere Institute.

V roku 2015 oznámila spoločnosť Dell Inc. svoju najväčšiu podnikovú investíciu do akvizície s cieľom získať EMC.

Dell bodoval na najväčšom elektronickom veľtrhu

V minulom roku Dell Inc. v spolupráci s partnerskými spoločnosťami dosiahol vynikajúce výsledky na CES 2015 – Consumer Electronics Show, ktoré sa každoročne koná v americkom Las Vegas.

Zdroj | Dell

V tomto roku sa taktiež na trhu objavili produkty ako napr. Dell XPS 13, Dell UltraSharp 5K a zakrivené monitory.

https://www.youtube.com/watch?v=b6IBujVhKQk&list=PLmbFlhPb2qyX4WF_ZMTnpmohudsa-c192

Uvedené produkty získali viac ako 50 verejných ocenení.

Pozrite si

Dell XPS 15 dostane štýlové telo a (takmer) bezrámový displej

Zdroj | Dell

Miera spokojnosti zákazníkov dosahovala v predchádzajúcich mesiacoch rekordnú výšku.

https://www.youtube.com/watch?v=PhW9B2WrsOI&list=PLmbFlhPb2qyUmUuj7fbED-k4fMvA7XWuF

Zákazníci Dell Inc. pociťujú dôsledky transformácie z akciovej spoločnosti na súkromnú spoločnosť, ktorá priniesla výraznú koncentráciu energie na zákazníka.

Počítače s recyklovaného materiálu

Od roku 2007 Dell vyzbieral až 635 miliónov kg elektronického odpadu. V roku 2015 získal prvenstvo v recyklovaní použitej elektroniky. Dell Inc. sa stal prvým vo svojej oblasti, ktorý na výrobu nových počítačov a displejov používa recyklovaný materiál.

Zdroj | Dell

V tomto roku sa Dell Inc. znovu prezentoval aj na svetovom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2016. Dell predstavil svoj prvý OLED monitor s Ultra HD rozlíšením, ale napr. aj bezdrôtové monitory Dell UltraSharp 24 Wireless Monitor a Dell 23 Wireless Monitor. V oboch prípadoch je možné bezdrôtovo zobrazovať a spravovať obsah z prenosných počítačov s OS Windows a zariadeniami s Android OS prostredníctvom Miracast.

Pozrite si

Ako bude podľa Dell vyzerať blízka budúcnosť technológii?

Dell Inc. je úspešnou spoločnosťou, ktorá sa prezentuje zachovaním etických a ekologických noriem vo svojich firemných štruktúrach. Sme presvedčení, že Dell je spoločnosť, s ktorou sa budeme stretávať aj vo vzdialenej budúcnosti – prostredníctvom produktov a služieb, inovácií a nových štandardov. O tom, akým spôsobom sa Dell Inc. rozvíja aj v tomto roku vás budeme informovať aj na našich stránkach.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.