VW spustil predobjednáky elektromobilu ID.3, ktorý ešte ani nepredstavil

ZDROJ | VW

Nemecká automobilka Volkswagen začína prijímať rezervácie pre svoj elektromobil VW ID.3, ktorý má prísť na trh budúci rok. Automobilka zvolila podobnú taktiku, ako populárna Tesla. VW si tiež pýta tisícku, ako rezervačný poplatok, no v eurách. Žiaľ, auto ešte záujemcovia nevideli ani na fotkách.

TÉMADiesel je za zenitom. Čo bude nasledovať?

Volkswagen zvolil zaujímavú taktiku na získanie extra finančných prostriedkov, podobne, ako sa to podarilo americkej Tesle. Tá pred rokmi pri predstavení elektromobilu Tesla Model 3 spustila rezervačný systém, ktorý mal zjednodušiť získanie elektromobilu pre záujemcov. Z jednoduchosti sa stala pre zákazníkov komplikácia a niekoľko rokov svoj vysnívaný automobil nevideli. Zhruba 400 000 predobjednávok Tesla nie je schopná dokončiť dodnes.

Pozrite siVolkswagen chce byť najziskovejším výrobcom elektromobilov

ZDROJ | VW

VW chce ísť podobným smerom, no s tým rozdielom, že o VW ID. elektromobile vieme veľmi málo, dokonca menej, ako pri Tesle Model 3. Novinka VW ID.3 bude patriť do rodiny elektromobilov ID. V predobjednávke má ísť o špeciálny model ID.3 1ST, teda prvú edíciu elektromobilu.

Tá má byť obmedzená na množstvo 30 000 kusov, takže VW získa maximálne 30 miliónov €, čo je výrazne väčší rozdiel, ako v prípade Tesly, ktorá získala niekoľko miliárd ešte pred samotným predajom. Navyše Tesla povedala o Modeli 3 podstatne viac informácií.

O pripravovanom VW ID.3 1ST vieme stále veľmi málo. Automobilka síce vypustila do éteru niekoľko renderov, no tie nie sú stále finálne. Elektromobil je zahalený do digitálneho závoja, vidieť na ňom iba hrubé črty.

ZDROJ | VW

Batéria má byť väčšia, ako v základnom modeli, ponúknuť má dojazd 420 kilometrov (WLTP) na jedno nabitie, teda reálne cez 300 km. Základná verzia ID.3 bude stáť pod 30 000 €, verzia ID.3 1ST bude o zhruba 10 000 € drahšia. ID.3 1ST bude v 4 farbách a troch verziách. Všetky verzie majú mať väčšie disky kolies, lepšiu výbavu či GPS s hlasovým ovládaním.

ZDROJ | VW

Vyššia verzia ID.3 1ST Plus má mať navyše 1Q. Light svietidlá a dvojfarebný exteriér a interiér. ID.3 1ST Max má mať k tomu navyše veľkú panoramatickú strechu či head-up displej s rozšírenou realitou (AR).

Plusom má byť 2 000 kWh nabíjania grátis k cene automobilu počas prvého roka v sieti IONITY a všetkých nabíjačkách v appke We Charge od VW.

Pozrite siVolkswagen predstavil externú nabíjačku pre elektromobily

Rezervácia je podmienená depozitom 1 000 €, vďaka ktorému dostanete kupón, s ktorým na jeseň pôjdete k dealerovi a objednáte si svoj konkrétny VW ID.3 1ST. K reálnemu autu sa následne na Slovensku dostanete zhruba v lete 2020. Ak vozidlo chcieť nebudete, depozit 1 000 € vám bude vrátený bez ďalších nákladov navyše.

ZDROJ | VW
ZDROJ | VW

Podobá sa však na koncept VW ID. z decembra minulého roka. Tu ale nesedí informácia, podľa ktorej má ID. stáť ako Golf, teda okolo 20 000 €. VW ID.3, ktorý je možné predobjednať má stáť necelých 30 000 €. Cena je však stále nižšia, ako v prípade Tesla Model 3 pre európsky trh čo môže byť pre VW plusom. Uvidíme však až po reálnom oficiálnom predstavení VW ID.3 čo od neho môžeme očakávať v budúcom roku. Snáď sa predstavenia dočkáme už čoskoro.

Pozrite siElektromobil od VW bude stáť ako Golf a ponúkne dojazd 550 km!

ZdrojVW

Komentáre k článku