Reklama

Vyhľadávanie Google sa opäť mení. Je to ale k lepšiemu alebo naopak?

Zdroj | Solen Feyissa / Unsplash
Michal Sobek
Zdroj | Solen Feyissa / Unsplash
Zdroj | Solen Feyissa / Unsplash

Vyhľadávanie Google skutočne používa takmer z nás. Je to jeden z najjednoduchších spôsobov, ako sa dostať k informáciám. Práve tu Google spravil jednu výraznú zmenu.

Google pred pár rokmi, konkrétne v rokoch 2021 a 2022, spustil experiment, kedy sa výsledky dali nepretržite posúvať. Teraz sa však Google rozhodol tento experiment ukončiť a všetko vrátiť do starých koľají.

Zdroj | Firmbee.com
Obsah pokračuje pod reklamou

Od dnešného dňa tak na pracovnej ploche uvidíte panel stránkovania s tlačidlom Ďalej po približne 10 výsledkoch vyhľadávania. To prináša so sebou jednu výhodu, a to takú, že používateľom umožní mať väčšiu kontrolu nad vyhľadávaním a zobrazuje len to, čo chcú a kedy chcú.

Google uviedol, že jeho používateľské rozhranie s nekonečným rolovaním neviedlo k výrazne vyššej spokojnosti pri používaní tejto služby, a tak sa rozhodol túto zmenu definitívne odstrániť.

Pozrite si

Mapy Google majú celkom novú funkciu. Obľúbite si ju?

Táto aktualizácia príde do mobilného Vyhľadávania Google v najbližších mesiacoch. Rovnako ako v starom rozhraní, aj teraz budú mať používatelia prístup na ďalšiu stránku s výsledkami jednoduchým výberom tejto možnosti v spodnej časti stránky aktuálnych výsledkov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.