Reklama

Mapy Google majú celkom novú funkciu. Obľúbite si ju?

Zdroj | unsplash/CardMapr.nl
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/CardMapr.nl
Zdroj | unsplash/CardMapr.nl

Spoločnosť Google má pod sebou skutočne veľa služieb, kde medzi tie neobľúbenejšie patria jednoznačne Mapy. Google ich neustále vylepšuje, o čom svedčí aj ich nedávna nová praktická funkcia.

Mapy Google má predinštalovaný každý majiteľ smartfónu s operačným systémom Android. Google tam postupom rokov pridal viacero funkcií a zdá sa, že so zoznamom noviniek rozhodne nekončí.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aplikácia totiž získava nové nastavenie s názvom Pohľad na smer počas navigácie. Ešte tento mesiac samotný Google túto funkciu oficiálne predstavil a konečne sa dostáva aj do aplikácie.

Zdroj | Google

Táto funkcia umožňuje majiteľom smartfónov s Androidom a iOS získať aktuálne odhadované časy príchodu a smer jazdy priamo z uzamknutej obrazovky. Už žiadne zbytočné odomykanie pre ďalšie informácie.

Pomocou prehľadných trás môžete sledovať svoju cestu, pričom uvidíte aktualizované informácie, ktoré boli predtým viditeľné iba po odomknutí smartfónu, otvorení aplikácie a používaní navigačného režimu.

Pozrite si

Mapy Google sú opäť lepšie! Navigovanie pomocou AI nemá obdoby

Táto funkcia mala byť spustená globálne už v júni 2023, no bola dostupná len pre malú skupinu používateľov. Zdá sa však, že aktuálne už je dostupná pre každého. Ak ju ešte nemáte, skúste si aplikáciu Mapy Google manuálne aktualizovať.

Pre aktiváciu musíte ísť do nastavení, pretože prepínač funkcie je predvolene vypnutý, čo má zrejme súvis aj s náročnosťou funkcie na batériu smartfónu. Google ale opäť dokazuje, že sa o svoje služby prvotriedne stará.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.